xpornplease.com pornjk.com porncuze.com porn800.me porn600.me tube300.me tube100.me watchfreepornsex.com
27 September, 2020

Projeden Daire Nasıl Satın Alınır?

Artık barınma konusunda farklı sistemler vardır ve siz bu sistemlerden yararlanabilirsiniz. Projeden daire satın almak bunlar arasında yer alır. Eskiden bireysel daire alımları varken, şu anda insanlar seçtikleri bölgelere göre projeden satışları değerlendirmektedir. Seçtiğiniz bölgeye göre birçok farklı proje olanağını görebilir ve işlemlerinizi bu doğrultuda yapabilirsiniz. Özellikle istanbul’da belli bölgelerde daha yoğun olmak üzere, çok fazla alternatif ve esnek fiyat uygulamaları vardır.

birevim-reklam

Proje Daire Alımlarında Prosedür Nasıl İlerler?

Projeden daire satın alma düşünceniz var ise bazı prosedürleri takip etmelisiniz:

• Daireyi ne için aldığınız önemlidir. Yatırım için alınan dairelerin konsepti ile oturum için alınan dairelerin konsepti aynı değildir. Bu nedenle kararınızı önden vermeniz proje seçimi konusunda sizi doğru yönlendirecektir.
• Bütçe en önemli ayrıntıdır. Bu nedenle bütçenizi doğru ayarlamalısınız. Ödeyebileceğiniz miktarlarda taksitlendirmeler yapmalısınız.
• Anlaşmalı bankaların oranları farklıdır. Bu nedenle oranlar doğrultusunda, hangisi size uygunsa bunu değerlendirmeniz gerekir.
Engellilere faizsiz konut projeleri vardır. Eğer bir engeliniz varsa, bu tür konut projelerini değerlendirebilirsiniz. TOKİ bu konuda özel bir olanak sunmaktadır. Siz de bu olanağı değerlendirebilirsiniz. Hem dairenizi faizsiz alabilir hem de size uygun olarak dairenizin tasarlanmasını sağlayabilirsiniz.
• Seçtiğiniz projede sözleşmeyi imzaladıktan sonra kredi başvurusu yapmanız gerekir. Bu başvuru konusunda hangi bankayı seçeneğiniz ya da ödeme planlarınız konusunda ön bilgilendirmeler size zaten yapılır.
• Başvuru için evraklarınızı teslim etmeniz gerekir.
• Başvuru sonuçlarınızın olumsuz gerçekleşmesi durumunda sözleşmeniz iptal edilir. Bu tür iptal işlemlerinde herhangi bir ceza durumu yoktur.
• Kkb kontrolleriniz yapılır ve kredi oranlarınız yüksek ise, kullanımlarınız da gerçekleşmiş olur.
• Gazilere faizsiz kredi olanakları da sadece TOKİ tarafından uygulanmaktadır. Proje satışı yapan firmalara bu özel durumunuzu izah ederseniz, size uygun avantajlı farklı olanaklardan yararlanabilirsiniz.

Faiz İşlemleri Konusunda Detaylar

Projelerde ödeme seçenekleri ne kadar fazla ise kullanıcılar için bu projeler o kadar uygun olur. Bankalar ile çalışan projelerde eğer katılım bankası olanağı var ise, müşteriler bu olanaktan faydalanabilir. Faiz ödemek istemeyen müşteriler bu bankaları tercih eder. Faizsiz konut kredileri konusunda gerekli işlemler farklı olarak sadece anlaşmalı katılım bankaları üzerinden yapılmaktadır.

birevim-sabit-reklam
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir