xpornplease.com pornjk.com porncuze.com porn800.me porn600.me tube300.me tube100.me watchfreepornsex.com
13 April, 2024

Banka Faizlerini Ödemek Zorunda Olmadan Ev Sahibi Olabilir miyim?

Ev sahibi olmak isteyenler ilk iş olarak bankalara akın ediyor. Herkesin bildiği gibi bankalardan alınan konut kredileri faiz oranları nedeniyle çok yüksek maliyetlere çıkıyor. Bu maliyeti karşılamak insanlara bir evi de bankalara alma konusunda yardımcı oluyor.

birevim faizsiz konut

Çünkü vade uzadıkça kredinin üzerine binen maliyet artış gösteriyor. Bu da evin gerçek bedeline ek olarak vade farkı ödenmesine neden oluyor. Bu nedenle insanlar ev alırken faizsiz konut projelerine yönelmeyi tercih ediyor. Ülkemizde bu konuda önemli oranda bir istek bulunuyor. Bu isteği karşılamak için hizmet veren özel şirketler bulunduğu gibi bankalar ve devlet destekli projelerde bu talebi karşılıyor.

Faizsiz Ev Almak İçin Birevim’i Tercih Edebilirsiniz

Bankalardan Faizsiz Konut Proje Kredileri

Bankalar konut projeleri ile yapılan anlaşmalar ile ev almak isteyenlere sıfır faizli kredi kullanma imkanı sunuyor. Bu krediler genelde kısa vadeli oluyor. Konutun yaklaşık dörtte birlik kısmını ödedikten sonra geriye kalan borç için sıfır faizli kullanma imkanı sunuyor. Bu sayede ekstra bir maliyet ile yüzleşmeden ev sahibi olmak mümkün olmuyor.

Burada önemli olan nokta vadenin kısa olması bir diğer noktada banka ile proje sahibi arasında gerekli anlaşmanın yapılmış olmasıdır. Hiç peşinat ödemeden bu kredileri kullanmak mümkün olmuyor. Bunun aksine doğru şekilde peşinat ödemesi yaparak bu fırsatlardan yararlanmak mümkündür.

Tasarruf Şirketlerinde Konutta Faizsiz Kredi İmkanı

Günümüzde birçok katılım şirketi ev almak isteyenlere hem uzun vade hem de istedikleri oranda ödeme yapma şansı sunuyor. Hiç peşinat dahi ödemeden uzun vadeli konut kredilerinden yararlanma şansına sahip olabiliyorsunuz. Bunun için öncelikle bu tasarruf şirketlerinin birisiyle gerekli anlaşmayı yapmanız gerekiyor.

Gerekli anlaşma yapıldıktan sonra ülkenin her noktasından ev almanız mümkündür. Bu şekilde satış yapılırken şirket evlere ipotek koyuyor. Kurulan sistem sayesinde yüzlerce insan bir araya getirilerek kura sistemiyle onlara ev sahibi olma şansı sunuluyor. Tabi bundan yararlanmak için vade farkı ödemek zorunda olunmamakla birlikte aynı zamanda peşinat ödemesine de siz karar veriyorsunuz. Sadece bu sisteme dahil olmak için katılım ücreti ödemeniz gerekiyor.

Engelli Vatandaşlara Faizsiz Konut Kredisi

Devlet tarafından yapılan konut projelerinde özellikle engelli vatandaşların zorluk çekmeden ödeme yapması için yardımcı olunuyor. Bundan yararlanmak için sadece başvuru yapmak gerekiyor. Belirli bir oranın üzerinde engelli raporu olanlar büyük bir fırsattan yararlanabiliyor. Tabi bu onlar için olması gereken bir durumdur. Günlük hayatlarını normal bir insana göre geçiremedikleri için bu noktaya dikkat etmek gerekiyor.

Faizsiz konut kredisi seçeneklerine her gün bir yenisi ekleniyor. Ancak bunların hepsinde insanlardan farklı şartları yerine getirmeleri isteniyor. Sizde kendinize uygun faizsiz konut kredisi imkanından yararlanmak istiyorsanız buna dikkat ederek piyasa içerisinde araştırma yaparak karar verebilirsiniz.

Bankalar sayesinde pek çok kişi ev sahibi oluyor ve bu nedenle de konut kredileri oldukça uygun gibi görülüyor. Bankaların her zaman çeşitli konut kredileri söz konusudur. Özellikle uygun bir peşinat ödeyerek çok kolay bir şekilde ev sahibi olabiliyorsunuz. Faizsiz konut kredisi veren bankalar sayesinde daha kolay işlem yapmanız da mümkündür. Faiz olmadığı zaman ödenecek tutar da çok fazla olmuyor. Dolayısı ile insanlar banka kredileri sayesinde hızlı bir şekilde ev alabiliyor. %25 oranlarında peşinat ödeyebilen bir vatandaş evinin %75’lik bölümü için kolay bir şekilde kredi alabiliyor.

Engelliler İçin Sunulan Kredi Sistemleri

İlk olarak engelli vatandaşlar devlet desteği alabiliyor. Bu aşamada hem daha düşük taksitler hem de daha uzun vadeler ile ev sahibi olabiliyorsunuz. Bunun için bilgi almak ya da yapılabilecekleri tartışmak için bankalarla iletişime geçebilirsiniz. Engellilere faizsiz konut projeleri, inşaat firmalarının da sık sık karşımıza çıkardığı bir durumdur. Bu projelerden de yararlanabiliyorsunuz. Hem sıfır hem de olanakları yüksek olan evleri çok daha uygun fiyatlara satın alabilmek için bankaların yanında bir de inşaat firmalarını inceleyebilirsiniz.

Ödeme planlarını yaparken her zaman:
• Ödeyebileceğiniz maksimum tutarları göz önünde bulundurmalısınız.
• Ödeme planlarını istediğiniz vadede tutmak için plan yapmalısınız.
• Sözleşmelerinizi denetler, haklarınızı koruyacak olan maddeleri bu sözleşmelere ekletmelisiniz.

Faizsiz Konut Kredisi Almak

Öncelikle faizsiz konut kredisi almak için özel durumlar yaratmalısınız. Mesela gazi ya da şehit yakınıysanız, engelli bir vatandaşsanız o zaman devlet sizlere belirli bir destek sunmaktadır. Ama bu gibi özel bir durumunuz yoksa yine de faizsiz kredi alabilirsiniz. Bunun için de tüm bankaları araştırmalı, özellikle konut kredisi yanında ihtiyaç kredisi de veren bankalara yönelmelisiniz. Öncelikle faizsiz konut kredisi nasıl alınır, bu aşamada peşinat söz konusu mudur? Faizsiz kredi almak için bazı bankalar sizlere hizmet sunmaktadır. İnşaat firmalarının özel teklifleri de kolay işlem yapmanız konusunda sizlere bir fırsat sunmaktadır.

birevim
Paylaş

5 Comments

 1. Serkan Aydın Reply

  Faizsiz ev sahibi olan bir kaç arkadaşım var. Birevimden aldılar evlerini ve çok memnunlar. Bense banka faiziyle aldım ve çok boş yere fazla para ödedim.

 2. İlayda Aslan Reply

  Faiz istemiyorsak faizsiz sistemlerden yararlanabiliriz tabi ancak ben faizsiz sistemlerde çok bekletilebilme riskinden dolayı kayıt olmuyorum

 3. Beyza Aslan Reply

  Faizsiz ev satışı yapan firmalar sayesinde faiz ödemeden ev sahibi olabiliyoruz bu güzel bir fırsat

 4. Canan Çakır Reply

  Banka faizi olmadan ev sahibi olmak mümkün ancak gerçekten biraz meşakkatli, yani sıra bekleme kura bekleme gibi dertleri benim için hep dezavantaj olmuştur

 5. Sedef Öztürk Reply

  Banka faizi ödemeden ev sahibi olabilmek artık çok daha kolay, eskiden de kolaydı ama bize hep daha zor gibi görünürdü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

ten − six =