xpornplease.com pornjk.com porncuze.com porn800.me porn600.me tube300.me tube100.me watchfreepornsex.com
13 July, 2024

Günümüzde En Büyük Sorunlardan Biri Konut Sahibi Olmak

İnsanların temel ihtiyaçlarından birisi konut yani ev sahibi olmaktır. Bu konuda günümüzde konut bulmak hem çok kolay aynı zamanda çok zordur. Kolay olmasının sebebi çok rahat bir şekilde inşaatların yapılmasıdır. Birkaç yıl içerisinde içerisin de yüzlerce konutun olduğu projeler bitirilerek insanlara teslim ediliyor.

birevim faizsiz konut

Bu durum konut almayı kolay gibi gösteriyor. Ancak bununla birlikte konut fiyatları da çok yüksek seviyelere çıkıyor. Bu durum işte ev almayı zor hale getiriyor. Çok küçük alanlarda ki evler dahi özellikle büyük şehirlerde yüksek fiyatlara satılıyor. İnsanlar bu nedenle ev alırken iki sefer düşünmek zorunda kalıyor.

Banka Kredisiyle Konut Sahibi Olmak

Bankalar ev almak isteyenlerin ilk adresi oluyor. Beğendikleri evi almak için gerekli birikime sahip olmayanlar bankalardan kredi çekmek istiyor. Ancak bu kredi oranları düşük olmadığı zamana geldiğinde karşılarına özellikle uzun vadeli kredi talebinde ciddi bir maliyet çıkmasına neden oluyor.

Yılın belirli dönemlerinde bankalar devletle ve konut proje sahipleriyle anlaşarak uygun konut kredisi faiz oranları sunuyor. Bu dönemi özellikle takip etmek uygun maliyetle konut kredisi çekmenize yardımcı oluyor. Diğer türlü yüksek bir maliyet ile yüzleşmek zorunda kalabiliyorsunuz. O nedenle bu konuya dikkat ederek banka üzerinden konut kredisi çekecekseniz sabırlı olmanızda fayda var. Size uygun krediyi bulduktan sonra başvuru yapmanız en doğru yöntem olacaktır.

Tasarruf Şirketleri Üzerinden Konut Sahibi Olmak

Faizsiz kredilerden yararlanarak konut almak istiyorsanız günümüzde ki en doğru adres tasarruf şirketleri oluyor. Evin gerçek bedeli üzerinden ekstra bir ekleme yapmadan size alma fırsatı sunuluyor. Ancak içerisinde bulunan sistemler sayesinde evi almak için belirli bir zaman beklemeniz gerekiyor.

Bu şekilde ev alırken sizden sadece size bu imkanı sunan şirket tarafından katılım ücreti isteniyor. Bu ücreti ödedikten sonra istediğiniz ödeme planına kendiniz karar veriyorsunuz. Peşinat ödemesine ve diğer konulara ödenerek kendiniz bu duruma karar vererek, ülkemizin her noktasından istediğiniz yerden rahatça ev almanız mümkün oluyor. Şirketlerle imzalanan sözleşme sayesinde hem sizin hem de onların hakları korunmuş oluyor.

Sıfır Faizli Kredilerle Konut Sahibi Olmak

Ev almak isteyen ancak maddi gücü yetersiz olanlara devlet destekli projelere girme şansı sunuluyor. TOKİ tarafından ülkemizin her noktasında yapılan projeler sayesinde istediğiniz zaman ev almak mümkün kılınıyor. Bu projelerde amaçlanan gerçekten ihtiyaç sahibi olan alt ve orta gelir aileleri ev sahibi yapmaktır.

Bu nedenle çok katı kurallar bu projelere dahil ediliyor. Her şey incelendikten sonra size yeni evinizi alma şansı sunuluyor. Bu proje sayesinde ev alanlar bunu başkasına kiralayamıyor ya da onu belirli bir süre boyunca satamıyorlar. Buda doğru insanları bulma konusunda projeyi güçlü hale getiriyor.

Büyük sorunları görmezden gelmek, ciddi bir şekilde düşünmeden hareket etmek, ödemeler esnasında büyük sıkıntılara neden olmaktadır. Aile faciaları, intiharlar meydana gelmiştir. Günümüz banka kredileri, % 75 ev kredisi verir. Eviniz 100 lira ise 200 lira olur. Ödemeler yetişmeyince, ödemelere faizler binmeye başlar. Evinizin fiyatı 300 liraya yaklaşır. En sonunda verdiğiniz para ile birlikte evinizi de bankaya kaptırırsınız.

Konut Sahibi Olmanın Yollarından Biride Faizsiz Ev Kredileridir

Huzurlu bir şekilde ev sahibi olmak için faizsiz en uygun konut kredisi veren kurumlar, kar payı ile çalışmaktadır. Faizsiz konut kredilerinin faizsiz olduğunu anlamanız için faizin ne olduğunu bilmeniz gerekir. Faiz, ticaret değildir. Faizli kredi, borç para vermektir. Haksız borç para verme sistemi olan faizli kredi, genellikle parası olmayanların ve zor durumda kalanların imdadına yetişiyor! Bu yetişme, sizin derdinize derman olmak için değildir.

Faizsiz Çalışan Kurumların Farkı

Bu kurumların farkını anlamak için faizi bilmek gerekir. Ticaret ve faiz zıt kutuplardır. Ticaret alış-veriştir. Faiz ise, borç para vermektir. Ticaret mantığı ile size ev satan faizsiz kurumlar, faizsiz kira öder gibi ev sahibi olmak isteyenler için alternatiftir. Ne kadar ödeyebilirseniz o kadar taksit yapıyorlar. İsteyen için senet yapıyorlar. Ev fiyatlarının artışı ise T.C. Merkez bankasının verilerine göre düzenlenir. Güncel ev fiyatları ile ödemeler yapmaktasınız.

Yani kira öder gibi ev sahibi oluyorsunuz. Güncel ev fiyatları ile dövizden ve faizden etkilenmezsiniz. Ev fiyatlarının çıkması veya inmesi, ödemelerinize yansır. Bu nedenle, ödediğiniz para oturduğunuz evin parasıdır. Hizmet bedeli alan kurumlar belli bir komisyon almaktadırlar. 100 lirada % 15-20 gibi bir oranla komisyon alan kurum, size ev satmaktadır. Faizli borç para ile çalışmamaktadır. Bu farkı fark ederseniz, size ev satanlarla muhatap olmuş olursunuz. Her kimden ev alırsanız alın, öncelikle faizsiz ise, faizin ne olduğunu öğrenip, faizsiz denilen projeleri incelemelisiniz.

Daha sonra, sözleşme konusunda inceden inceye düşünmelisiniz. Ticarette ölçersin biçersin işine gelirse alırsın. Pahalı gelirse almazsın, kesene uyarsa alırsın. Buna ticaret denilmektedir ve ticaret helaldir. Hizmet bedeli ile çalışan kurumlar, size uygun taksitler sunmaktadır.

birevim
Paylaş

5 Comments

  1. Rabia Özer Reply

    Kirada oturan biri olarak söylemeliyim ki, faizle bile olsa kira öder gibi ödeme yaparak ev sahibi olmak istiyorum, kirada oturmak gerçekten çok büyük bir sorun

  2. Derya Bozkurt Reply

    Gerçekten günümüzde büyük sorun konut sahibi olabilmek, kredi derdi, faiz derdi bitmek bilmiyor

  3. Yakup Turan Reply

    Konut sahibi olabilmek zor, konut sahibi olduktan sonra da sorunlar bitmiyor maalesef 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

3 × two =