xpornplease.com pornjk.com porncuze.com porn800.me porn600.me tube300.me tube100.me watchfreepornsex.com
13 July, 2024

Faizsiz Konut Nasıl Alınır?

Faiz ödemeden uzun vadeli konut kredisinden yararlanmak isteyenlerin başvuru yapacakları noktalar bellidir. Bu konuda gün geçtikçe sektörde artan talebe cevap veren yöntemler ve şirket sayısında artış görülmektedir. Çünkü yüksek faizli kredi oranları ev almak isteyenlerin önüne ciddi maliyetler çıkarıyor. Bu maliyetler nedeniyle birçok insan ya istediği evi alamıyor ya da almak istediği evden tamamen vazgeçebiliyor.

birevim faizsiz konut

Yüksek maliyet oranından uzaklaşmak için yapılması gereken ilk adım kendiniz için en doğru anlaşmayı yapmak olacaktır. Banka, tasarruf şirketleri veya devlet aracılığıyla bu şekilde ev almak mümkündür. Hem uzun vadeli ödeme yapmak, hem de bunu yaparken faiz farkı vermemek sizin için en büyük avantaj olacaktır. Günümüzde bu yöntemi tercih eden birçok insan var. Bunun amacı düşük maliyet, uzun vadeli ödeme süresi sayesinde hayallerini kurdukları eve rahatça sahip olabilme fırsatıdır.

Faizsiz Konut Almak İçin Başvurulan Noktalar

Faizsiz konut almak için ilk olarak TOKİ’ye başvurmak mümkündür. Buraya başvuru anlaşmalı devlet bankaları üzerinden yapılmaktadır. Bankalar üzerinden alınan başvuruların ardından kura tarihi beklenmektedir. Yeterli sayının altında başvuru olursa kuraya girmeden ev almanıza imkan tanınmaktadır. Bu şekilde sizlere kira öder gibi ev alma fırsatı sunulmaktadır. Bu evlerin aldıktan sonra satmak veya başkasına kiralamak kesinlikle yasaktır.

Bankalar anlaşmalı olduğu büyük inşaat şirketleri ile yaptıkları anlaşmalar ile insanlara kısa vadeli faizsiz konut kredisi imkanı sunuyorlar. Genelde 12 aylık vade ile insanlara ev alma şansı sunuluyor. Tabi bunun yanında ciddi bir kısmının peşinat olarak ödenmesi de isteniyor. Sizlerde bu konuda başarılı ve yüksek gelir sahibi olmak istiyorsanız doğru adımı atmanız gerekiyor.

Tasarruf şirketleri de insanların farklı ödeme planlarını tercih ederek faizsiz ev almalarına yardımcı oluyor. Ödeme planı tercihini yaparken peşinat, ara ödeme ve taksit sayısı kendiniz belirleyebilirsiniz. Tüm bunlar için sizden herhangi bir faiz veya ek maliyet alınmıyor. Sadece sisteme dahil olduğunuz için sizden katılım ücreti belirli bir oran üzerinden hesaplanarak isteniyor. Sizlerde bu hesaba dahil olarak istediğiniz eve  sahip olmayı başarmış oluyorsunuz.

Faizsiz Konut Almanın Sağladığı Avantajlar

Faizsiz konut almanın sağlamış olduğu çok sayıda avantaj var. En önemli avantaj evi gerçek bedeli üzerinden almaktır. Banka kredisinde bu şekilde ev alınması durumunda çok ciddi oranda bir maliyet eklemesi olmaktadır. Ancak faizsiz konut alma durumunda bu durum yaşanmamaktadır.

Sizlerde faizsiz konut almak istiyorsanız yukarıda vermiş olduğumuz bilgilerin ışığında hareket edebilirsiniz. Bu hizmeti veren firmalar arasında farklılıklar vardır. Bu şartlara dikkat ederek sizin için hangisinin uygun olduğuna karar verebilirsiniz. Çeşitlilik olması tek bir kurumdan ev almayı zorunlu hale getirmiyor. Buda avantajların artmasına ve insanların en iyisini tercih etmesine yardımcı oluyor.

Ev almak, herkesin isteklerinin başında gelmektedir. Özellikle kirada oturan kişiler her ay başında evde oturmak için günümüzde artık yüklü bedeller ödemektedir. Gelir gider, bütçe durumları göz önüne alındığında herkesin çoğu çözüm noktası ev satın almaktan geçmektedir.

Faizsiz ev sahibi nasıl olunur?

Bankaların faizsiz kredi destekleri sayesinde insanlar çok rahat bir şekilde ev alabiliyorlar. Genelde insanlar bankaların böyle bir durumda neden hiçbir kazanç sağlamadan kredi verdiğini merak ederler. Bankalar verdikleri kredilere faiz uygulamasalar da işlem sırasında aldıkları dosya masrafları, başlangıç ödemeleri gibi bir takım ödemelerle zaten kendi kazançlarını çıkarıyorlar. Ancak sizler aldığınız kredinin masraflarını ödedikten sonra herhangi bir faiz ödemiyorsunuz. Kredi de verebiliyorlar peki bu kendilerine kaynakları nasıl sağlıyorlar? Siz kredi çekmek istediğinizde ilgili kredi için açılış dosya masrafı, hayat sigortası, ilk ödemelerini peşin almaları gibi durumlarla kendilerine kaynak sağlamaktadırlar.

Devlet teşvikleri ve toplu konut imkanları (Toki)

Günümüzde artık Toplu konut imkanları ve devletin sağladığı bir takım yardımlarla da ev sahibi olabilmek mümkün. Her yıl Toplu Konut İdaresi Başkanlığında daire satışları yapılmaktadır. Genellikle yeni başlayan projelere halk dilinde” topraktan girme” denilen yöntemlerle temel atıldıktan sonra öncelikle kura yöntemi ile sonrasında devletin bir takım şartları sağlayan kişilere örneğin hiç evi olmayan ailelere, şehit ve Gazi ailelerine öncelik tanınıyor. Engelli vatandaşlara öncelik ya da geliri belirlenen tutarı altında olan ailelere öncelik verilmesi suretiyle küçük ödeme tutarları ve vadeleri uzun olması şartı ile ödeme kolaylığı sağlanmaktadır. Ayrıca çeyiz yardımı denilen ve ilk evlenen çiftlere de maddi anlamda yaklaşık % 15 i kadar ev almaları konusunda devlet kendi teşvikinden yararlandırmaktadır.

Özel Sektör İnşaat Firmaları için faizsiz Konut Kredi imkanları

Özel sektörde ise birçok inşaat firması kendi içlerinde 0 faizli krediler kullandırmaktadırlar. Bu anlamda kendi çalıştıkları bankaya firmalarını teminat olarak gösterip anlaşma yaparak faizsiz krediler kullandırabilmektedirler. Ya da sadece kendi firmaları içerisinde senet ve kefil yöntemi ile sadece belli dönemlerde balon ödemeler yapılarak da taksitlendirmeler sağlanabilmektedirler. Piyasada inşaattan ev sahiplendirme konusunda insanlar artık günümüzde eski zamanlara oranla daha kolay ev sahibi olabilmektedirler.

birevim
Paylaş

5 Comments

 1. Burak Sarı Reply

  Faizsiz konut alımını çok güzel anlatmışsınız, benim tanıdıklarımda bu firmadan ev aldılar ve çok memnunlar gerçekten. Ne banka faizi ödediler ne ekstra bir ücret

 2. Bekir Çetin Reply

  Faizsiz konut satışı için çok fazla firma türedi bu alanda ve her biri için özel kampanyalar var

 3. Cansu Aslan Reply

  Faizsiz konut alma seçenekleri git gide fazlalaştı ama hangisine güvenebileceğimizi bilemiyoruz

 4. Bekir Bulut Reply

  Faizsiz konut için bende araştırma yaptığımda birevim firmasını çok güvenilir buldum, bakalım yakında başvurmayı düşünüyorum

 5. Aysel Şimşek Reply

  Faizsiz konut alımı günümüzde daha kolay, ekonomik yönden imkanınız varsa kaçırmayın derim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

19 − 8 =