xpornplease.com pornjk.com porncuze.com porn800.me porn600.me tube300.me tube100.me watchfreepornsex.com
13 April, 2024

Memurlar İçin Faizsiz Konut Kredisi Nasıl Alınır?

Türkiye ekonomisinde ülke ve dünya genelinde yaşanan gelişmeleri yakından izleyen inşaat firmaları, ellerinde bulunan konutları eritmek hem de yeni konut projelerine imza atmak için müşterilerine farklı farklı seçenekler sunmaktadır. İnşaat firmaları kendi projeleri için cazip kampanyalar hazırlayıp müşterilerin hizmetine sunmaktadır. Bu kampanyalar arasında en fazla ilgi göreni ise uzun vadeli faizsiz olanlarıdır.

birevim faizsiz konut

Bankaların alınmak istenen konut için istediği yüzde 75’lik kredinin insanlar için ne kadar zorlayıcı olduğunu bilen ve ürettikleri kampanyalarla müşteri potansiyelini arttırmak isteyen inşaat firmaları, müşterilerine peşin alımlarda % 10 indirim yaparken, ödemelerde 1 yıl geciktirme, kiracı bulma, ödenecek olan peşinatı aylara bölme ve balon ödeme seçenekleri sunmaktadır. Ayrıca inşaat firmaları senetli ve ya faizsiz ödeme seçeneklerine de ağırlık vermiş durumdalar.

Konut kredisi faizsiz olunca insanlarda banka yerine bu firmaları tercih etmektedir. Geçtiğimiz yıl hareketli günler yaşayan ülkemizde bu yıl ise beklentilerin altında konut satışları gerçekleştirdi. Haziran ve Temmuz aylarında konut satışlarında düşüş yaşanınca Başta Emlak GYO gibi büyük kuruluşlar cezbedici kampanyalar düzenledi. Öyleki kampanya ile birlikte 25 günde 2 bin 200 konut satıldı. Bunun yanında toki faizsiz konut kredisi vermeye devam etti. Örneğin Temmuz ayında TOKİ, şehit ailelerine faizsiz konut kredisi sağlayarak toplam 552 milyonluk 1577 konut dağıttı.

Bunun haricinde 657’ye tabi olan devlet memurları da 2 bin 985 sayılı kanun kapsamında isterlerse “Toplu Konut Fonu”ndan yararlanarak “Devlet Destekli Faizsiz Konut Kredisi” alabilmektedir. Bu kanunun gerektirdiği şartlara uygun olmayan devlet memurları ise kamusal ve özel sermayeli bankalardan kendilerine özel olarak gerçekleştirilen konut kredisi imkanlarından yararlanabilirler. Memura faizsiz konut kredisi için bankaların verdiği krediler ayrıntılı şekilde her zaman incelenmelidir.

Devlet memurları maaşlarını genellikle Devlet Bankalarından almaktadır. Durum böyle olunca da, Memura faizsiz konut kredisi için en uygun olan bankalar Vakıfbank, Ziraat Bankası ve Halkbankası oluyor. Memurlar isterlerse bu bankaların en yakın şubelerinden faizsiz konut kredisi için başvuru yapabilirler.

birevim
Paylaş

14 Comments

 1. Cemre Arslan Reply

  Memur olmak gerçekten çok güzel, maaşın yattı yatmadı derdin yok, bir çok indirim var sana özel 🙂

  1. admin Reply

   Merhaba Cemre Hanım;
   Devletimiz memurların ev alımlarını kolaylaştırmak adına gerekli adımları atmaktadır. Devlet memurları devlet bankalarında uygun koşulları sağlayarak faizsiz konut kredisi imkanından yararlanabilmektedirler.

 2. Ahmet Ateş Reply

  Memur olarak nereye başvurmamız gerekiyor peki bu işlemler için? Tokiyle mi iletişime geçiyoruz yoksa herhangi bir bankayla mı?

  1. admin Reply

   Merhaba Ahmet Bey,
   Memura faizsiz konut kredisi için en uygun olan bankalar Vakıfbank, Ziraat Bankası ve Halkbankası oluyor. Memurlar isterlerse bu bankaların en yakın şubelerinden faizsiz konut kredisi için başvuru yapabilirler.

 3. Ceyda Aslan Reply

  Özel bankaları bilmem ancak kamu bankaları memurlar için bir çok özel seçenek sunuyorlar bu durumda 🙂

 4. Adem Kaplan Reply

  Memurlar için gerçekten güzel fırsat, faizsiz konut kredisi günümüzde bir çok insanın hayali 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

16 − thirteen =