xpornplease.com pornjk.com porncuze.com porn800.me porn600.me tube300.me tube100.me watchfreepornsex.com
13 April, 2024

Parası Olmayanlar İçin Ev Alma Fırsatı

Parası olmayanlar için ‘çok küçük!’ diye lanse edilen kredi reklamları, banka kredilerinin çok kolay alındığını, çok küçük faiz aldığını ve ödemesinin de çok kolay olduğunu, anlatmaktadır. Yapılacak şey öncelikle banka kredisinin fırsat olup olmadığını mı saptamaktır. İnancımızda yeri olmayan haksız kazanç ile yüzleşmek, toplum yapısını alt üst eden faizle iş yapmak, gerçekten fırsat mı?

birevim faizsiz konut

Sosyal hayatta, köylere bile ruhsatsız kümesin yapılamadığı bir dönemde, ev sahibi olmak için, gece gündüz çalışmak bile yetmiyor. Bu nedenle taksitli imkânlardan başka çare kalmamıştır. Banka kredisi ile ev alırken, banka size ev almıyor. Size para satıyor. Yani, faizle borç alıyorsunuz ve yıllarca faiz ödüyorsunuz. Ödememenizi temenni eden banka, faizli borcunuzun dağ gibi olmasını bekliyor. Daha sonra, mal varlığınıza el koyuyor. Bu nedenle faizli kredi seçeneği fırsat değildir. Toplumda ev kredisi çekenlerin çoğunluğu ‘mecburi’ diyerek çekmiştir.

Tokinin Ev Politikası

Toki evleri, toki konut projeleri adıyla, emekliye, vatan şehidine, vatan gazisine, engelliye ve emekliye, faizsiz krediyle ev vermektedir. Ancak diğer kesimler için durum aynıdır. Kur’a ile üye alan Toki, daha çok gelir bakımından en düşük kesime ilaç olmuştur. Bütün projelerde dikkat edilecek husus, faizsiz olup olmadığını tahlil etmektir. Bunu yapmak için faizin ne olduğunu araştırmak gerekir.

Faiz Almadan Ticaret Yaparak Ev Satan Kurumlar

Faiz, ticaret değildir. Faizli ekonomi, büyük sıkıntılar çeker ve hiç bir zaman doğrulamaz. Faiz, borç para vermektir. Ticaret ise, alış-veriş yaparak ekonomiyi büyütmek ve piyasada para dönmesini sağlamaktır. Faiz ise, parayı bir noktada toplayan borç sistemidir. Tefecilerle tanıdığımız faiz uygulaması, bankaların kullandığı bir uygulama haline gelmiştir. Bu nedenle büyük aile faciaları ve intiharlar yaşanmıştır.

Ticaret yaparak taksitle ev satan özel kurumlar, faizsiz çalışmaktadır. Bu kurumlar, hizmet bedeli karşılığında size ev satmaktadırlar. Yine başka bir kurum, kar payı ile size ev satmaktadır. Diğer bir kurum ise imece usulü ile sizi ev sahibi yapmaya çalışmaktadır. Bu kurumlar peşinatsız konut kredisi uygulaması ile parası olmayanlar için faizsiz ev sistemleri geliştirmiştir. Senetli kampanya, taksidi kendin belirle kampanyası ve daha birçok uygun kampanya, faizsiz ev satan firmaların yaptığı kampanyadır. Sizden ticari kurallar çerçevesinde ev satmaktadırlar. Bu kurumlar faizsiz ev almak isteyenler için alternatif.

birevim
Paylaş

5 Comments

  1. Yunus Çetin Reply

    Günümüz ekonomisinde peşin para verme durumu bir çok ailede mümkün değil, bu yüzden peşinatsız krediler gerçekten çok cezbedici

  2. Yunus Arslan Reply

    Parası olmayanlar için gerçekten peşinatsız faizsiz ev sahibi olabilmek çok güzel bir fırsat

  3. Hasan Güler Reply

    Parası olmayanlar için ev alabilmek adına güzel bir fırsat, peşinatsız faizsiz ev sahibi olabiliyoruz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

1 × four =