xpornplease.com pornjk.com porncuze.com porn800.me porn600.me tube300.me tube100.me watchfreepornsex.com
30 May, 2024

Eminevim Nedir? Eminevim İçin Şikayet Var Mı?

BDDK TARAFINDAN 2 TEMMUZ 2021 TARİHİNDE YAPILAN AÇIKLAMAYA GÖRE EMİNEVİM FİRMASI TASFİYE EDİLEN FİRMALARIN ARASINDA BULUNMAMAKTADIR. EMİNEVİM FİRMASI FAALİYETLERİNE DEVAM ETMEKTEDİR.

Kişilerin, sahip oldukları bütçe doğrultusunda diledikleri yerden ve faiz ödemeden ev sahibi olmalarını sağlayan sisteme Eminevim adı verilir. Eminevim sisteminin temelinde ise yardımlaşma olması nedeniyle sistemin bir diğer adı da Elbirliği Sistemidir. Temelde üç adet konut edindirme sisteminin bulunduğu Eminevim’de altı adet ev sahibi olma programı da bulunmaktadır. Gerekli devlet kuruluşları tarafından denetlenen Eminevim’in gerçekleştireceği çekilişler ise noter huzurunda yapılmaktadır. İpotekli teminat sistemli çalışmakta olan Eminevim, bu yöntem sayesinde diğer üyelerinin de hakkını korumuş olmaktadır.

birevim faizsiz konut

Eminevim Ev Alma Yöntemleri

Eminevim, ev sahibi olmak isteyenlere çekilişli sistem, peşinatlı sistem ve vade ortası sistem olmak üzere üç adet konut edindirme sistemi sunmaktadır.

 • Çekilişli Sistem:

Eminevim çekilişli sisteme dahil olmak isteyenlerin tercih edebilecekleri düşük taksitli çekilişli sistem, sabit yardımlı çekilişli sistem ve değer artışlı sistem olmak üzere farklı seçenekleri bulunmaktadır. Eminevim’in çekilişli sisteminde belirli gruplar oluşturulur ve grup üyelerinin ödemiş oldukları taksitler, her ay bir konut bedelini biriktirmektedir. Ayrıca noter huzurunda gerçekleştirilecek olan kura sayesinde ise her ay bir üyenin konut edelinin teslimatı gerçekleşmektedir. Eminevim’in çekilişli sisteminde konut sahibi olmak isteyen kişiler, ödeme koşullarına ve bütçelerine göre özel olarak belirlenmiş olan gruplara dahil olurlar ve gruplar, gayrimenkulün taksit sayısı ile eşit sayıda üye barındırmaktadır. Çekilişli sistemde grup içerisinde düzenli aralıklar ile çekilişler yapılmakta e bu sayede gayrimenkul alacak olan her bir üyenin de sırası belirlenmektedir.

 • Peşinatlı Sistem:

Eminevim’in bir diğer konut edindirme sistemi olan peşinatlı sistemde ev almak isteyen kişiler, ne kadarlık bir ev sahibi olmak istediğini, aylık ödeyeceği taksit tutarını ve ödeyebileceği peşinat tutarını kendileri belirlemektedir. Peşinatlı sistemde ödenen peşinat tutarı, evin bedelinden düşülür ve ardından kalan tutar ise taksit sayısına bölünerek, ödeme yapılacak olan vade belirlenmektedir. Ayrıca peşinatlı sistemde vade ortası sisteme göre daha erken bir dönemde konut bedelinin teslimatının yapılması da mümkündür. Eminevim’in peşinatlı sistemi kapsamında ileri ki tarihlerde ilave peşinat ödeyebilir ve bu sayede ise ödenecek taksit sayısını düşürebilmenin mümkün olmasının yanı sıra evin teslim tarihini öne çekmek de mümkün kılınmıştır.

 • Vade Ortası Sistem:

Eminevim tarafından sunulan vade ortası sisteminde ise ev sahibi olmak isteyen kişiler, öncelikle ne kadarlık bir eve sahip olmak istediklerini belirler ve peşinat ödemek durumunda da kalmazlar. Peşinat ödeme zorunluluğunun bulunmadığı vade ortası sisteminde sadece organizasyon ücretinin ödenmesi ile sisteme giriş yapılmaktadır. Vade ortası sisteminde üyeler, kendi aylık taksit tutarlarını kendileri belirler ve toplam taksit ödenecek ay sayısının belirlenmektedir. Belirlenen toplam taksit ödeme sayısının yarısından bir sonraki ayda tam konut bedelinin teslimatı yapılmaktadır.

Eminevim Şubeleri

Yüz otuz şubeye sahip olmayı hedefleyen Eminevim, ev sahibi olmak isteyen kişileri mevcut şubelerinde ağırlamakta olmasının yanı sıra çağrı merkezi ile de hem mevcut üyelerinin hem de sisteme yeni üye olmak isteyenlerin yanındadır.

Eminevim Şikayet ve Yorumları

Gerekli devlet kuruluşları tarafından denetlemeleri yapılan Eminevim’in çekilişleri ise noter huzurunda gerçekleştirilmektedir. İpotek teminat sistemli çalışmakta olan Eminevim bu sayede güvenilir bir sistem olabilmeyi başarmıştır. Eminevim’in güvenilir bir sistem olması ve üyelerine sunduğu özel konut edindirme sistemleri sayesinde oldukça olumlu yorumlar almaktadır. Piyasada güven sağlamış bir firma olan Eminevim, herkesin sahip olduğu bütçeye göre, faizsiz ve uygun fiyatlı bir şekilde ve ödeme zorluğu çekmeden ev sahibi olmalarını sağlamaktadır.

birevim
Paylaş

5 Comments

  1. admin Reply

   Merhaba Halil Bey,
   Kurulan ev alma sistemi geniş bir hizmet yelpazesine sahip olduğundan hemen hemen her kesime hitap eden güzel birsistemdir.

 1. Burak Demir Reply

  Organizasyon ücretleri gayet makul, eminevimi zaten bilmeyen yoktur bende eminevim aracılığıyla ev sahibi oldum ve çok mutluyum

 2. Muhammed Koç Reply

  Eminevim hakkında şikayetler son zamanlarda arttı ancak pandemi sebebiyle mi yoğunluktan mıdır bilemiyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

20 − 7 =