xpornplease.com pornjk.com porncuze.com porn800.me porn600.me tube300.me tube100.me watchfreepornsex.com
30 May, 2024

Faiz Ve Peşinat Ödemeden Ev Sahibi Olmak Mümkün!

Bankaların yüksek faizleri, ev alımlarındaki yüklü peşinat ödemeleri ev sahibi olmak isteyen kişileri korkutuyor ve ev sahibi olma hayallerini ertelettiriyor. Devlet ve bazı özel kuruluşlar bu konuda çalışmalar yapmış ve herkesin ev sahibi olabilmesi için çeşitli alternatifler hazırlamışlardır. Uygun fiyatlı ve ödeme koşulları bütçeyi sarsmayan projeler şunlardır;

birevim faizsiz konut

– Toplu konut projeleri; Devlet desteği ve özel sektör tarafından yapılan toplu konut projeleri uygun imkânlarla ev sahibi olmak isteyen kişilere fırsatlar sunmaktadır. Özellikle devlet destekli olan Toki konut projeleri orta bir gelir düzeyine sahip kişilere uygun fiyatlar sunuyor.

Faizsiz kira öder gibi ev sahibi olmak için büyük bir fırsat olan Toki konutları, uzun vadeli ve ortalama bir kirada bedelindeki taksitleri sayesinde isteyen herkesi ev sahibi yapıyor. Toki konutları haricinde bazı özel inşaat firmaları da Toki’nin sisteminden ilham alarak aynı koşullarda ev sahibi olma fırsatı sunmaktadır. Faizsiz veya çok düşük faiz uygulanan ödemeler yine aynı şekilde uzun vadeye bölünerek aylık taksitlerle ödenmektedir.

– Emlak konut projeleri; Emlak konut tarafından yürütülen inşaat projeleri de uygun fiyatlar ve uzun vadeli ödeme seçenekleri ile ev sahibi olmanızı sağlamaktadır. İnşaat başlamadan önce projeye katılmak evin fiyatında daha da kar etmenizi sağlayacaktır.

– Kooperatif projeleri; Kooperatifler tarafından yürütülen inşaat projeleri uygun fiyatlarla, faizsiz ve peşinatsız ev sahibi olmak için fırsatlar sunmaktadır. Kooperatif sözleşmesinde yer alan tutarlarda ve tarihlerde ödeme yaparak bütçenizi sarsmadan ev sahibi olup kira derdinden kurtulabilirsiniz.

Tüm bu alternatiflerin dışında son zamanlarda ekonominin iyiye gitmesi ve döviz kurundaki istikrar sayesinde banka faizlerinde de düşüş sağlanmıştır. Bu düşüş konut kredilerine olumlu yansımış ve düşük faiz oranlarıyla kredi alma imkânı doğurmuştur. Bankalar arasındaki rekabet faiz oranlarını daha da düşüren ve ev almak isteyen kişilerin bütçesine olumlu yansıyan bir sonuç ortaya çıkarmıştır.

Düşük faiz oranlarıyla banka kredisi kullanarak da ev sahibi olabilir, uzun vadeli olarak borcunuzu kolaylıkla ödeyebilirsiniz. Bankaların faizsiz kısa dönem kredileri ise belirli bir birikimi olan kişiler için alternatif olarak eklenebilir. İyi bir kredi notu ve teminat olarak gösterebileceğiniz bir gayrimenkulle kolaylıkla faizsiz kredi kullanabilirsiniz.

Ev sahibi olmak isteyenlerin ilk akıllarına gelen detay faiz ve peşinat ödemek zorunda kalmalarıdır. Bu durum birçok insanın ev alma fikrinden vazgeçmesine neden oluyor. Çünkü en az %10 oranında bir peşinat ödenecek olması ve 10 yıl vadeli ev alımlarından en az evin deli kadar faiz farkının eklenecek olması insanları korkutuyor.

Bu durum için günümüzde farklı çözüm yöntemleri bulunuyor. Hiç peşinat ödemesi yapmadan ve faiz farkı vermeden ev almak için kullanılan yöntemler var. Bu yöntemler sayesinde her gelir grubundan insan aylık gelirine göre ödeme planını hazırlayarak istediği evi almak için hazırlıklarını yapmaya başlıyor.

Tasarruf Şirketleri Sayesinde Ev Sahibi Olmak

Tasarruf şirketlerinin sayısı giderek artıyor. Kendilerine ait olan öz sermayeleri sayesinde ülkenin her yerinde bulunan temsilcileri sayesinde isteyen herkesin ev sahibi olmasına yardımcı oluyor. Bu kurmuş oldukları sistem birçok insanın güvenli bir çatı altında toplanmasına yardımcı oluyor. Güvence şirket tarafından verilmesi ve her şeyin yazılı bir sözleşmede yer alması insanları rahatlatıyor.

Bu sistem sağladığı çok sayıda avantaj bulunuyor. İlk avantaj peşinat ödemesine kendiniz karar veriyor olmanızdır. İster peşin ödeme yapabilir isterseniz de bundan vazgeçebilirsiniz. Bunun yanında faiz hiçbir şekilde vadeye eklenmiyor. Ödeme süresi ne kadar uzun olursa olsun size herhangi bir faiz veya vade farkı eklemesi yapılıyor.

Ödeme Planını Kendiniz Yaparak Ev Almak

Banka kredilerine başvuruda bankalar müşterilerine belirli bir ödeme planına sadık kalmaları konusunda yardımcı oluyor. Ancak bu sayede kredi çekebilmenize izin veriliyor. Tasarruf şirketleri tarafından sunulan sistemde bu durum geçerli değildir. Peşinatta olduğu gibi ödeme planını da kendiniz yapıyorsunuz.

Aylık gelir seviyenize göre bu planı yaparak istediğiniz gruba dahil oluyorsunuz. Bu grup içerisinde yapılan çekilişten sonra evi alacağınız tarih belirleniyor. O tarih geldiğinde istediğiniz şehirden ve istediğiniz konumdan belirlediğiniz fiyata göre ev almanız sağlanmış oluyor. Bu konuda her şey detaylarıyla iki taraf arasında sözleşme ile kağıda geçirilerek imzalanıyor.

Katılım Ücreti Ödeyerek Ev Sahibi Olmak

Tasarruf şirketleri sundukları bu hizmet için müşterilerine sadece katılım ücreti ödemeyi zorunlu hale getiriyor. Bu ödeme firma tarafından hesaplanarak ev almak isteyenlerden tahsil ediyor. Şu an konut piyasasında en uygun şekilde ev sahibi olmak bu şekilde mümkün oluyor.

Bunun haricinde tüm projelerde buna devlet destekli olanlarda dahil olmak üzere konur faizi ve peşinat ödemesi isteniyor. Bu şekilde konut almada tek akla takılan nokta konuta sahip olma sürenizin biraz uzun olmasıdır. Bunun dışında her şey uygundur. Sizde bu şekilde ev almak istiyorsanız sektörde bulunan şirketlerle iletişime geçerek onların sundukları avantajları öğrenebilirsiniz. Bunun ardından en doğru seçime sahip olmak daha kolay hale gelecektir.

birevim
Paylaş

5 Comments

 1. Yılmaz Avcı Reply

  Bu tarz sistemlerden çok ev alan tanıdığım var ancak ben halen bir cesaret edip kayıt olamadım 🙂

 2. Derya Bulut Reply

  Faiz ve peşinat ödemeden ev sahibi olmak mümkün ve taksit taksit ödeme yapmak gerçekten güzel

 3. Nazlı Ünal Reply

  Faizsiz ev sahibi yapan firmalara nedense çok güvenemiyorum. Halbuki bu tarz sistemlerde faiz yok, peşinat yok, bir çok insan faydalanıyor ancak o içimde hissiyatı bir türlü kıramıyorum

 4. Burak Güler Reply

  Birevimden çok ev alan arkadaşım var, bende bir türlü cesaret edemedim şu kura sıra bekleme olayından dolayı ama arkadaşlarım acayip tetikliyorlar beni

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

ten + 17 =