xpornplease.com pornjk.com porncuze.com porn800.me porn600.me tube300.me tube100.me watchfreepornsex.com
22 April, 2021

Tasarruf Finansman Şirketleri Hangileri?

Tasarruf finansman şirketleri hangileri; finansman alanında hizmet veren birçok farklı firma bulunuyor. Bu firmalar sayesinde faiz ödemesi olmaksızın ev sahibi olma imkanını yakalayacaksınız. Ödeme adımlarını ve tasarruf fon planını kendi maddi durumunuza göre belirleme fırsatınız olacaktır. Seçmiş olduğunuz firmanın yasal sorumluluklara uygun olduğundan emin olmalısınız. Ayrıca daha öncesinde kaç kişiye konut sahibi olma imkanını sunduğunu da analiz etmeniz gerekmektedir. Kredili bir konut sahibi olmak istemeyen ve uzun vadede ev sahibi olmayı göze alan kişiler için verimli biri alternatif olacaktır.

birevim-reklam

Finansman Konut Projeleri Detayları Nelerdir?

Faizsiz konut projeleri kapsamında kişilerin dikkate alması gereken hususlardan bazıları şu biçimde sıralanmaktadır;

  • Konut projelerinde bir tasarruf fonuna dahil olacaksınız. Bu tasarruf fonunda bulunan kişi sayısı yüksek olursa ödemeniz gereken aylık tutar düşük olacaktır. Fakat tasarruf havuzunda yüksek kişi sayısı olduğu zaman ev sahibi olma sürenizin uzayabileceği de bildirilmelidir.
  • Bu sistemlerde herhangi bir peşinat ödeme zorunluluğunuz da olmayacaktır. Ayrıca kefil bulma gibi bir durum da söz konusu değildir. Sadece katışlım payını ödeyerek konut sahibi olma yolunda eşsiz bir adım atma imkanını elde edebilirsiniz.
  • Konut projelerinde o ay kimöin ev sahibi olacağı noter huzurunda yapılan çekiliş iile belirlenmektedir. Kişilerin haklarının koruma altına alınması için özel bir belirleme sistemi inşa edilmiştir.
  • Yapılan kanuni denetim sisteminde kontrol hakkı BDDK’ya aktarılmıştır. BDDK firmalardan ek önlem talep edebilmektedir. Bu ek önlemler ile sistemin daha kullanıcı dostu hale gelmesi sağlanır.

Faizsiz konut projeleri aracılığı ile bankalardan kredi almadan uzun vadede konut sahibi olmanız mümkün kılınmaktadır. Konut projelerinden istifade ederken sorun yaşamamak için iş birliği kurduğunuz firmanın yapılan son yasal düzenlemelere uygun olup olmadığını da analiz etmeniz gerekmektedir.

Cayma Hakkı Var Mı?

Finansman firmalarında katılım adımının sonrasında memnun kalmadığınız bir husus olursa sistemden cayma hakkınız da bulunmaktadır. Cayma hakkını sisteme dahil olmanızın sonrasında 14 gün içerisinde tamamlama imkanınız olacaktır. Cayma hakkında hem tasarruf tutarı hem de organizasyon tutarı tarafınıza ödenecektir. Bu alanda bir el koyma durumu söz konusu değildir.

Konut Destek Projeleri

Faizsiz konut projeleri kapsamında devlet destekli projeler de bulunmaktadır. Devlet destekli projeler aracılığı ile kişilerin aylık tasarrufları ile ek bakiye sahibi olma imkanı olacaktır. Devlet destekli konut projelerinde aylık yatırım tutarınızın en az 250 lira olması gerekmektedir. En yüksek tasarruf tutarı ise 2500 lira olarak belirlenmiştir. Bu sistemde 3 sene boyunca aktif kalan kişilerin 15 bin lira değerinde kazanım elde etmesine izin verilmektedir. Konutunuzun peşinatını ödeme adımını şekilde daha kolay bir hale getirebilirsiniz. Sisteme dahil olmak için ev sahibi olmamanız gerekir. Bu destek sisteminin en temel amacı ilk defa ev satın alacak olan kişilere ek yardım sunmaktır.

birevim-sabit-reklam
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code