xpornplease.com pornjk.com porncuze.com porn800.me porn600.me tube300.me tube100.me watchfreepornsex.com
16 June, 2024

Kütük Ev (Ahşap) Modelleri Ve Fiyatları

Kütük ahşap yapı olarak bilinen evleri çok eski yıllardan beri kullanılan modellerdir. Özellikle nemde koruduğu için Karadeniz bölgesinde çok fazla tercih edilen kütük evler, uzun süre bakım gerektirmeyen ve psikolojik olarak da insanı rahatlatan sağlıklı inşaat malzemeleridir. İskandinav ülkelerinde çok sık kullanılır. Her türlü iklim şartlarına da olanak sağlar. Özellikle sert iklim şartlarına karşı çok fazla dayanıklı olduğu için, soğuk olan ülkelerin tercihidir. Dayanıklı ürünler oldukları için üretimi de fazla yapılmaktadır.

birevim faizsiz konut

Farklı ağaç çeşitlerinden yapılan kütük evler, uzun ömürlü yapı sistemleridir. Doğal bir malzeme kullanımı yapıldığı için, evin içerisinde herhangi bir koku yapmaz. Türkiye’de yapılan kütük evler için genellikle ithal malzeme kullanılır. Ana malzemesi olarak, ahşap diğer malzemeleri için ise, kil, boya gibi ürünler de kullanılır. Çatılar genellikle ön cepheleri korukları için bakıma çok fazla ihtiyaç olmaz. Daha çok estetik bir görünüm veren kütük evler, betonarme yapılar ile kıyaslandığı zaman, doğal olması sebebiyle daha fazla tercih sebebi oluyor. Kimyasal malzeme içermediği içinde sağlıklı bir yapıdır. Yalıtkanlık özelliği sebebiyle güçlü elektrik akımına karşı direnç gösterir. Ahşap yapısı sayesinde, deprem olduğu zaman dayanıklı olan tek yapıdır. 9 şiddetinde olan depremlere karşı bile dayanıklı olduğu söylenir.

Birevim İle Ev Almak Çok Kolay

Kütük Ev Modelleri

Kütük ev yaptırmak isteyenler rustikal yuvarlak tomruk ile dört köşeli tomruk arasında tercih yapmalıdır. Yapılacak olan evlerin modelleri genellikle kişi isteğine göre özel olarak yapılabilir. İç kısmın biçimlendirilmesi de tamamen kişinin ihtiyacına bağlıdır. Kütük evler, ahşapların birbiri üzerine konmasıyla blok halinde yapılan yapılardır. Beton evler gibi yapımı çok uzun sürmez. Aralarında en ekonomik yapı olarak bilinir. Hiçbir katkı maddesi bulundurmadığı için, özellikle şehir yaşamından kaçan aileler tarafından çok sık tercih edilmektedir. Modern veya geleneksel yapı da inşa edilen bu evlerin yapımı da çok kısa sürmektedir. Mimarı açıdan tasarımları çok kolay olduğu için, büyüklüğüne göre model ve ölçüleri kendi istediğiniz tarz yaptırabilirsiniz. En yaygın olarak kullanılan, kütük ev modeli, tahta çerçeve yapı tarzındadır. Konforu ve yapı fiziği açısından tüm gereksinimler kolay bir şekilde temin edilir. Ahşap çerçeve yapı modeli ahşap plak yapı tarzındadır. Tavan ve duvar tarafından kolaylıkla oluşturulur. Ahşap bina yapımında dikkat edilmesi gereken en önemli şey, çatı akıntısıdır. Su geçirmeye karşı dayanıklı bir şekilde yapılmalıdır.

Kütük Ev Fiyatları

Kütük ev yaptırırken, kullanılacak olan malzeme ve ölçülerine dikkat edilir. Uygulamanın özelliklerine göre firma size malzemelerin fiyatını çıkartır. Genelde kullanılacak olan malzeme olduğu için beton yapılar gibi çok fazla maliyetli olmaz. Ancak ahşabın dışında kullanılacak olan malzemeler de gerekli maliyeti oluşturduğu iyi bir fiyat hesaplaması yapmak gerekir.

Kütük ev fiyatları; evin cinsine, büyüklüğüne ve kat sayısına göre farklılık gösterir. İşte kütük ev fiyatları…

 • 240 metrekare 2 katlı 4 oda 1 salon bir kütük ev fiyatı – 385.000 TL
 • 108 metrekare tek katlı 2 oda 1 salon bir kütük ev fiyatı – 150.000 TL
 • 147 metrekare tek katlı bir kütük ev fiyatı – 180.000 TL
 • 60 metrekare asimetrik tasarım ikiz ahşap ev fiyatı – 75.000 TL
 • 70 metrekare 2 oda açık mutfak bir kütük ev fiyatı – 88.000 TL
birevim
Paylaş

15 Comments

  1. admin Reply

   Merhaba Yunus Bey,
   Farklı ağaç tiplerinden inşa edilen kütük evler, uzun ömürlü yapı sistemleridir. Bunun sanı sıra kimyasal malzeme içermediği içinde sağlık açısından tercih edilmektedirler.

  1. admin Reply

   Merhaba Yakup Bey,
   Evlarin yapıldığı kütükler haşerelere karşı oldukça dayanıklı bir kütükler olduğundan ilaçlama gerektirmemektedir.

 1. Salih Şahin Reply

  Prefabrik ev kondururken temel de bir işlem yapılması gerekiyor diyorlar, kütük evler içinde geçerli mi bu?

  1. admin Reply

   Merhaba Salih Bey,
   Kütük evlerin temelinin yapım aşamasında kullanılan teknik prefabrik evlerin temel yapımındaki teknik ile benzerlik göstermektedir.

 2. Orhan Gül Reply

  Ahşap evler yüzyıllardır çok sevilen müstakil ev türleridir. Bağ bahçe evlerinde eskiden betonla yaparlardı evleri şimdi ahşap evler daha rağbet görüyor.

 3. Hakan Yalçın Reply

  Ahşap ev tasarımları çok hoş geliyor ama müstakil evin sorumluluğu apartman dairesinden daha fazla oluyor

 4. Bekir Aktaş Reply

  Kütük evlerin fiyatları biraz artmaya başladı ancak model olarak çok güzel modeller türedi. Benim en çok bungalow tarzı olanlar hoşuma gidiyor

 5. Yunus Bulut Reply

  Kütük evler gerçekten çok güzel oluyor, şöyle göle kıyısı olan bir arsaya konduracaksın keyif yapacaksın 🙂

 6. Bekir Yalçın Reply

  Ahşap evler gerçekten çok güzel, fiyatları da bence ideal boyutta, çok artmış gibi gözükmüyor

 7. Yasemin Erdoğan Reply

  Ahşap evler çok güzel, hele müstakil kütük evler çok iyi ama fiyatları da bir hayli fazla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

4 × one =