xpornplease.com pornjk.com porncuze.com porn800.me porn600.me tube300.me tube100.me watchfreepornsex.com
13 April, 2024

Faizsiz Konut Kredisi Hakkında Bilinmesi Gerekenler!

Son çıkan kanunlara göre ev almak isteyenler için, toplu konut fonundan kredi verilmektedir. Toplu konut idaresi tarafından açıklanan yönetmeliğe göre, 2985 sayılı toplu konut kanununun 2. ek maddesine göre harp ve vazife malulü olan kişilere konut sahibi olabilmeleri için faizsiz konut kredisi alabilme imkânı verilmiştir. Bu kredi tek bir ev için geçerlidir. Bu krediden faydalanabilmek için öncelikle yapılması gereken şey, faizsiz kredi konut hak sahipliği belgesi alınması gerekmektedir. Faizsiz krediyi alabilmek için toplu konut idaresine başvurulur.

birevim faizsiz konut

Faizsiz toplu konut kredisini alabilmeyi hak edebilmek için ne yapmak gerekir:

Faizsiz toplu konut kredisi alabilmeyi hak edebilmek için bir dilekçe yazıp başvurmak yeterlidir. Başvurulacak yerler, sosyal güvenlik kurumu, emeklilik hizmetleri genel müdürlüğü veya primsiz aylıklar daire başkanlığıdır.

Hak sahipliliği belgesi geldikten sonra yapılması gerekenler nelerdir:

Hak talebinde bulunanlar hak sahipliği belgesi geldikten sonra bulundukları il veya ilçelerdeki, toplu konut idaresi tarafından belirtilen bankalara müracaat eder. Banka tarafından istenen belgeler; noter onaylı tapu belgesi, hak sahipliliği belgesi ve kimlik fotokopisidir. Daha sonra banka görevlisi tarafından bir kaç belge daha imzalatılarak kredi başvurusu gerçekleşmiş olur. Yalnız kredi onayı biraz zaman alabilir.

Faizsiz toplu konut kredisiyle alınacak olan evin herhangi bir yaş aralığı şartı var mıdır:

Hak talebinde bulunup gerekli şartları taşıyan kişilerin alacakları ev için hiç bir şart aranmamaktadır. Faizsiz konut kredisi ile alınacak olan evin belirli bir ev yaşı ya da fiyat aralığı söz konusu değildir. Hatta hak sahibinin daha önce bireysel ihtiyaç kredisi kullanmış olması dahi, faizsiz toplu konut kredisini almasına engel değildir. Faizsiz toplu konut kredisiyle alacağınız evin sahibinin birinci derece yakınınız olmamasına dikkat edilmelidir, aksi taktirde bu krediden yararlanmak mümkün değildir.

Faizsiz toplu konut kredisinden kimler faydalanabilir:

Bu krediden faydalanabilmek için çıkarılan yasada belirtilen şartlara göre şehit ailesi, gazi, harp ve vazife malulü olmak gerekmektedir.

Kredinin geri ödenmesi nasıl yapılacak:

Kredinin geri ödenmesine dair resmi gazetede açıklanan bilgilere göre, bağlanan harp ve vazife malulü ya da dul ve yetim aylıklarının 1/4’ünün kesilmesi ile geri ödeme gerçekleştiriliyor.

birevim
Paylaş

6 Comments

  1. admin Reply

   Merhaba Deniz Bey,
   Faizsiz konut kredisi için başvurulacak yerler, sosyal güvenlik kurumu, emeklilik hizmetleri genel müdürlüğü veya primsiz aylıklar daire başkanlığıdır.

 1. Muhammed Arslan Reply

  Bilgilendirmeleriniz gerçekten çok kıymetli, kredisiz faizsiz konut almak günümüzde gerçekten daha kolay 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

5 × three =