xpornplease.com pornjk.com porncuze.com porn800.me porn600.me tube300.me tube100.me watchfreepornsex.com
16 June, 2024

TOKİ’den Faizsiz Ev Sahibi Olma Fırsatı!

Türkiye’de dar gelirlilerin ev sahibi olmasına imkan tanıyan TOKİ sayesinde birçok vatandaş kira yükünden kurtularak hayallerindeki eve kavuşuyor. TC Başbakanlık kurumuna bağlı olan ve Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından yürütülen çalışmalar Türkiye’nin tüm illerinde aralıksız olarak devam ediyor. TOKİ projeleri, vatandaşlara faizsiz ev sahibi olma fırsatı sunuyor. TOKİ projelerinden yararlanmak isteyen vatandaşların bazı şartları yerine getirmesi gerekiyor.

birevim faizsiz konut

TOKİ Başvuru Şartları Nelerdir?

Toplu konut projeleri kapsamında düzenlenen çekilişe katılabilmek ve satın alma hakkına sahip olabilmek için öncelikli olarak en fazla 3200 TL düzeyinde gelir şartı bulunuyor. Bu gelir düzeyinin üzerinde gelire sahip olan hanelerin başvuruları kabul edilmemektedir. Özel olarak İstanbul için bu sınırın 3700 TL olduğunu da ekleyebiliriz. Şehit ve gazi yakınları, vazife malulü dul ve yetimleri, engelliler ve diğer özel statü sahibi vatandaşların da bu bağlamda başvurdukları il kapsamında en az 3 yıl ikametgah sahibi olma şartı aranmaktadır. Bu şartlara sahip olan vatandaşlar kolay bir şekilde başvuru yapabilir ve TOKİ konut projeleri dahilinde çekilişe katılarak ev satın alma hakkını elde edebilirler. Böylece faizsiz ev sahibi olma fırsatı yakalanır.

Faizsiz Ev Nasıl Alınır?

Dört grup dahilinde değerlendirilen başvurular, konut sayısı ve kontenjan oranı ile sonuçlanmakta ve çekilişi kazananların isimleri yayınlanmaktadır. Şehit ailesi ve gazi ailesi ile yakınları, harp malulü ya da görev malulü dul ve yetimleri ve diğer özel statü sahipleri, çekilişe katılmadan satın alma hakkına sahip olabilmektedir. En az %40 oranında engele sahip olan vatandaşlar ise konut sayısının %5’i dahilinde çekilişe katılmakta ve genellikle başvuran tüm engelli vatandaşlar, satın alma hakkına sahip olabilmektedirler. %25 oranında da emekli bireyler için kontenjan ayrılmakta ve bu yönde bir çekiliş yapılmaktadır. Geriye kalan kısım da diğer alıcılara çekiliş ile sunulmaktadır.

TOKİ’nin sunduğu fırsatlar dışında faizsiz ev sahibi olma şansınızda bulunmaktadır. Aşağıdaki formu doldurarak faizsiz, peşinatsız ve kredisiz ev sahibi olabilirsiniz. Formu doldurduktan sonra en kısa sürede müşteri temsilcileri geri dönüş yapacaktır.

birevim
Paylaş

6 Comments

 1. Gözde Yılmaz Reply

  Toki bu kampanyaları gerçekten çok iyi oluyor, bende ev sahibi olmak istiyorum Toki’nin bu fırsatlarını yakalayabilirsem

 2. Nurcan Turan Reply

  Toki’den faizsiz sistemlere rakip olabilecek bir sistem bence, bu kampanyayı devam ettirirler umarım 🙂

  1. admin Reply

   Merhaba Uğur Bey,
   Toki’nin toplumumuzda ev sahibi olmakta zorlanan kişilerin daha kolay şekilde ev sahibi olmak için düzenlediği bir kampanyadır.

 3. Metin Şimşek Reply

  Tokinin faizsiz ev sahibi yapma projesi muhtemelen faizsiz sistemlere karşı rekabet yapabilmek içindir 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

three × 2 =