xpornplease.com pornjk.com porncuze.com porn800.me porn600.me tube300.me tube100.me watchfreepornsex.com
15 June, 2024

Halk Bankası Faizsiz Kredi Veriyor mu?

Halkbank müşterilerine belirli şartları sağlamaları halinde faizsiz kredi imkanı sunuyor. Bu kredinin amacı özellikle son dönemde pandemi nedeniyle zor zamanlar geçiren esnaflara destek olunmasını sağlamak olarak görülüyor. Çünkü bu kredi sadece esnaflara özel olarak veriliyor. Esnaf olarak faaliyetlerini devam ettirmeyen hiçbir kişiye faizsiz kredi imkanı sunulmuyor. Tabi sadece esnaf olmanızda bu krediden yararlanacağınız anlamını taşımıyor.

birevim faizsiz konut

Sıfır faizli esnaf kredilerinden yararlanmak isteyenler öncelikli olarak nasıl bu kredinin verildiğini, kredi şartlarını ve ödeme koşullarına bakması gerekiyor. Halkbank bu krediyi sadece esnaf ve sanatkarlara vermeyi tercih ediyor. Sizlerde bu grubu dahil oluyorsanız yapmanız gereken tek işlem başvuru yapmak olacaktır.

Halkbank Sıfır Faizli Krediler

Halkbank tarafından sunulan sıfır faizli krediler sadece esnaflara veriliyor. Ama her esnafa verildiğini de söylemek yanlış olacaktır. Bunu üç gruba ayırarak kredi kullanım imkanı veriliyor. Sizlerde bu grupta yer alıyorsanız yapmanız gereken doğru başvuruya odaklanmak olacaktır. Öncelikle banka tarafından sunulan sıfır faizli esnaf kredilerine bakmak olacaktır.

  • Kaybolmaya Yüz Tutan Meslek Kolları

Ülkemizde çok uzun yıllardır faaliyet gösteren, ancak son dönemde azalan talep ve makineleşmenin artması ile birlikte yok olmayan yüz tutan meslek kolları vardır. Bu meslek kollarının hayatlarına devam etmeleri için bunlara özel sıfır faizli esnaf kredisi sunuluyor.

Bu esnaflar arasında Keçecilik, çini ve çömlek yapımı, sedef kakma, ahşap oyma, kaşıkçılık, bastonculuk, semercilik, yazmacılık, yorgancılık gibi esnaf kolları bulunuyor. %100 faiz indirimi imkanı ile sunulan bu krediyi bu gruba girenler alabiliyor.

  • Ustalık Belgesi Sahibi Olup İş Yarısı Kuranlar

Ustalık belgesi alarak faaliyet gösteren iş yerlerine de faizsiz kredi imkanı sunuluyor. Bu krediden yararlanmak isteyen esnafın en az bir yıllık ustalık belgesine sahip olması gerekiyor. Bundan yararlanmak isteyenlerin daha önce KOSGEB kredilerinden veya farklı bir destek programından yararlanmamış olması gerekiyor. Bu konuya dikkat edilerek bu esnaflara ve girişimcilere faizsiz kredi imkanı sunuluyor.

  • Genç Girişimci Esnaf ve Sanatkarlara Kredi

Halkbank tarafından faizsiz kredi imkanı sunulan sınıftan birisi de genç girişimcilerdir. Bunun için öncelikle KOSGEB tarafından uygulanan uygulamalı girişimcilik eğitimini bitirmeniz gerekiyor. Ayrıca 30 yaşından büyük olmanız sizden isteniyor. Bunları yaptıktan sonra 100 bin TL’ye kadar faiz indirimine sahip krediyi almanız mümkün kılınıyor.

Bu krediden yararlanmak için öncelikle KOSGEB kredilerinden yararlanmamış olmanız gerekiyor. Ayrıca ödenmemiş bir kredi borcunuz bulunmaması gerekiyor.

Sizlerde sunulan sıfır faizli kredilerin grubuna dahilseniz yapmanız gereken sizlerden istenilen belgeler ile birlikte bir Halkbank şubesine giderek başvuru da bulunmak olacaktır. Bunu yaptıktan sonra doğru şekilde ilerlemek ve krediyi kullanmanız gerekiyor. Sözleşmeyi imzalayarak sizde bu avantajlı krediden hemen yararlanma şansına sahip oluyorsunuz.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

ten − eight =