xpornplease.com pornjk.com porncuze.com porn800.me porn600.me tube300.me tube100.me watchfreepornsex.com
15 June, 2024

Dünyanın En Saçma Binası Nerede?

Dünyanın en büyük internet arama motoru olan Google üzerinden yapacağınız “Dünyanın en saçma binası” araması sonucunda karşılaşacağınız sonuç karşısında çok şaşıracağınızı söyleyebiliriz. Arama sonucunuzda karşınıza ülkemiz sınırları içerisinde bulunan Kahramanmaraş ili içerisinde inşa edilmiş olan İl Özel İdare Binası çıkacaktır. Şu an birçoğunuzun şaşırdığını tahmin edebiliyorum. Lakin yanlış duymadınız bu inşa edilmiş olan bina değil sadece Kahramanmaraş ilinin sadece ülkemizin değil dünyanın inşa edilmiş olan en saçma binası olarak anılmaktadır. Şehrin adeta görüntüsü içerisinde sırıtan ve çoğu kişi için görüntü kirliliği yaratan bu bina Kahramanmaraş kentinin en işlek caddesi üzerine inşa edilmiştir. Dışardan incelendiğinde çirkin bir görüntüye sahip olan bu bina İl Özel İdare Binası olarak inşa edilmiş olmasına rağmen böyle bir görev için kullanılmamaktadır. İnşa edilmiş olan bu en saçma bina içerisinde sadece faaliyet içerisinde bulunan birkaç iş yeri bulunmaktadır.

birevim faizsiz konut

Mimari yapı bakımından 19 katlı olarak tasarlanmış olan bu İl Özel İdaresi binasının mimari bakımdan yapıda var olan hatalardan dolayı binanın kullanılmaz bir durumda olduğu söylenmektedir. Halk arasında dönmekte olan bazı söylentiler bulunmaktadır. Bu çıkan söylentilerden bir tanesi ise binanın yıkılıp tarihin tozlu sayfalarına karışacağı yönündedir. Lakin bina yıkılsa dahi insanlar üzerinde bırakmış olduğu bu şaşkınlık duygusunun uzun bir süre ortadan kalkmayacağının garantisini sizlere sunabilirim. Tam tamına 1994 tarihinde hizmet vermek amacı ile açılmış olan İl Özel İdare binası inşa edilmiş olduğu günden günümüze kadar yıkılmak için adeta gün sayıyor. Lakin yıkılacağına dair söylentiler dışında ciddi bir bilgi elimizde bulunmamaktadır.

Yıkıma yanaşılmamasının sebebi ise bu bina için harcanacak olan yıkım masrafının binanın inşa edilirken harcanmış olan masrafından kat be kat daha fazla olmasından olduğu düşünülmektedir. Halde böyle olunca yıkılma süresi uzayan bu bina dünyanın en saçma binası olma özelliğini daha uzun yıllar üzerinde taşıyacağını sizlere söyleyebiliriz. Şehre gelen insanlar tarafından merakla incelenen yerlerden biri olma özelliğini de yavaş yavaş kazanmaktadır. Binanın başına gelen talihsiz olaylar hiç eksik olmamış gibi adeta tarih 2011 senesini gösterdiğinde satılmasını düşünülen bu bina kendisi için istenen 28 milyon gibi yüksek bir meblağdan dolayı kimse tarafından satın alınmak istenmemiştir.

Açılış amacı olarak İl Özel İdare binası olarak kullanılması düşünülen bu binayı hiç kullanmayan İl Özel İdare binası kapanmasının ardından bu dünyanın en saçma binası olma özelliğine sahip olan binayı ilin belediyesi olan yani Kahramanmaraş Belediyesi mülkiyetine verilmiştir. Böylece inşa amacı için hiç kullanılmayacağı kesinleşmiştir. Günümüz içerisinde ise halen kaderinin ne olacağı merak edilen bu binanın başına ileriki yıllarda daha ne kadar şansız olayların geleceğini tahmin bile edemiyoruz.

birevim
Paylaş

7 Comments

    1. admin Reply

      Merhaba Aysima Hanım,
      Yıkımıyla ilgili söylentiler var fakat yıkılacağına dair kesin bir bilgi bulunmamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

ten + twelve =