xpornplease.com pornjk.com porncuze.com porn800.me porn600.me tube300.me tube100.me watchfreepornsex.com
13 April, 2024

Birevim Nedir? Birevim İçin Şikâyet Var Mı?

BDDK TARAFINDAN 2 TEMMUZ 2021 TARİHİNDE YAPILAN AÇIKLAMAYA GÖRE BİREVİM FİRMASI TASFİYE EDİLEN FİRMALARIN ARASINDA BULUNMAMAKTADIR. BİREVİM FİRMASI FAALİYETLERİNE DEVAM ETMEKTEDİR.

Ev sahibi olmak isteyen kişilerin, faizsiz, uygun fiyatlı ve ödeme seçeneklerini kendilerinin belirleyebileceği avantajlı bir projedir Birevim. Ev sahibi olmak isteyen herkesin ev sahibi olabilmesini amaçlayan Birevim projesi, sıra tespitli tasarruf yöntemine göre işlemektedir. Uygulanan bu yöntem sayesinde ise ev sahibi olmak isteyenler herhangi bir peşinat ödememesinin yanı sıra taksit sayılarını da kendilerinin belirlemesine izin verilmektedir. Ayrıca bu yöntemin dışında konut değer endeksli tasarruf yöntemi ile serbest planlı tasarruf yöntemi de bulunmaktadır.

birevim faizsiz konut

Birevim Ev Alma Yöntemleri

Ev sahibi olmak isteyenlerin dahil olduğu Birevim projesinde tercih edilebilecek olan dört farklı metod bulunmakta olmasının yanı sıra peşin ya da vadeli gibi şartlar da öne sürülmemektedir. Birevim projesine dahil olmak için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak gerekmesinin yanı sıra sisteme kendi rızanız ile katılıyor olmanız yeterlidir.

Ayrıca Birevim projesinin organizasyon ücreti de satın alınacak olan yapıya göre değişiklik göstermektedir. Birevim tarafından talep edilen organizasyon bedeli yüzdesi baz alınarak, konut fiyatı üzerinden organizasyon bedeli belirlenmektedir. Ayrıca Birevim projesine ödenecek olan organizasyon bedelinin peşin ödenmesi gerekmektedir. Birevim projesi kapsamında satın alınacak olan ev ve organizasyon bedeli ile beraber taksit hesaplamalarınızı kendiniz yapabilir ve peşinat ödemek istemeniz durumunda ise peşinat düşülerek, kalan para taksitlendirilmekte ve ilgili aylara yansıtılmaktadır.

Birevim projesi kapsamında ev almak isteyenler, diledikleri yerden ev alabilir ve ayrıca faiz ödemek zorunda kalmazlar. Birevim’in sağlayacağı avantajlardan biri de taksit sayısını belirleme özgürlüğüne sahip olabileceğiniz gibi peşinat ödemek gibi bir zorunluluğunuz da bulunmamaktadır. Birevim kapsamında sisteme dahil olan kişiler, taksit ödemekte zorlandıkları durumlarda ise taksit atlatma avantajından faydalanabilir ve bu sayede taksitlerini erteleyebilirler.

Ayrıca taksit atlatma avantajı sayesinde herhangi bir ceza ödemeksizin toplu olarak ödeme yapabilirsiniz.  Ev sahibi olmak isteyenlerin dahil olduğu Birevim sisteminde çekilecek olan kura ise noter huzurunda gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Birevim, sağladığı ara ödeme avantajı sayesinde evinize daha kısa sürede sahip olabilmenizin yanı sıra borcunuzu da daha erken kapatabilirsiniz.

Birevim Şubeleri

Taksitleri kişinin belirleyebileceği ve faizsiz olan Birevim’e başvurmak için şubelerine başvurabilir ya da doğrudan çağrı merkezi ile iletişime geçerek, detaylı bilgi sahibi olabilmek mümkündür.

Birevim Şikâyet ve Yorumları

İslami usullere uygun olarak faizsiz bir şekilde konut sahibi olmak isteyenlerin başvurdukları Birevim sistemi, on yıldan fazla sunulan vadeler ile ev sahibi olunmasını sağlamaktadır. Ayrıca bankalara ödenecek faiz dışındaki ek masrafları da ödemenize gerek kalmayan Birevim sisteminde maliyetler azalacağı için daha ucuza ev sahibi olma olanağı sunmaktadır.

Güvenilir bir sistem olması sayesinde sıklıkla tercih edilen Birevim sisteminde çıkmak isteyenlerin ise verdikleri taksitleri geri alma hakları bulunmaktadır. Birevim sistemi ile ev sahibi olan kişiler, sistemden oldukça memnun oldukları gibi yeni sisteme dahil olacaklarında sözleşmeyi imzalamadan önce tüm detaylar hakkında bilgi sahibi olmaları gerekmektedir. Birevim şikayet için iletişime geçebilirsiniz.

birevim
Paylaş

9 Comments

 1. Hülya Şimşek Reply

  Şimdiye kadar birevimden şikayetçi olan yakınımda görmedim. İnternette gördüklerimde de şikayetlerin aslı olduğunu düşünmüyorum, yakınımda en az 4-5 kişi ev aldı birevimden ve çok memnunlar

 2. Cansu Öztürk Reply

  Birevimden arkadaşım ev sahibi oldu, kayıt olduktan 4. ayında evi teslim aldı diye hatırlıyorum 🙂

 3. Filiz Erdoğan Reply

  Birevim firmasından şikayetçi olan bende neredeyse hiç görmedim, çok memnun alan herkes

 4. Hale Özcan Reply

  Birevimden ev alan yakınlarım var ve çok memnun, gerçekten müşteri ilişkileri çok iyi olan bir firma 🙂

 5. Yusuf Yıldız Reply

  Birevim sektörde gerçekten iyi adımlarla ilerlemeye başladı, çok başarılı oldu son 2 senede

 6. Ali Çelik Reply

  Birevim sektörde uzun süredir faaliyet gösteren bir firma olduğu için ister istemez hakkında olumsuz yorumlar olacaktır ancak memnuniyet sayısı eminim ki daha çok çıkacaktır 🙂

 7. Muhammed Yıldız Reply

  Birevim sektörde çok ciddi hakimiyet kurmuş bir firma, bir çok insan artık bankalardan kredi çekmiyor araç ve ev için 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

three × 5 =