xpornplease.com pornjk.com porncuze.com porn800.me porn600.me tube300.me tube100.me watchfreepornsex.com
16 June, 2024

Faiz Ödemeden Konut Alımlarından Kimler İstifade Edebilir?

Ev almak bildiğiniz gibi artık herkesin en büyük tutkusu, rüyası olmaktadır. Ancak maddi anlamda başını sokacak bir evi olmayanların günümüzde cazip fırsatlar ve üstelik faiz ödemeden bu amaçlarına ulaşmaları mümkündür.

birevim faizsiz konut

Makul ödeme koşulları ile güzel bir ev almak ve bunu zor durumda kalmayacağınız şartlarda gerçekleştirmemek adına bu tür imkânların sağlandığını da bizimle öğrenebilirsiniz. Uzun vadede kira öder gibi ev sahibi olacağınız ve ekstra hiçbir masrafa maruz kalmayacağınız faizsiz konut kredisi veren bankalar ile bu beklentilerinizi giderebilirsiniz. Vazife ve harp malulü iseniz, ailenizden şehit vermişseniz, gazi olmuş bir kişi varsa ya da eşiniz ölüp dul kalmışsanız hemen faizsiz bir konut almanın ayrıcalığını yaşayabilirsiniz.

Faizsiz Konut Almak İçin Şartlar Nelerdir?

Eğer az önce bahsettiğimiz kriterlere uyuyorsanız hemen başvuruda bulunabilirsiniz. Üstelik bilmenizi istediğimiz önemli bir diğer konu da her bütçeye sahip daireyi satın almak için girişimde bulunabileceğinizdir. Böylece hayalinizdeki gibi istediğiniz evi satın almanın ve zorlanmadan ödemenin kolaylığını da tadacaksınız. Taksit tutarlarına gelecek olursak o konuda da sizlere bilgi vermek isteriz. Almış olduğunuz maaşın 4’de 1’i her ay seçtiğiniz evin borcunun ödenmesine karşılık alınır ve sizlerde bu sayede asla başka bir para ödemeden son derece güzel bir daire satın almanın ayrıcalığını da yaşayabilirsiniz. Devam eden faizsiz konut projeleri hakkında bilgi edinerek izlemeniz gereken yolu da böylece tespit edebilirsiniz.

Vade Süreleri Ne Kadar Olmaktadır?

Engellilere, gazilere, memurlara ve şahit ailesi yakınlarına bu tip bir imkân sunanların 5 yıl vade ile 10 yıl arasında değişen ödemelerle sizleri ev sahibi yaptıklarını da dile getirmek isteriz. Faizsiz konut kredisi veren bankalar güncel listesini de portalımızda görebilir ve hemen başvuru da bulunmak adına nasıl bir yol izleyeceğinizi de tespit edebilirsiniz. Hiç bir şekilde faiz ödemeden ve dosya masrafı gibi ek yüklerden kurtularak alacağınız evlerinizde sağlıklı yaşam sürmenizi temenni ederiz. Mutlu ve keyifli günler geçireceğiniz evler için hemen yeni kampanyalara göz atarak kararınızı verebilirsiniz.

Ev almak isteyen herkesin ilk yaptığı işlem konut kredisi çekmek oluyor. Bu şekilde ev almak kolay olsa da aynı zamanda çok yüksek bir maliyeti de beraberinde getiriyor. 1 TL’ye alınan bir konut bu şekilde 2 TL’ye alınmış oluyor. Tabi vade uzun olmasından dolayı bu göze batmıyor olsa da birçok insanın hayatının etkilenmesine neden oluyor.

Sizlerde bu durumda ev almak istiyor aynı zamanda faiz ödemek istemiyorsanız yapmanız gereken size bu fırsatı sunan tercihlere yönelmek olacaktır. Tasarruf şirketleri ve devlet tarafından özel şartları sağlamak koşuluyla faizsiz konut kredi imkanı sunuluyor. Bunların arasından size uygun olanı tercih ederek başvuru da bulunabilirsiniz.

Faizsiz Ödeme İmkanı Sunan Şirketler

Konut kredisinde hiç faiz almayan ve bu sayede çok uygun imkanlarla insanların ev almasına yardımcı olan şirketler bulunuyor. Bunlar öz sermayesi güçlü, birçok insanı ev sahibi yapmış ve ülkenin her noktasında şubesi bulunan yapılardır. Bunlardan sizin için uygun olana başvuru yaparak istediğiniz evi istediğiniz ödeme koşullarıyla almanız mümkündür.

TC vatandaşı olan herkes bunlara başvuru da bulunabilir. Eğer geçmişinizde büyük bir maddi sıkıntı yaşamadıysanız anlaşmanız çok basit olacaktır. Kefil istemeden sadece satılan evin üzerinde ipotek koyularak size gerekli satış imkanı sunulacaktır. Bu şirketler sadece müşterilerinden katılım ücreti talep etmektedir. Bu ücret alınan evin bedeline göre farklı oranlarla hesaplanarak peşin olarak alınmaktadır.

Sizlerde bu şirketlerden ev alarak tüm ödeme planını kendiniz yapabilir. Peşinat ödemeye gerek kalmadan uygun maliyetlerle ev almayı mümkün kılabilirsiniz. Tabi sunulan sistem birçok insanı bir araya getirdiği için evin teslim tarihi kura ile belirlenecektir. Buna razı gelirseniz başvurunuzu hemen yapmanız doğru olacaktır.

Devlet Sayesinde Faizsiz Konut Kredileri

Devlet tarafından alt ve orta gelir grubunda ki ihtiyaç sahibi ailelerin ev sahibi olması için özel projelere imza atılıyor. TOKİ tarafından sunulan bu konutları kira öder gibi almak mümkün oluyor. Ancak bunun için birçok şartı sağlamanız gerekiyor.

Aylık hane halkı gelirinin seviyesi, projenin olduğu yerde en az 1 yıldır ikamet ediyor olmak bunların arasında dikkat çekenlerdir. Bunların yanı sıra daha önce TOKİ’den konut almamak gerekiyor. Başvuru yapıldıktan sonra belirlenen tarihte kuraya dahil olarak size çıkmasını bekleyeceksiniz. Bu sayede çok uygun bir ödeme koşuluyla size konutlar teslim edilecektir.

Taksit seviyesi gelirinize göre ayarlanıp o şekilde satılacaktır. Sizde eğer isterseniz satış işleminizi bu şekilde yaparak ev sahibi olabilirsiniz. Aldıktan sonra konutu başkasına kiralamak veya satışını yapmak yasaktır. Yani gerçekten ihtiyacınız varsa başvurmanız sizden istenecektir. Bunu kabul eden herkese istediğiniz şehirde yükselen projelere başvuru yapması ve birçok ödeme kolaylığından yararlanarak ev sahibi olma fırsatı verilmektedir.

birevim
Paylaş

9 Comments

  1. Osman Yıldız Reply

    Bu tarz desteklere devlet teşviğide gelirse çok güzel olur, malum günümüz ekonomisinde ayakta kalmaları zor bu saydığınız kişilerin

  2. Nil Aslan Reply

    Faiz ödemeden ev almak gerçekten güzel, ancak birikimde lazım sanırım peşinatsız olmuyor dimi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

ten − five =