xpornplease.com pornjk.com porncuze.com porn800.me porn600.me tube300.me tube100.me watchfreepornsex.com
13 July, 2024

Projeden Daire Nasıl Satın Alınır?

İnsanlar günümüzde inşaat halinde ki projelerden ev almayı tercih ediyor. Firmalarda kaynak sağlamak adına bu yöntemi tercih ediyorlar. Biraz peşinat alınıp daha sonra kredi çekilerek veya farklı bir yöntem tercih edilerek ev alınmasına izin veriliyor. Tabi projeden ev almanın sağladığı artılar ve eskiler bulunuyor.

birevim faizsiz konut

Bu şekilde ev almak için firmalara başvuru yapmanız gerekiyor. Ülkenin her noktasında bulunan inşaat şirketleri bu şekilde evleri satıyor. Bunun için belirli şartlara sahip olmanız gerekmiyor. Sadece size sunulan şartları ve fiyatları kabul ettikten sonra karşılıklı olarak sözleşme imzalamanız yeterli oluyor.

Projeden Ev Almanın Avantajları

Devam eden bir projeden ev almanın sağladığı birçok avantaj vardır. Öncelikli olarak çok uygun bir fiyata ev alınabilecek olmasıdır. Bu konuda firmalar çok bonkör davranabiliyor. Ayrıca inşaat tamamlandıktan sonra evin prim yapacak olmasıdır. Proje halinde 300 bin TL’ye alınan bir ev, proje tamamlandıktan sonra 400 bin TL’ye satılabilmektedir.

Projenin istediği yerinden ev alabilme şansı, inşaat devam ettiği için isterseniz evde rahatça değişiklik yapabilirsiniz. Geniş sosyal yaşam alanlarına sahip olma şansı ve cazip kredi imkanlarından yararlanarak ev tamamlanmadan borcun büyük bir bölümünü ödeme şansı size sunulacaktır. Bu avantajlardan yararlanmak sizin için uygunsa rahatça başvurunuzu size bunu sunan firmalara yapabilirsiniz.

Projeden Ev Almanın Dezavantajları

Projeden ev almanın avantajları olduğu gibi dezavantajları da vardır. Burada devreye cesaret faktörü girmektedir. Çünkü alınan evin projesinin hiç tamamlanmama ihtimali vardır. Zamanında teslim edilmeme durumu, gösterilen konutla tamamlanan konut arasında ciddi farkın olması durumu yaşanabilir.

Projenin bir noktasından sonra vazgeçilerek başvuranlara tazminat ödenmemesi, projenin etrafının gerekli şekilde düzenlenmeden teslim edilmesi istenmektedir. Gösterilen malzeme ile kullanılan malzemenin kalite açısından uygun olmaması gibi durumlar yaşanabilir. Eğer alacağınız firmanın daha önce birçok projeyi yaptığına şahit olduysanız ve onlara güveniyorsanız bu şekilde ev almak mantıklı olacaktır. Aksi taktirde buna başvuru yapmak çok da uygun olmayacaktır.

Projeden Ev Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Projeden ev almadan önce bu şekilde ev satan firmayı iyice araştırmanız gerekiyor. Bazen firmalar iflas etmeye yakın bu şekilde evler satarak insanları dolandırabiliyor. O nedenle birikiminizi kaybetmek istemiyorsanız buna dikkat ederek hareket etmenizde fayda var.

Yapılacak olan sözleşme içerisinde her detaya yer vermeniz gerekiyor. Ödenen miktar, bulunan konum, kaçıncı daire olduğu hatta ev içerisinde kullanılacak olan malzemenin kalitesine kadar her noktaya değinmeniz gerekiyor. Bu sayede aksi bir durum yaşandığında hakkını arama ihtimaliniz daha yüksek olacaktır. Projeden ev almaya yönelik talep giderek artsa da bu durum şirketler için çok karlı bir yöntem değildir. Çünkü proje tamamlandığı zaman o an satılan fiyatın çok üzerine gidecektir. Bu durum genelde maddi anlamda güçlü olmayan şirketler tarafından tercih edilmektedir.

Artık barınma konusunda farklı sistemler vardır ve siz bu sistemlerden yararlanabilirsiniz. Projeden daire satın almak bunlar arasında yer alır. Eskiden bireysel daire alımları varken, şu anda insanlar seçtikleri bölgelere göre projeden satışları değerlendirmektedir. Seçtiğiniz bölgeye göre birçok farklı proje olanağını görebilir ve işlemlerinizi bu doğrultuda yapabilirsiniz. Özellikle istanbul’da belli bölgelerde daha yoğun olmak üzere, çok fazla alternatif ve esnek fiyat uygulamaları vardır.

Proje Daire Alımlarında Prosedür Nasıl İlerler?

Projeden daire satın alma düşünceniz var ise bazı prosedürleri takip etmelisiniz:

• Daireyi ne için aldığınız önemlidir. Yatırım için alınan dairelerin konsepti ile oturum için alınan dairelerin konsepti aynı değildir. Bu nedenle kararınızı önden vermeniz proje seçimi konusunda sizi doğru yönlendirecektir.
• Bütçe en önemli ayrıntıdır. Bu nedenle bütçenizi doğru ayarlamalısınız. Ödeyebileceğiniz miktarlarda taksitlendirmeler yapmalısınız.
• Anlaşmalı bankaların oranları farklıdır. Bu nedenle oranlar doğrultusunda, hangisi size uygunsa bunu değerlendirmeniz gerekir.
Engellilere faizsiz konut projeleri vardır. Eğer bir engeliniz varsa, bu tür konut projelerini değerlendirebilirsiniz. TOKİ bu konuda özel bir olanak sunmaktadır. Siz de bu olanağı değerlendirebilirsiniz. Hem dairenizi faizsiz alabilir hem de size uygun olarak dairenizin tasarlanmasını sağlayabilirsiniz.
• Seçtiğiniz projede sözleşmeyi imzaladıktan sonra kredi başvurusu yapmanız gerekir. Bu başvuru konusunda hangi bankayı seçeneğiniz ya da ödeme planlarınız konusunda ön bilgilendirmeler size zaten yapılır.
• Başvuru için evraklarınızı teslim etmeniz gerekir.
• Başvuru sonuçlarınızın olumsuz gerçekleşmesi durumunda sözleşmeniz iptal edilir. Bu tür iptal işlemlerinde herhangi bir ceza durumu yoktur.
• Kkb kontrolleriniz yapılır ve kredi oranlarınız yüksek ise, kullanımlarınız da gerçekleşmiş olur.
• Gazilere faizsiz kredi olanakları da sadece TOKİ tarafından uygulanmaktadır. Proje satışı yapan firmalara bu özel durumunuzu izah ederseniz, size uygun avantajlı farklı olanaklardan yararlanabilirsiniz.

Faiz İşlemleri Konusunda Detaylar

Projelerde ödeme seçenekleri ne kadar fazla ise kullanıcılar için bu projeler o kadar uygun olur. Bankalar ile çalışan projelerde eğer katılım bankası olanağı var ise, müşteriler bu olanaktan faydalanabilir. Faiz ödemek istemeyen müşteriler bu bankaları tercih eder. Faizsiz konut kredileri konusunda gerekli işlemler farklı olarak sadece anlaşmalı katılım bankaları üzerinden yapılmaktadır.

birevim
Paylaş

4 Comments

  1. Cemal Aydın Reply

    Projeden daire satın almak gerçekten çok avantajlı oluyor, fiyatı daha uygun oluyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

18 + 2 =