xpornplease.com pornjk.com porncuze.com porn800.me porn600.me tube300.me tube100.me watchfreepornsex.com
13 July, 2024

Engelliye Ev Müjdesi! Ev Kampanyaları

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen proje kapsamında engelli vatandaşlara kampanya niteliğinde fırsat sunmaktadır. TOKİ gerçekleştireceği projeler içerisinde engelli vatandaşlar için yüzde 5 gibi bir kontenjan ayırmayı düşünmektedir. Gayrimenkul satın almayı düşünüp bunu uygun fiyatlar çerçevesinde halletmeyi planlayanlar ya da uzun vadeli bir ödeme planı oluşturmak isteyen engelli vatandaşlarımız için kaçırılmaz bir fırsattır.

birevim faizsiz konut

Bu yapılacak olan projeye başvurmak için bazı başvuru şartları bulunmaktadır. İlk olarak hane içerisinde yaşayan kişilerin net gelirlerinin en fazla net 2600 TL olduğuna yönelik belge, Engelli vatandaşlarımıza, Özürlüler İdaresi tarafından verilen kimlik kartının fotokopisi ya da teşekküllü bir devlet hastanesinden alınan sağlık heyeti raporu (en az %40 engelli olduğuna yönelik) ibraz edilmektedir.

Engelli Vatandaşlar Nasıl Ev Alabilir?

Engelli vatandaşlarımıza yönelik bir kampanya müjdesi de Evvia Home projesinden geldi. Bu proje içerisinde satılmakta olan 1+1 evler 59.640 TL’den satışa sunulmaktadır. Bu fiyatlar engeli vatandaşlarımız için yüzde 30 gibi bir indirim gerçekleştirilmektedir. Bu proje içerisinde yapılmış olan mimari sayesinde engelli vatandaşlarımızın hayatlarını kolaylaştırmak adına duş ve tuvalet bölümleri özel olarak tasarlanmıştır. Ayrıca görme engeli bulunan vatandaşlarımız için giriş kapılarına ses yönlendirilmesi ve asansörleri rahat bulabilmeleri açısından bina girişinden asansöre kadar olan bölümlere yön hizalı yürüme yolları konulmuştur. Bu proje içerisinden ev satın almak isteyen engelli vatandaşlarımız verecekleri yüzde 15 peşinat ile 30 ay, yüzde 25-30 peşinat ile 40 ay ve yüzde 50 peşinat vererek 60 ay gibi bir vadeden faydalanabilmektedirler.

Engellilere yönelik mükemmel bir konut haberi de bizzat Cumhurbaşkanlığı tarafından gelmiştir. 2019 yılı cumhurbaşkanlığı yıllık programı içerisinde engelliler, yaşlı, öğrence ve dar gelirli ailelere yönelik konut ihtiyacı için özel çalışmalar gerçekleştirileceğini söylemektedir. Bu konut projelerinin kapsamının 81 il olduğunu sizlere söyleyebiliriz. Bu 81 ile yönelik bir kentsel dönüşüm strateji belgesi oluşturulacağı söylenmektedir.

Farklı Ev Alma Yöntemleri Var Mı?

Eskiden insanlar bir konuta sahip olabilmek için ya uzun süre para biriktirmek zorunda kalıyordu ya da bankalara muhtaç kalıyordu. Bankalara muhtaç kalan kişiler genellikle yüksek faiz oranları ile yıllarca ev borcu ödemektedirler. Birevim kuruluş artık insanların faizsiz bir şekilde konut sahibi olunmasına yardımcı olmaktadır. Peşinatsız bir şekilde engelli vatandaşlarımıza yönelik konut fırsatı sunan bu kuruluş %40’a varan indirim oranları ile dikkat çekmektedir. Bu faizsiz konut kredisinden birinci dereceden engelli akrabası olan kişiler yararlanabilmektedir. Bu durum genellikle engellilik durumu %40’ın üzerinde olan kişiler için geçerlidir.

Ziraat Bankası’nın kendisinin oluşturmuş olduğu engelsiz kredi paketi mevcuttur. Bu kredi paketi içerisinde engelliler çok daha uygun faiz oranları ve uzun vade dönemleri ile işlemlerini gerçekleştirebiliyorlar. Bu engelsiz kredi paketinden yararlanmak isteyenlerin sadece en yakın ziraat bankası şubesine uğramaları yeterli olacaktır.

birevim
Paylaş

12 Comments

 1. Başak Kılıç Reply

  Engelliler için güzel bir fırsat, peki engelli birey çalışmıyorsa yine de ev için kredi çıkma durumu oluyor mu?

 2. Meral Özdemir Reply

  Engelli, gazi, şehit yakını vb durumlarda olan bireylerimize keşke daha çok imkan sunulabilse

 3. Gizem Yalçın Reply

  Engelli bireylerimiz için çok güzel bir fırsat, çalışmayan engelli bireyler için ne gibi bir seçenek oluyor acaba?

 4. Hüseyin Avcı Reply

  Engelli bireyler için güzel fırsat, peki buna başvuru yapmaları için hangi belgeler lazım?

  1. admin Reply

   Merhaba Hüseyin Bey,
   En önemli belgelerden biri engellilik oranını gösteren belge ve sigortalı çalıştığını gösteren bordrodur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

eleven − 3 =