xpornplease.com pornjk.com porncuze.com porn800.me porn600.me tube300.me tube100.me watchfreepornsex.com
27 September, 2020

Ev Sahibi Olmak İçin Faizsiz Seçenekler Revaçta

Faizli çalışan bankalar, ev kredisi verirken, evin parası kadar faiz almaktadır. Bu faizlerin ise, ekonomik krizlerle birlikte yükselmesi, diğer bir sorunu teşkil etmektedir. Bankalardan alınan faizli kredi seçenekleri, günümüz şartlarında ödenmediği zaman, taksitlere de faiz binmesine neden oluyor. Ödeyemeyecek duruma geldiğiniz zaman, banka verdiğiniz paralara ve evinize el koyuyor. Faizin ne olduğunu bildiğimiz zaman faizsiz konut kredisi veren bankalar hakkında da geniş bir kanaate varmış oluruz.

birevim-reklam

FAİZSİZ ÇALIŞAN KURUMLAR

Faizsiz çalışan özel kurumlar, kar payı, hizmet bedeli ve imece usulü ile ev sahibi yapmaktadır. Bu kurumlar faizsiz konut projeleri kategorisinde alternatif anlamına gelmiştir. Ayrıca gazilere faizsiz konut projesi sunan faizsiz seçenekler vardır. Ancak faizin ne olduğunu bilmeden faizsiz konut projelerinden bir şey anlayamayız.

Hizmet bedeli alan firmalar, evinizi alıyor ve sizden emlakçı komisyonu gibi bir ücret alıyor. Senetle veya peşinatsız seçeneklerle, kolay ev sahibi olabilirsiniz. Günümüz şartlarında faizsiz ev sahibi olmak mümkün. Kar payı ile çalışan kurumlar, evi sizin yerinize alıp, size satıyor. Ödediğiniz fazla kısım kar payı oluyor. İmece usulü ile çalışan özel kurumlara, belirli taksitler ödüyorsunuz. Daha sonra ise belirli taksitlerden sonra belli zamanlardaki çekilişlerle, evinize oturuyorsunuz. Evinizde oturarak taksitleri ödemeye devam ediyorsunuz.

FAİZLERİN YÜKSELMESİ İLE FAİZSİZ KONUTLAR REVAÇTA

Faizli ödemeyi kimse sevmez. Faizli borçların ne yaptığını hemen hemen hepimiz tanık olduk. Bu nedenle, faizsiz ve daha uygun kredi şartlarında ev sahibi olmak en doğrusu olacaktır. TOKİ, engeller, yetimler, yoksullar, dullar ve şehit yakınları için özel kampanyalar düzenlemektedir. Bu kampanyalarda faizsiz kredi kullanılıyor. Faizin ne demek olduğunu bilmemiz, faizsiz krediyi anlamamıza yardımcı olacaktır.

TOKİ şehit yakınlarına faizsiz konut kredisi vererek, ihtiyaç sahiplerini ev sahibi yapmaktadır. Çok uygun taksitlerle ev sahibi olabilirsiniz. Ancak ödediğiniz faiz ise, ödemeleriniz bir ömür boyu bitmeyebilir. Bu nedenle, faizsiz seçenekler, daha insani seçeneklerdir. Özel firmaların faizsiz seçenekleri düzenlemesi ile birlikte, faizin yükselmesi ev sahiplerini etkilemeyecektir. Güncel ev fiyatlarına göre ödeme planı çıkaran firmalar, sahip olduğunuz evin borcu dışında size borç bırakmamaktadırlar.

birevim-sabit-reklam
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir