xpornplease.com pornjk.com porncuze.com porn800.me porn600.me tube300.me tube100.me watchfreepornsex.com
30 May, 2024

Ev Kredisi Kimlere Verilir?

Ev kredisi insanların kirada oturduğu evi veya beğendiği başka bir evi almak sureti ile bankalar tarafından uygunluğu denetlendikten sonra verilen bir kredi çeşididir. Ev kredisini herkes alamaz bunun için belirli şartlı bankaların belirlemiş olduğu hususlar bulunmaktadır. Kişilerde bulunan bazı etmenler ve uygun durumları ev kredisi almaya yardımcı olmaktadır. Ev kredisi almak isteyenler sıklıkla ev kredisini kimler alır sorusuna yanıt aramaktadır. Ev kredisinin de alabilmek için belli başl prosedürler bulunmaktadır.

birevim faizsiz konut

Ev Kredisi Alma Şartları Nelerdir? Kimler Ev Kredisi Alabilir?

Her bankanın genel olarak belirlemiş olduğu ev kredisi verme limiti bulunmaktadır. Ve her banka ev kredisi vermektedir. Bankaların aramış olduğu genel şartlar şu şekildedir;

– Sigortanın bulunması bankaların aradığı en önemli özelliklerden birisidir. Özellikle bankalar sigortası olmayan vatandaşlara ev kredisi vermemektedir bunun için iyi bir SGK sicilinin bulunması gerekmektedir.

– Reşit yani 18 yaşını doldurmuş kişiler ev kredisi alması için gerekli şartlardan birisidir. Eğer henüz reşit değilseniz banka size kredi vermeyecektir ve dolayısıyla ev kredisi alamayacaksınız.

– Minimum 18 yaşını doldurmak koşulundan sonra bir başka yaş kriteri de üst yaş kriteridir. 65 yaşından büyük kişilere bankalar kredi vermekten geri durur. Bundan dolayı ev kredisi almak isterken yaş kriterlerine iyice dikkat etmek gerekir.

– Ev kredisi alırken mutlaka gelirinizin yani maaş bordronuzu göstermeniz gerekmektedir. Özellikle maaş bordrosu ev kredisi için uygun olmayan kişiler yeterince ev kredisi miktarı alamamaktadır. Yani bankanın maaş bordrosuna göre vermiş olduğu bir limit bulunmaktadır.

– Ek gelirler de bankalar için oldukça önemlidir. Örneğin bir yerden kira alıyorsanız bunu da belgelemeniz ev kredisi alabilmeniz açısından oldukça önemlidir.

– Eğer esnaf olarak ev kredisi başvurusunda bulunacaksanız bankaların esnaflardan veya şirket sahiplerinden istediği bir takım belgeler de bulunmaktadır. Bu belgeleri krediye başvururken mutlaka bankanızdan öğrenip hazır bulundurmanız önemlidir.

– Aylık gideriniz gelirinizi aşmamalı. Yani eğer gelirinizin giderinizi karşılayamıyorsa ya da giderleriniz gelirlerinizden daha fazla ise ev kredisi alabilmeniz oldukça zordur. Yine bunu resmi belgeler ile belgelemek zorundasınız.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

five × four =