xpornplease.com pornjk.com porncuze.com porn800.me porn600.me tube300.me tube100.me watchfreepornsex.com
16 June, 2024

Kat Mülkiyetli Tapu Nedir?

İmarı tamamen bitmiş olan yani tamamlanmış olan bir binanın, herhangi bir kat, daire, iş bürosu, herhangi bir dükkân, mağaza, depo, mahzen gibi apayrı ve net olarak kullanılmaya elverişli bölümleri üzerinde kurulan buna ek olarak da arsa payı ve ana gayrimenkuldeki ortak yerlerle bağlantılı kullanılmaya elverişli olan, özel bir mülkiyet hakkı olan anlama gelmektedir ve buna kat mülkiyetli tapu denir.

birevim faizsiz konut

Yapıların İnşasında Farklılık var mı?

Yapıların inşasında farklılık vardır, ancak yukarıda bahsedilen ve bu şekilde inşa edilen yapının bağımsız bölümleri için kat mülkiyeti tapusu devlete uygun bir şekilde kolaylıkla alınabiliyor, yeter ki devlet nezdinde tüm kurallara uygun olsun.

Kat Mülkiyeti Tapusu Nasıl Alınmaktadır?

Kat mülkiyeti tapusu almak için gerekli olan ve isteği olan maliklere açık bir biçimde dilekçe ve gerekli diğer belgeler ile en yakın olan tapu müdürlüğüne başvurmalıdırlar. Başvurudan önce ise gerekli olan belgeler dikkatle hazırlanmalıdır.

 Kat mülkiyeti Tapusu Almak için gereken Belgeler Nelerdir?

1 – Uygun olarak görülen yapı kullanma izni 2- Ana gayrimenkulün yan cephelerini ve ön arka cephelerini gösteren, tabii ki minimum olarak 13×18 büyüklüğünde ve doğruluğu belediyece tasdikli olan net bir fotoğraf 3- Belirlenmiş olan bağımsız bölümün arsa payını, katını, dairesini, iş bürosu ise bunların birden başlayıp sıra ile net bir şekilde rakam ile giden numarasını, ek olarak da bulunuyorsa bu eklentiyi eksiz olmadan gösteren ve ana gayrimenkulün maliki veya bütün paydaşları tarafından imzalanmış noterden tasdikli listesi; 4- Bağımsız olarak görülen bölümlerin kullanılış tarzına, birden çok yapının varlığı halinde, seçilmiş olan ve uygun görülen bu yapıların özelliğine göre 28 inci maddedeki esaslar çerçevesinde hazırlanmış olan. Mülkiyeti kat olarak kuran malik veya malikler tarafından imzalanmış bir yönetim planı net bir şekilde olmalıdır. Bu belgeler eksiksiz bir biçimde tamamlandığında ve bahsedilen her bir resmi aşamada uygun görülmüş olan yapılarla tapu müdürlüğüne başvurulup orada çıkan tutarı ödemeniz halinde kat mülkiyeti tapusu sahibi olmak çok kolay olacaktır.Bu ödemeleri ise tabii ki elinizde hesap belgesi bulundurarak yapınız.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

twenty + 10 =