xpornplease.com pornjk.com porncuze.com porn800.me porn600.me tube300.me tube100.me watchfreepornsex.com
13 July, 2024

TOKİ Peşin Ödeme İndirimini Yükseltti

21 Eylül’de TOKİ’nin başlatacağı kampanyada peşin ödeme indirim oranı yüzde 24’e yükseltildi.

birevim faizsiz konut

Toplu Konut İdaresi ( TOKİ), peşin ödemede indirim oranını yüzde 24’e yükseltti. Kampanya 21 Eylül tarihinde başlayacak. TOKİ Başkanı Ergün Turan, ‘ Vatandaşlarımızın yoğun ilgi gösterdiği indirim kampanyamızın ikincisi 21 Eylül’de başlıyor. İndirim kampanyamızda oranı yüzde 24’e çıkardık’ ifadelerini kullandı.

TOKİ Başkanı Ergün Turan, borcunu erkenden kapatıp, tapusunu almka isteyen konut ve iş yeri alıcılarında yoğun bir indirim talebi olduğunu vurguladı. Bu nedenle geri ödemeleri devam eden gayrimenkuller için yeni bir kampanya düzenlediklerini belirten Turan, 2018 yılı için indirim kampanyasının ikincisini hayata geçireceklerini belirtti. Kampanyanın indirim oranını yüzde 24’e çıkaran TOKİ, tarihi ve koşulları internet sitelerinde detaylı olarak anlatmış.

Başvuru Tarihleri

Kampanyadan yaralanmak isteyen konut ve iş yeri alıcıları 21 Eylül – 19 Ekim 2018 tarihleri arasında kampanyaya başvuru yapabilecekler. Başkan Turan bu tarihlerin dışında yapılacak başvuruların kabul edilemeyeceğini özellikle belirtiyor.  Turan, ‘Kampanyadan yararlanmak isteyen vatandaşlarımızın son başvuru tarihine kadar başvurularını yapması gerekir. Bu tarihten sonra yapılacak borç kapatmalarında söz konusu indirim oranından yararlanılması mümkün olmayacak.’ şeklinde açıklamada bulundu.

TOKİ Başkanı Ergün Turan esnek ödeme planı ile ilgli olarak, “Yüzde 24 indirim kampanyamızdan bütün borç bakiyesini kapatamayacak vatandaşlarımız da yararlanabilecek. Borcun tamamını kapatamayacak vatandaşlarımız borç bakiyesinin yüzde 25’inden az olmamak şartıyla yaptıkları peşin ödemelerde yüzde 24 indirim kampanyasından faydalanabilecek” ifadelerini kullandı.

Kimler Yararlanabilir?

İndirim uygulamasında yer alan projelerdeki konut ve iş yeri alıcılarının başvuru tarihinden itibaren TOKİ’ye ödemekle yükümlü oldukları aidat, emlak vergisi gibi herhangi bir borcunun bulunmaması gerekiyor. Başkan Turan, “Kampanyamızdan, satışları 2017 yılı Haziran ayı sonuna kadar gerçekleştirilmiş ve geri ödeme taksiti 2017 yılı Haziran ayı sonuna kadar başlamış olan konut ve iş yerleri sahipleri yararlanacak. Vadesi 12 ay ve daha az kalan projelerimiz indirim kampanyasına dahil edilmemiştir” dedi. Turan, kampanyaların vatandaşların talep ve ihtiyaçları dahilinde oluşturulduğuna dikkat çekerek, “Yaz aylarında indirim kampanyası yaptığımızda birçok vatandaşımız köyünde ve tatilde oluyor. Bunun için indirim kampanyamızı bahar ayında yapıyoruz. Kampanyadan yaklaşık 192 bin konut ve iş yeri alıcısı yararlanacak. Kampanya kapsamındaki konut alıcılarının borç bakiyelerini kapatarak söz konusu indirimden faydalanmak istemeleri halinde Gayrimenkul Satış Sözleşmesini imzalamış oldukları aracı bankalardan konut kredisi kullanabilecekler.” İfadelerine yer verdi.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

8 + thirteen =