xpornplease.com pornjk.com porncuze.com porn800.me porn600.me tube300.me tube100.me watchfreepornsex.com
13 July, 2024

PTT Faizsiz Kredi Veriyor mu?

Bankalar tarafından dönemsel olarak faizsiz kredi imkanı sunuluyor. Bu krediler genelde devlet destekli olarak, belirli şartları sağlayan kişilere sunuluyor. Bunun içinde tüm kurumlardan bunun olduğunu düşünebiliyor. PTT faizsiz kredi sorusu da bu nedenle sıklıkla soruluyor. Ama bu sorunun cevabı tabi ki hayırdı.

birevim faizsiz konut

Ayrıca PTT direkt olarak kredi sağlamıyor. Kredisini anlaşmış olduğu bankalar üzerinden müşterilerine sunmayı tercih ediyor. Talep edecek olanlar öncelikle bu kredinin nasıl verildiği, kaç faiz oranıyla sağlandığını ve daha fazla bilgiye sahip olarak karar vermelidir.

Çünkü insanlar genelde gerekli bilgi almadan hareket etmeyi seviyor. Daha sonra öğrendikleri bazı gerçekler yanlış karar verdiklerini anlamalarına sebep oluyor. Sizlerin yapması gereken bu kararın doğru bir şekilde öğrenerek hareket etmek olacaktır. PTT faizsiz kredi vermiyor ama isteyenler belirli şartlar dahilinde kredi imkanından yararlanabiliyor.

PTT Kredi İşlemleri

Kredi ihtiyaçlarına cevap vermek adına PTT’den krediye başvurmak mümkündür. Burada unutulmaması gereken detay, bu kredilerin PTT tarafından değil, PTT’nin anlaşmalı olduğu Aktifbank tarafından sağlandığını unutmamanız olacaktır.

Kredilerden yararlanmak için ilk yapmanız gereken kimlik kartınızla başvuru yapmak olacaktır. Başka birisi adına vekalet sahibi olsanız da başvuru kabul edilmemektedir. Daha sonra gerekli evrakların doldurulup ardından imzalanması gerekiyor.

Bu başvuru sonrası kredi verilip verilmeyeceği PTT tarafından değil, aracı olan banka tarafından yapılmaktadır. Ayrıca onaylanan kredilerden belirli masraflar kesilmektedir. Bu kesintiler krediyi sunan banka tarafından tahsil edilmektedir. Kredi onaylandıktan sonra cayma hakkını anlaşmalı banka üzerinden kullanmanız gerekiyor.

PTT Kredi Anlaşması Olan Bankalar

PTT tarafından aracı olarak sunulan iki farklı kredi vardır. Emekli Kredisi ve Tüketici Kredisi olarak bunlar sunulmaktadır. Bu iki kredide Aktifbank aracılığı ile sunulmaktadır.

  • Aktifbank N Kolay Emekli Kredisi

PTT üzerinden 80 bin TL’ye kadar N Kolay Emekli Kredisi’ne başvuru yapmanız mümkündür. 36 ay vadeli olarak sunulan bu kredi %2,79 faiz oranıyla sunulmaktadır. 83 yaşından büyük olan emekliler bu krediden yararlanma şansına sahip değildir. En az 1.250 TL, en yüksek 80 bin TL krediye başvuru yapılabilmektedir.

  • PTT Tüketici Kredisi

PTT tarafından, Aktif Bank ile anlaşmalı olarak sunulan bir başka kredi türü de tüketici kredisidir. Bu kredide üs limit 30 bin TL olarak belirlenmiştir. Uygulanan faiz oranıyla %2,59 olarak belirlenmiştir. 30 bin TL krediyi 36 ay çeken birisi, her ay 1.369 TL geri ödeme yapmak zorundadır. Bu kredi kefilsiz olarak talepte bulunan kişilere sunulmaktadır.

Tüm kredi işlemleri PTT üzerinden yapılabilse de kredinin değerlendirme ve finansman işlemleri banka üzerinden yapılmaktadır. Bu kredileri çekerken ayrıca gerekli ücreti ödeyerek sigorta yaptırılma şartı bulunuyor. Bu şartları kabul ettikten sonra sizlerde bu kredi hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

11 − eight =