xpornplease.com pornjk.com porncuze.com porn800.me porn600.me tube300.me tube100.me watchfreepornsex.com
16 June, 2024

Evinizi Depreme Hazırlamak İçin Alacağınız Önlemler!

Deprem gerçeğini mutlaka kabul etmemiz gerekiyor. Özellikle deprem ülkesinde yaşadığımız için oturduğumuz evi de mutlaka deprem hazırlığı yapmamız can sağlığımız açısından oldukça büyük önem teşkil etmektedir. Eğer ki kiralık bir evde oturuyorsanız mutlaka depreme dayanıklı bir yeni eve taşınmanız gerekmektedir.

birevim faizsiz konut

Eğer ki de ev sahibi iseniz bulunduğunuz evi depreme hazırlık şeklinde tekrardan dizayn etmeniz oldukça önemlidir. Ülkemizde özellikle yaşanan büyük depremlerden sonra pek çok insan hayatını kaybetti. Bundan dolayı depreme hazırlıklı olmamız ve bir deprem ülkesi olduğumuzu kabul etmemiz bu alanda yoğun çalışma yapmamız gerekmektedir.

Evlerde Deprem İçin Alınabilecek Önlemler

Evlerde deprem için alınabilecek pek çok basit önlemler vardır. Özellikle bu hususlara dikkat etmemiz durumunda alacağımız önlemler basit bile görünse hayat kurtarıcı olabilir. Evimizde bulunan ve deprem esnasında baş bölgesine düşebilecek eşyaları sabitlemek ve deprem esnasında bu eşyaların yakınlarında olmamak gerekir. Evde bulunan mobilyaların deprem esnasında devrilmemesi ve daha güvenli olabilmesi için mutlaka duvara sabitlenmesi gerekmektedir.

Deprem için evde alabileceğiniz bir diğer önlemlerden ise deprem çantası oluşturmanızdır. Bu deprem çantası içine koyabileceğiniz deprem ile ilgili gereçler bulunmalıdır. Deprem çantasının içerisinde bulunması gereken malzemeler şunlardır;

1) Fener

Deprem çantasının içinde evlerde deprem hazırlığı açısından mutlaka bir fener bulunmalıdır. Eğer ki yıkıcı bir deprem sonucunda enkaz altında kalırsanız bu fener sayesinde bulunduğunuz bölgeyi aydınlatmanız açısından oldukça önemlidir.

2) Bisküvi

Yıkıcı depremlerden sonra enkaz altında kalınması durumunda açlık ihtiyacınız olacağını unutmamak gerekiyor. Deprem çantasına koyulacak tatlı bir büsküvi size hem enerji verecek hem de açlık hissinizi yatıştıracaktır. Bundan dolayı deprem çantanızın içinde mutlaka atıştırmalık bisküvi koymaya özen gösterin.

3) Düdük

Deprem çantasının içerisine konulması gerekilen bir diğer alet ise düdüktür. Düdük özellikle enkaz altında kalınması durumunda yerinizi belli edecek ve bu sayede enkaz altından çabuk çıkmanızı sağlayacak. Eğer böyle zor bir durumda kalırsanız bu düdük mutlaka hayatınızı kurtarabileceğini unutmamalı ve bunu çantada bulundurmalısınız.

4) Para

Depremden sonra eviniz yıkılabilir ve bundan sonra evinize tekrar dönmeniz mümkün olmayabilir. Bundan dolayı deprem çantasının içerisinde bir miktar para bulundurmanız size büyük yardımcı olacak ve deprem zamanında zor durumdan kurtaracaktır.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

fourteen + 6 =