xpornplease.com pornjk.com porncuze.com porn800.me porn600.me tube300.me tube100.me watchfreepornsex.com
30 May, 2024

Ev Almanın Kolay Yolu Nedir? Nasıl Kolay Ev Alınır?

Son zamanlarda kira da oturmak istemeyip, ev almak isteyenlerin sayısı artış gösterse de, kredi oranlarının çok yüksek olması, ev almak isteyenleri durduruyor. Özellikle yükselen emlak değerleriyle birlikte, ev alma maliyetleri daha da fazla artış gösteriyor. Genellikle büyük şehirler de ev alma isteği artsa da, peşinatsız bir şekilde ev almak fikri pek mümkün olmadığı için insanlar kiraya yönelmek durumunda kalıyor. Bu zamanda ev sahibi olmanın en kolay yolu, biraz birikmiş paranın olmasıdır. Birikmişin üzerine kredi çekerek evi alabilirsiniz. Hem az kredi çekmiş oluyorsunuz hem de daha az faiz ödemiş olursunuz. Kredi kullanılarak ev sahibi olmak isteyenler için banka ne yazık ki evin değerinin yüzde 75’i kadar kredi çekmenize izin veriyor. Kalan kısmı da peşinat olarak göstermeniz gerekiyor. Bu gibi şartlar konulunca insanlar ev alma durumu da giderek zorlaşıyor.

birevim faizsiz konut

Hem bankalar hemde inşaat firmaları konut kredilerinde ve ev satma yönünden olumsuz etkilendiği için ev sahibi olmak isteyenlere çözüm getirmeye çalışıyor. Kolay bir şekilde ev satın almanın kolay yollarından biri de, ipotek uygulayarak ki ev için çekilecek olan kredinin tamamı alabiliyorsunuz. Bu yöntem ile peşinat sorunu da ortadan kalkmış oluyor. Ancak tek sıkıntı, ipotek uygulaması yapacağınız bir gayrimenkule sahip olmanız. Bu gayrimenkul üzerine uygulanan ipotekle birlikte banka size kredinin tamamını verebiliyor. Ödemeler bittikten sonra ise gayrimenkul üzerinden ipotek kaldırılıyor. Ev almanın kolay yollarından bir diğeri de, bazı inşaat firmaları peşinat talep etmeden senet yoluyla sizlere taksit seçeneği sunabiliyor.

Almak istediğiniz evin değerini ve fiyatını belirleyip küçük bir hesap yaparak, inşaat firmalarıyla görüşebilirsiniz. Bu konuda size büyük destek sağlamaktadırlar. Bazı inşaat firmaları ise, bankalarla anlaşma sağlayarak faiz oranlarında düşük oran talep edebiliyor. Taksit sayıları da arttırıldığı zaman ev alma yolları oldukça kolaylaştırılmış oluyor. Ülkemizde bulunan bazı ev alma firmaları, hiç kredi olayına girmeden sadece organizasyon parası ve çok az bir miktar peşinat vererek de ev sahibi olabiliyor. Bu gibi firmalar oldukça rağbet gören diğer yöntemlerdir. Bı gibi firmalardan oldukça fazla bulunmamaktadır. Gerekli şartları konuşarak bilgi alabilirsiniz.

Bazı firmalar ise, kura yöntemiyle size evleri sunuyor. Siz yine ilk başta proje katılım bedeli ödemek durumundasınız. Ancak taksit ödemelerini yaparken herhangi bir kredi çekmiyor, her ay elden ödeme yapıyorsunuz. Bu durumda ev almak isteyenleri sıkmadan rahatlıkla ev almalarına olanak sağlıyor. Yapmanız gereken almak istediğiniz evi belirleyip bu firmalara sunmak. Ne kadar taksitle ödemeniz gerektiğini kaç taksit yapmanız gerektiğini onlara belirterek, gerekli ödeme planını almaktır. Siz yine kira öder gibi taksitlerinizi ödüyorsunuz. Ancak sıranız geldiği zaman ev sahibi olabiliyorsunuz. Bu gibi firmaların çok fazla tercih edilmesinin sebebi, ev almak isteyenlere ödeme konusunda oldukça fazla yardımcı oluyor. Ödemeler yapılırken sıkılmadan aylık taksitleri yapılabiliyor. Bu da büyük bir avantajdır.

birevim
Paylaş

11 Comments

 1. Sevgi Çetin Reply

  Ev almak isteyenlere önerim Fuzulevim, birevim gibi firmalardan ev almaları. Hiç uğraşmadan biraz bekleyerek ev sahibi olabilirsiniz.

 2. Edanur Şen Reply

  Peşinatım yok, taksit olarakta kira bedelinin üstünde ödemem çok zor, bana uygun bir firma önerebilir misiniz?

  1. admin Reply

   Merhaba Edanur Hanım,
   Bu hizmeti veren firmaların düzenlediği kampanyaları takip ederek bütçenize uygun bir kampanya bulabilirsiniz.

 3. Beste Polat Reply

  Faizsiz peşinatsız kira öder gibi ev almak çok güzel, birevimden ablam ev aldı gerçekten çok rahat ödediler eniştemle

 4. Yasin Çetin Reply

  Günümüzde ev almak gerçekten çok kolay değil, ama bu faizsiz sistemler bir nebze de olsa kolaylaştırıyor 🙂

 5. İrem Bozkurt Reply

  Banka kredisiyle uğraşmak, üzerine faiz ödemek o kadar çok saçma geliyor ki artık. Faizsiz ev sahibi yapan sistemler artık sektörde çok başarılı 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

fifteen − eleven =