xpornplease.com pornjk.com porncuze.com porn800.me porn600.me tube300.me tube100.me watchfreepornsex.com
30 May, 2024

Kapalı Balkonların Avantaj ve Dezavantajları

Apartman dairelerinin en keyifli bölümlerinden balkonlar, son zamanlarda kapalı balkon modasıyla evin bir odası haline geldi. Özellikle yaz akşamlarında ailecek çay keyfi yapmak için en serin alternatif olan balkonlar, kış mevsiminde ise kullanışsız bir bölüm olduğundan artık kapanma seçeneği ile farklı bir dekor alternatifi sunuyor. Kapalı balkonlar, iç mekan hacmini büyütse de balkona has havayı ortadan kaldırabiliyor. Kapalı balkonların birden çok avantajı ve dezavantajı var.

birevim faizsiz konut

Kapalı Balkonun Avantajları

Kapalı bir balkon, evinize birkaç metre daha alan katar ve alan yaratmış olur. Açık bir mekanın kapatılmasıyla evin herhangi bir odasından bölmeden yeni bir alana sahip olursunuz. Balkonlarda mevsimsel olarak kısıtlı dekor seçenekleri varken elde edeceğiniz kapalı alanı istediğiniz gibi dekore edebilir ve istediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Kış mevsiminde kullanılan bir alana sahip olmanız önemli bir avantajdır. Soğuk havalarda balkonlar neredeyse hiç kullanılmaz; kapalı balkonlar ile kış mevsiminde de kullanabileceğiniz kullanışlı bir alanınız olur. Müstakil evlerde daha çok görülen kış bahçesi gibi bir alana da balkonunuzu kapatarak sahip olabilirsiniz. Kısacası balkonunuzu kapatarak elde ettiğiniz alanı istediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Yaz mevsiminde balkona asarak kolaylıkla kuruttuğunuz çamaşırlar kış mevsiminde dışarıda çok zor kuruduğundan genelde evin bir odasına asılır. Ev içinde kurutulan çamaşırlar sağlığınız için zararlıdır. Kapalı balkon ile bir odanızı çamaşırlara vermekten kurtulursunuz. Çamaşır kurutmanın zor olduğu soğuk havalarda kapalı balkonunuzu kullanabilirsiniz. Açık balkonlar çocuklar için de tehlikeli olabilir. Balkonunuzu kapatarak çocuklarınız için daha güvenli bir alan yaratabilirsiniz.

Kapalı Balkonun Dezavantajları

Genelde cam balkonla kapatılan balkonlar, temizlik açısından pek kullanışlı değillerdir. Balkonunuzu kapatan camların kolaylıkla kirleneceğini ve temizlemeniz gerektiğini unutmayın. Balkonunuzu kapatırken belli bir para harcamanız gerekir; ayrıca seçilen malzemenin kalitesine göre cam balkonunuz fırtına, dolu gibi hava olaylarında zarar görebilir ve ekstra masraf çıkarabilir. Bütçenizi etkileyecek bunun gibi durumları göz önünde bulundurmanız gerekir. Son olarak kapalı balkonlar apartmanın dışarıdan görüntüsünü etkiler. Tüm daireler açık balkonluyken birkaç dairenin kapalı balkonlu olması estetik açıdan şık görünmez.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

five × two =