xpornplease.com pornjk.com porncuze.com porn800.me porn600.me tube300.me tube100.me watchfreepornsex.com
13 July, 2024
katılım bankaları ile ev almak

Faizsiz Ev İçin Katılım Bankalarının Önemi

Projeden satış ve mortgage yöntemi son yıllarda bir hayli tercih edilmektedir. İnsanlar ev sahibi olmak için bu yöntemleri kombinasyon olarak kullanmaktadır. Projeler de iyi bankalar ile işbirliği yapmaya ve ev almak isteyenler ile bankaları buluşturmaktadır. Bu durumda işlemler çok daha hızlı yürümektedir.

birevim faizsiz konut

Elbette bankalar ile çalışıldığı zaman bir faiz ödeme durumu söz konusudur. 120 aya kadar vade yapılan ödemelerin faiz oranları seçtiğiniz aya göre değişmektedir. Projeden daire satın alan kişiler yüzde otuz peşinat öder ve kalan yüzde yetmiş için kredi çeker. Bundan sonra banka aylık ödemeleri almaktadır. Aksi takdirde ev sahiplerine bu konuda uyarı ve sonrasından haciz işlemi uygulanmaktadır. Faizsiz konut projeleri de bulunmaktadır. Bu konut projelerinin sayısı azdır. Yine de bu projeler arasında size uygun olduğunu düşündüğünüz daireler varsa bunları alabilirsiniz.

Engelliler için Özel İndirimler

TOKİ, engelliler için özel olanaklar sunmaktadır. Buraya başvuran engelliler, öncelikle kendilerine uygun bir daire satın alma şansını yakalar. Evdeki engelli ortamlar vatandaşa uygun hale getirilir. Ödemeler konusunda ise engellilere faizsiz konut projeleri olanağı sunulmaktadır. Bu olanakları engelli vatandaşlar değerlendirebilir.

Bunun dışında bazı konut projelerinde indirimli satışlar görebilirsiniz. Kredi faiz oranları ile oynanmamaktadır. Yine de indirimlerin olması avantajdır. Bu gibi kolaylıkların engelliler için çoğalmasını ummaktayız.

Sadece engelli vatandaşlar için değil gaziler için de aynı uygulama vardır. Bu uygulama sayesinde gazilerimizin rahat etmesi amaçlanmaktadır. Faizsiz ve düşük daire fiyatlarından gazilerimiz de yararlanabilir.

Katılım Bankaları

Konut projelerinde anlaşmalı bankalar vardır. Katılım bankaları ile anlaşma varsa faiz ödeme durumundan kurtulabilirsiniz. Faizsiz konut kredisi veren bankalar olduğu için bu bankaları tercih edebilirsiniz. Genelde inanç anlamında faizi yasak olarak gören kişiler olduğu için katılım bankaları daha çok toplumun muhafazakar kesimi tarafından tercih edilmektedir.

Faiz ödemeden ev sahibi olmak elbette güzel bir durumdur. Bundan sonraki süreçte ne kadar zaman dilimi içinde evin kendini kompanse edeceğini beklemenize gerek kalamaz. Evin değeri arttıkça sizin karınız da artacaktır.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

15 + seven =