xpornplease.com pornjk.com porncuze.com porn800.me porn600.me tube300.me tube100.me watchfreepornsex.com
21 September, 2020

TOKİ’den Faizsiz Ev Sahibi Olma Fırsatı!

Türkiye’de dar gelirlilerin ev sahibi olmasına imkan tanıyan TOKİ sayesinde birçok vatandaş kira yükünden kurtularak hayallerindeki eve kavuşuyor. TC Başbakanlık kurumuna bağlı olan ve Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından yürütülen çalışmalar Türkiye’nin tüm illerinde aralıksız olarak devam ediyor. TOKİ projeleri, vatandaşlara faizsiz ev sahibi olma fırsatı sunuyor. TOKİ projelerinden yararlanmak isteyen vatandaşların bazı şartları yerine getirmesi gerekiyor. Peki TOKİ Başvuru Şartları Nelerdir?

birevim-reklam

Toplu konut projeleri kapsamında düzenlenen çekilişe katılabilmek ve satın alma hakkına sahip olabilmek için öncelikli olarak en fazla 3200 TL düzeyinde gelir şartı bulunuyor. Bu gelir düzeyinin üzerinde gelire sahip olan hanelerin başvuruları kabul edilmemektedir. Özel olarak İstanbul için bu sınırın 3700 TL olduğunu da ekleyebiliriz. Şehit ve gazi yakınları, vazife malulü dul ve yetimleri, engelliler ve diğer özel statü sahibi vatandaşların da bu bağlamda başvurdukları il kapsamında en az 3 yıl ikametgah sahibi olma şartı aranmaktadır. Bu şartlara sahip olan vatandaşlar kolay bir şekilde başvuru yapabilir ve TOKİ konut projeleri dahilinde çekilişe katılarak ev satın alma hakkını elde edebilirler. Böylece faizsiz ev sahibi olma fırsatı yakalanır.

Dört grup dahilinde değerlendirilen başvurular, konut sayısı ve kontenjan oranı ile sonuçlanmakta ve çekilişi kazananların isimleri yayınlanmaktadır. Şehit ailesi ve gazi ailesi ile yakınları, harp malulü ya da görev malulü dul ve yetimleri ve diğer özel statü sahipleri, çekilişe katılmadan satın alma hakkına sahip olabilmektedir. En az %40 oranında engele sahip olan vatandaşlar ise konut sayısının %5’i dahilinde çekilişe katılmakta ve genellikle başvuran tüm engelli vatandaşlar, satın alma hakkına sahip olabilmektedirler. %25 oranında da emekli bireyler için kontenjan ayrılmakta ve bu yönde bir çekiliş yapılmaktadır. Geriye kalan kısım da diğer alıcılara çekiliş ile sunulmaktadır.

TOKİ’nin sunduğu fırsatlar dışında faizsiz ev sahibi olma şansınızda bulunmaktadır. Aşağıdaki formu doldurarak faizsiz, peşinatsız ve kredisiz ev sahibi olabilirsiniz. Formu doldurduktan sonra en kısa sürede müşteri temsilcileri geri dönüş yapacaktır.

birevim-sabit-reklam
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir