xpornplease.com pornjk.com porncuze.com porn800.me porn600.me tube300.me tube100.me watchfreepornsex.com
13 April, 2024

Türkiye’den En Çok Konut Alan Ülkeler Belli Oldu

Yabancı bireyler ülkemizi artık pek çok farklı neden yüzünden tercih etmektedir. Geçmiş yıllarda sadece tatil amaçlı konut alımları gündemde iken artık iş seyahatleri nedeni ile de ciddi bir kesim ülkemizden konut satın almaktadır. Türkiye’den konut alan yabancı ülkeler arasında Avrupa ülkelerinden Arap ülkelerine kadar pek çok farklı kesim bulunmaktadır. Bu durum ise yine ülkemizin uluslararası alanda aktiflik oranında bir artış gördüğüne işaret etmektedir. Tapu yabancı işler daire başkanlığının takibinde devam eden alım satım işlemleri resmi olarak da duyurulmaktadır. Resmi veriler 2020 ilk çeyreğinde rakamların 3 milyon 035 bin 199 metrekareye geldiğini ortaya koymaktadır.

birevim faizsiz konut

Yabancılar Türkiye’den Konut Alıyor

Yabancılara konut satışı yapılmasında oranların salgın döneminde de artış gösterdiği bir gerçektir. Salgının kontrol edilmesi esnasında ülkemiz pek çok ülkeye göre daha yerinde ve daha erken kararlar alması sayesinde etkin bir politika uygulayabilmiştir. Bu da salgın dönemini ülkemizde geçirmek isteyen kişi sayısında inanılmaz bir artış yaşanması anlamına gelmektedir. Yabancılara konut ve işyeri satışının artması olarak da tanımlana bu durum resmi rakamların otomatik olarak değişim göstermesine yol açmıştır. Vermiş olduğumuz rakamların geçtiğimiz yıl 1 milyon civarında olması bahsedilen konuya açıklık da getirmektedir. Üstelik yabancıların ülkemizi tercih etmesi sayesinde ekonomik olarak bir avantaj yakaladığımızdan da bahsedilmektedir.

Türkiye’den Konut Alan Yabancı Ülkelerin Güncel Sıralaması

Hangi ülkeler Türkiye’den konut alıyor sorusu da açıklanan resmi veriler çerçevesinde kesinleşmektedir. Temin edilen listede İran’da ABD’ye kadar değişim gösteren ülkelerin isimleri yer almaktadır. İran’dan 2405 kişi ülkemizi tercih ederken ABD’den 140 kişi ülkemizden konut temin etmiştir. Afganistan için rakamlar 845’i göstermektedir. Türkiye’den ev alan yabancı ülkelerin sıralamasında Mısır ve Katar gibi ülkeler de yer almaktadır. Katar vatandaşlarından 143 Mısır vatandaşlarından ise 282 kişi yeni dönemde ülkemizden konut temin etmişlerdir. Irak bu konuda en önde gelen isimlerden biridir. Çünkü resmi veriler Irak vatandaşlarından 2341 kişinin Türkiye’den konut satın aldığını ve net olarak ifade etmektedir.

birevim
Paylaş

5 Comments

  1. Nil Can Reply

    Konut alan kişilerin çoğunluğunun İran’dan olmasına şaşırmadım, ama ben Arabistandan beklerdim birinci ülke olmasını 🙂

  2. Mustafa Çelik Reply

    Benimde beklemediğim bir liste oldu gerçekten, acaba neye göre listeyi oluşturdular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

two + eighteen =