xpornplease.com pornjk.com porncuze.com porn800.me porn600.me tube300.me tube100.me watchfreepornsex.com
13 July, 2024

TOKİ 80 Bin Liradan Başlayan Fiyatlara Ev Sahibi Yapıyor

Toplu Konut İdaresi (TOKİ), Türkiye genelinde, toplam 35 ilde 5 bin 543 konutu 80 bin liradan başlayan fiyatlarla satışa çıkarıyor. TOKİ Başkanı Ergün Turan, kayıt için gerekli şartın, daha önce ev sahibi olunmaması gerektiğini söyledi.

birevim faizsiz konut

Orta ve dar gelirli vatandaşlar için sosyal yaşam alanları ve konut yapan TOKİ, yeni bir proje ile ev sahibi olmak isteyenlere fırsat sunuyor. 35 ilde dar ve orta gelirli vatandaşlar için konutlar satışa sunuldu ve başvuru koşulları belli oldu. 80 bin liradan başlayacak fiyatlarla, aylık 285 lira taksitle alınabilecek olan evler için daha önce konut sahibi olmamış vatandaşların başvurusu bekleniyor.

TOKİ Başkanı Ergün Turan, son 3,5 yıldır yapılan konutların yüzde 95’inin alt ve orta gelirli vatandaşlar için inşa edildiğini açıkladı. Toplam 5 bin 543 konutun ise bu yıl sonuna kadar sahiplerine teslim edileceğini belirten Turan, ‘İnsanımızın en temel gereksinimi olan barınma ihtiyacını karşılamak amacıyla ülkemizin dört bir yanında yeni yerleşim alanları kuruyor ve onlarca konut projesini hayata geçiriyoruz. Üretim felsefemizin temelini dar ve orta gelirli vatandaşlarımıza dönük sosyal konut projelerimiz oluşturuyor. Piyasa koşullarında ev sahibi olması güç olan dar ve orta gelirli vatandaşlarımız için yıllardır dost eli yaklaşımıyla hizmetlerimizi sürdürüyoruz. Amacımız hiç konut sahibi olmamış vatandaşlarımızı konut sahibi yapmak” şeklinde konuştu.

Kura Yok

TOKİ Başkanı Ergün Turan, konutların kurasız ve başvuru önceliğine göre satılacağını ifade etti. İlgili bankalara, yıl sonuna kadar yapılacak başvurular ile vatandaşlar ev sahibi olabilecekler, belli bölgelerde, projelere göre değişikliklerin olabileceğini söyleyen Turan, TOKİ’nin internet sitesinden gelişmelerin takip edilebilineceğini ekledi.

Konut Sahibi Olmama Şartı

Önceliklerinini daha önce konut sahibi olmayan vatandaşlar olduğunu söyleyen Turan, ”Bizim en önemli şartımız vatandaşlarımızın daha önce hiç konut sahibi olmamasıdır. Ayrıca daha önce TOKİ’den konut satın almamış veya konut kredisi kullanmamış olması ve 18 yaşını doldurmuş olması koşulları gerekiyor. Konutlarımızın bulunduğu illere göre yüzde 10, 20 ve 25 peşinat bedeli ile 120 ve 240 ay vade seçenekleri ile satılacak.’ Dedi.

 

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

8 + fifteen =