xpornplease.com pornjk.com porncuze.com porn800.me porn600.me tube300.me tube100.me watchfreepornsex.com
30 May, 2024

Ev Almak Gittikçe Zorlaşıyor, Kolay Yolu Nedir?

Eskiden ev almak için büyük meblağlar ödenmezdi. Köyde tarlasını satan veya birkaç ineğini ve koyunları satan, şehirden ev alırdı. Kiralar uçuk değildi ve hemen hemen herkes kira ödeyebiliyordu. Evde bir kişinin çalışması yetiyordu. Ancak günümüzde metropol hayatı yaşanmaktadır. Eski şehir hayatı, yerini metropol hayatına bırakmıştır. Bu nedenle, ev alma işi de iyice zorlaşmıştır. Aslında evlerin fazla olması, fiyatların düşmesine neden olur. Ancak, fiyatlar astronomik bir şekilde yükselmeye devam ediyor. Peki kolay bir yolla nasıl ev alabilirsiniz?

birevim faizsiz konut

Bankalarla Başlayan Kredi Rüzgârı

Bankaların ev kredisi macerası, ‘haram’ mı ‘helal’ mı söylemleri ile başladı. Hemen hemen herkes ev kredisi çekmeye başladı. Faizli kredinin şartlarını mantıklı bir şekilde düşünmek gerekir. Yıllarca ödeyeceğimiz tutarlar sosyal hayatımızı da etkilemektedir.

Banka ile yapacağınız kredi anlaşmalarında, öncelikle sebep ve sonuçlarını iyi düşünün. Anlamıyorum, diyorsanız, bir anlayana mutlaka sözleşmeyi gösterin. Evinizin tutarı kadar faiz ödeme durumu ortaya çıkabilir. Üstüne üstlük, taksitleri ödeyemezseniz, eviniz de elden gidebilir. Bu nedenle, yapılacak ev alım sözleşmesini en iyi şekilde tahlil etmek gerekir. En iyi çözüm konut kredisi faizsiz olmalıdır.

Bazı devlet bankaları memura faizsiz konut kredisi vermektedir. Bütün banka işlerinde en iyi araştırmayı yapmak, en doğru kararı vermek için önemlidir. Faizsiz konut kredisini herkes ister.

Faizsiz Konut İşlemleri

Faizsiz konut satışı yapan kurumlar, kar payı veya hizmet bedeli istemektedirler. Mesela toki faizsiz konut kredisi uygulaması, çekilişle veya belli kitlelere verilmektedir. Bu bakımdan Toki’nin uygulamaları sınırlıdır ve şehir dışındadır. Diğer taraftan, faizsiz ev sahibi yapabilecek özel kurumlarda vardır. Bu kurumlar, hizmet bedeli veya kar payı gibi uygulamalarla, faizsiz ev satışı yapmaktadırlar. İki sene ön ödeme yapıyorsunuz, iki sene sonra hizmet bedeli karşılığında, evinizi size alıyorlar. Siz de kalan borçları ödüyorsunuz.

Kalan borçların ödenmesinden sonra ev sizin oluyor. Senetle ev sahibi olma işleminde, peşinatsız uygulamalarda söz konusu. Bu uygulamalarda, karşımıza çıkan sorunlardan biri karşılıklı güvendir. Karşılıklı güven sağlandığı zaman, suistimal ortadan kaldırıldığı zaman, faizsiz ev sahibi olmak hayal olmaktan çıkıyor.

birevim
Paylaş

6 Comments

 1. Musa Arslan Reply

  Ev almak gerçekten gittikçe daha da zorlaşıyor, faiz oranları, dolar kuru.
  Bu süreçte en mantıklısı faizsiz ev sistemlerinden ev sahibi olabilmek

 2. Ezgi Köse Reply

  Ev almak günümüzde ki ekonomiye göre gerçekten git gide zorlaşan bir hal alıyor, bu süreçte faizle ev almak biraz delilik olabilir

 3. Nazlı Keskin Reply

  Ev almak günümüzde gerçekten çok zor, faizler, bankalar. Faizsiz sistemler var evet ancak ekonomik olarakta ciddi bir zor zamanladayız ülke olarak

 4. Rabia Kara Reply

  Ev almak gün geçtikçe gerçekten zorlaşıyor, ev fiyatları son 5 senede öyle bir yükseldi ki, ev almak imkansız oldu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

2 × three =