xpornplease.com pornjk.com porncuze.com porn800.me porn600.me tube300.me tube100.me watchfreepornsex.com
13 July, 2024

Ev Sahibi Olmak İçin Faizsiz Seçenekler Revaçta

Ev sahibi olmak isteyenler için birçok farklı finansman yöntemi var. Günümüzde faizlerin ve ev fiyatlarının yükselmesi nedeniyle insanlar faizsiz hizmet veren seçenekleri tercih ediyor. Bu yöntemi tercih edilmesinin altında ekstra bir maliyet ödeyerek ev sahibi olmanın insanlar için mantıksız olması olduğunu söyleyebiliriz.

birevim faizsiz konut

Özellikle yüksek vade farkı nedeniyle bu konuda doğru adımları atmak çok kolay olmuyor. Hem yüksek maliyet hem de uzun süreli ödeme nedeniyle ev almak çok zorlu süreçlerin yaşanmasına neden oluyor. Bununla boğuşmak istemeyen herkes için en doğru seçenek faizsiz kredi sunan şirketlere başvurmak oluyor.

Faizsiz Ev Almak İçin Birevim’i Tercih Edebilirsiniz

Faizsiz Konut Kredisi Sunan Şirketler

Alacağınız konutun ödemelerini kendiniz belirlemek, faiz ödemek istemiyor ve aynı zamanda peşinatsız ev almak istiyorsanız bu şirketlere başvuru da bulunmanız gerekiyor. Binlerce insanın bir araya geldiği ve özel gruplar içerisinde birleştirildiği sistemler sayesinde hiç zorlanmadan ev sahibi olmak mümkün kılınıyor.

Şirketler bu hizmeti insanlara sunarken yüzde %7 ile %10 arasında değişen katılım ücreti alıyorlar. Bu oran evin bedeline göre değişiyor. Bu ücret peşin olarak tahsil edilmesinin dışında tüm ödeme planını kendinize uygun olarak hazırlamanıza müsaade ediliyor. Çok zorlanmadan sizlerde bu şekilde ev almak için başvurabilirsiniz. Birbirinden farklı sistemler sayesinde ister kuraya girerek isterseniz evi alacağınız tarihi belirleyerek ev almak için doğru adımı atmış olacaksınız.

Faizsiz Konut Kredisi Sunan Bankalar

Faizsiz ev almak isteyenler konut kredisini sıfır faizle sunan bankalara başvurabilirler. Bankalar tarafından inşaat firmalarıyla yapılan anlaşmalar sayesinde çok düşük faiz oranlarıyla veya sıfır faizli kredi imkanıyla ev almaya imkan veriliyor. Tabi bunun için kredi notunuzun çok iyi olması gerekiyor.

Kredi notunun dışında genelde bankalar sıfır faizli kredileri çok kısa vade için sunuyor. Genelde 12 veya 18 ay için bu krediler sunuluyor. Ayrıca ev fiyatının büyük bir kısmının peşinat olarak ödenmesi insanlardan isteniyor. Sizlerde bu şekilde ev almak istiyorsanız doğru şekilde başvuru yapmanız gerekiyor.

Faizsiz Konut Kredisi Almanın Avantajları

Faizsiz konut almanın en büyük avantajı evin bedelinin üzerinde ekstra bir maliyet eklenmemesi olacaktır. Yani evin bedeli 100 bin TL’ye geliyorsa gene o şekilde uzun vadeli ödeme yaparak ev almak olacaktır. Faiz ödememek için evin ücretinin tamamını ödemek gerekiyor. Ancak bunun için maddi gücünüz yoksa yapacağınız en doğru ödeme kredi çekerek bunu yapmak olacaktır.

Yüksek oranlı krediler maliyetin çok yukarı çekilmesine neden oluyor. Özellikle 10-15 yıl vadeli olan konut kredileri maliyetleri ciddi anlamda yükseltmektedir. Sizler bununla uğraşmak istemiyorsanız doğru kredi sunan firmalara ve bankalara yönelmeniz gerekiyor. Yılın belirli dönemlerinde bankalar tarafından bu şekilde kredi imkanı sunulmaktadır. Sizlerde bu krediden yararlanarak isterseniz ev sahibi olabilirsiniz.

FAİZSİZ ÇALIŞAN KURUMLAR

Faizsiz çalışan özel kurumlar, kar payı, hizmet bedeli ve imece usulü ile ev sahibi yapmaktadır. Bu kurumlar faizsiz konut projeleri kategorisinde alternatif anlamına gelmiştir. Ayrıca gazilere faizsiz konut projesi sunan faizsiz seçenekler vardır. Ancak faizin ne olduğunu bilmeden faizsiz konut projelerinden bir şey anlayamayız.

Hizmet bedeli alan firmalar, evinizi alıyor ve sizden emlakçı komisyonu gibi bir ücret alıyor. Senetle veya peşinatsız seçeneklerle, kolay ev sahibi olabilirsiniz. Günümüz şartlarında faizsiz ev sahibi olmak mümkün. Kar payı ile çalışan kurumlar, evi sizin yerinize alıp, size satıyor. Ödediğiniz fazla kısım kar payı oluyor. İmece usulü ile çalışan özel kurumlara, belirli taksitler ödüyorsunuz. Daha sonra ise belirli taksitlerden sonra belli zamanlardaki çekilişlerle, evinize oturuyorsunuz. Evinizde oturarak taksitleri ödemeye devam ediyorsunuz.

FAİZLERİN YÜKSELMESİ İLE FAİZSİZ KONUTLAR REVAÇTA

Faizli ödemeyi kimse sevmez. Faizli borçların ne yaptığını hemen hemen hepimiz tanık olduk. Bu nedenle, faizsiz ve daha uygun kredi şartlarında ev sahibi olmak en doğrusu olacaktır. TOKİ, engeller, yetimler, yoksullar, dullar ve şehit yakınları için özel kampanyalar düzenlemektedir. Bu kampanyalarda faizsiz kredi kullanılıyor. Faizin ne demek olduğunu bilmemiz, faizsiz krediyi anlamamıza yardımcı olacaktır.

TOKİ şehit yakınlarına faizsiz konut kredisi vererek, ihtiyaç sahiplerini ev sahibi yapmaktadır. Çok uygun taksitlerle ev sahibi olabilirsiniz. Ancak ödediğiniz faiz ise, ödemeleriniz bir ömür boyu bitmeyebilir. Bu nedenle, faizsiz seçenekler, daha insani seçeneklerdir. Özel firmaların faizsiz seçenekleri düzenlemesi ile birlikte, faizin yükselmesi ev sahiplerini etkilemeyecektir. Güncel ev fiyatlarına göre ödeme planı çıkaran firmalar, sahip olduğunuz evin borcu dışında size borç bırakmamaktadırlar.

birevim
Paylaş

7 Comments

 1. Emre Kılıç Reply

  Faizsiz peşinatsız ev sahibi yapma konusunda çok fazla firma türedi, hangisi daha güvenilir?

 2. Şule Şahin Reply

  Faizsiz seçenekler gerçekten revaçta ve ülkemizde de yasallaştı bildiğim kadarıyla faizsiz ev sahibi yapma sistemi

 3. Kadir Çetin Reply

  Faizsiz sistemler son zamanlarda çok fazla tercih edilmeye başlandı, yakında bankaların işi zorlaşacak

 4. Emre Şahin Reply

  Faizsiz sistemleri bende çok araştırıyorum aslında sektör için güzel bir hareketlenme ancak şu kura sıra bekleme olayını değiştirmeleri gerekiyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

nine − 6 =