xpornplease.com pornjk.com porncuze.com porn800.me porn600.me tube300.me tube100.me watchfreepornsex.com
27 September, 2020

Faizsiz Konut Nasıl Alınır?

Ev almak, herkesin isteklerinin başında gelmektedir. Özellikle kirada oturan kişiler her ay başında evde oturmak için günümüzde artık yüklü bedeller ödemektedir. Gelir gider, bütçe durumları göz önüne alındığında herkesin çoğu çözüm noktası ev satın almaktan geçmektedir.

birevim-reklam

Faizsiz ev sahibi nasıl olunur?

Bankaların faizsiz kredi destekleri sayesinde insanlar çok rahat bir şekilde ev alabiliyorlar. Genelde insanlar bankaların böyle bir durumda neden hiçbir kazanç sağlamadan kredi verdiğini merak ederler. Bankalar verdikleri kredilere faiz uygulamasalar da işlem sırasında aldıkları dosya masrafları, başlangıç ödemeleri gibi bir takım ödemelerle zaten kendi kazançlarını çıkarıyorlar. Ancak sizler aldığınız kredinin masraflarını ödedikten sonra herhangi bir faiz ödemiyorsunuz. Kredi de verebiliyorlar peki bu kendilerine kaynakları nasıl sağlıyorlar? Siz kredi çekmek istediğinizde ilgili kredi için açılış dosya masrafı, hayat sigortası, ilk ödemelerini peşin almaları gibi durumlarla kendilerine kaynak sağlamaktadırlar.

Devlet teşvikleri ve toplu konut imkanları (Toki)

Günümüzde artık Toplu konut imkanları ve devletin sağladığı bir takım yardımlarla da ev sahibi olabilmek mümkün. Her yıl Toplu Konut İdaresi Başkanlığında daire satışları yapılmaktadır. Genellikle yeni başlayan projelere halk dilinde” topraktan girme” denilen yöntemlerle temel atıldıktan sonra öncelikle kura yöntemi ile sonrasında devletin bir takım şartları sağlayan kişilere örneğin hiç evi olmayan ailelere, şehit ve Gazi ailelerine öncelik tanınıyor. Engelli vatandaşlara öncelik ya da geliri belirlenen tutarı altında olan ailelere öncelik verilmesi suretiyle küçük ödeme tutarları ve vadeleri uzun olması şartı ile ödeme kolaylığı sağlanmaktadır. Ayrıca çeyiz yardımı denilen ve ilk evlenen çiftlere de maddi anlamda yaklaşık % 15 i kadar ev almaları konusunda devlet kendi teşvikinden yararlandırmaktadır.

Özel Sektör İnşaat Firmaları için faizsiz Konut Kredi imkanları

Özel sektörde ise birçok inşaat firması kendi içlerinde 0 faizli krediler kullandırmaktadırlar. Bu anlamda kendi çalıştıkları bankaya firmalarını teminat olarak gösterip anlaşma yaparak faizsiz krediler kullandırabilmektedirler. Ya da sadece kendi firmaları içerisinde senet ve kefil yöntemi ile sadece belli dönemlerde balon ödemeler yapılarak da taksitlendirmeler sağlanabilmektedirler. Piyasada inşaattan ev sahiplendirme konusunda insanlar artık günümüzde eski zamanlara oranla daha kolay ev sahibi olabilmektedirler.

birevim-sabit-reklam
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir