xpornplease.com pornjk.com porncuze.com porn800.me porn600.me tube300.me tube100.me watchfreepornsex.com
30 May, 2024

TOKİ’den İstanbullu’ya 10 Bin Konut Müjdesi!

Ucuz konut üreterek vatandaşların yüzünü güldüren TOKİ, İstanbul’da hayata geçireceği 10 bin konut projesi için kolları sıvadı.

birevim faizsiz konut

İhalelere son veren ve yalnızca ucuz konut üretme konusunda kararlar alan Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’ndan (TOKİ) İstanbullular’a ucuz konut yapacak. TOKİ, yakın zamanda 50 bin sosyal konut projesini duyurarak dar gelirli vatandaşlarının yüzünü güldürmüştü. TOKİ bu proje kapsamında İstanbul sınırlarında hayata geçireceği 10 bin sosyal konutun müjdesini vererek bir kez daha yüzleri güldürdü.

2020 Yılında Yapılacak

TOKİ Başkanı Ömer Bulut, 50 bin konut için 637 bin talep geldiğini hatırlatarak, “İstanbul’daki 6 bin 300 konut için 318 bin başvuru gelmişti. Vatandaşın yoğun talebini görünce İstanbul’a ağırlık verme kararı aldık” dedi. Aldıkları yoğun talep sonrası konut üretme faaliyetlerini hızlandırdıklarını belirten Bulut, İstanbul’a 2020’de 10 bin sosyal konut yapacaklarını açıkladı. Bulut konu ile ilgili şöyle konuştu: “Gelen talebi gördük ve İstanbul’a ağırlık vereceğiz. 2020’de en az 10 bin sosyal konutu satışa sunacağız” dedi.

TOKİ 10 Bin Konut Projesi Hangi İllerde Olacak?

2020 yılında en az 10 bin konutu İstanbul’a kazandıracak olan TOKİ, İstanbul’da yapılacak yeni sosyal konutlar için elindeki mevcut arsa stoklarını da kullanacak. Ömer Bulut, arsa üretimi konusunda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın destek verdiğini belirterek, “Pendik, Başakşehir, Hoşdere, Ayazma gibi bölgelerde arazilerimiz var. Yine Anadolu yakasında Tuzla’da ek bölgeler var. Sancaktepe’de arazi geliştirme çalışmalarımız sürüyor. Bu bölgelerde dar gelirli vatandaşlar için az katlı projeler hayata geçecek” dedi.

Bulut, TOKİ 50 bin sosyal konut hamlesindeki son durum hakkında da bilgi vererek şöyle konuştu: “Kura çekimleri 19 Ağustos´a kadar tamamlanacak. Bugün itibariyle 34 projede 15 bin 125 konutun kura çekimi tamamlandı. 18 projede 10 bin 271 konutun da ihalesi tamamlandı ve inşaatları başlama aşamasına geldi. 8 projede ise bin 686 konut ihale sürecine girdik” dedi. TOKİ’nin hayata geçireceği 10 bin sosyal konut projesi yatay mimariyi ve komşuluk ilişkilerini temel alan bir anlayışla yükselecek.

birevim
Paylaş

5 Comments

  1. Abdullah Yıldırım Reply

    Toki’den güzel bir müjde, 10.000 konut ve Toki’nin ödeme taksitlerinin düşük olduğunu düşünürsek çok iyi olacak bu

  2. Murat Işık Reply

    Toki’nin bu tarz kampanya girişimleri gerçekten güzel ve diğer konut firmalarınında bu tarz projeler yapmasını bekliyorum açıkçası

  3. Ahmet Doğan Reply

    Toki’nin bu tarz kampanyalı projeleri gerçekten çok güzel oluyor, kurada umarım ihtiyacı olanlara çıkar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

fourteen − 10 =