xpornplease.com pornjk.com porncuze.com porn800.me porn600.me tube300.me tube100.me watchfreepornsex.com
13 July, 2024

Devlet Desteği Kredilerle Ev Sahibi Olun

Ev sahibi olmak her zaman insanlara çok büyük bir hayalmiş gibi gelse de aslında o kadar da zor değil. Devlet bu konuda insanlara birçok imkânlar sunuyor. Bu imkânları değerlendirerek ev sahibi olmak oldukça kolaydır. Devletin verdiği memura faizsiz konut kredisi desteği ile memur olan insanların daha kolay bir şekilde ev sahibi olmasını sağlıyor.

birevim faizsiz konut

Bu konuda belli düzenlemeler getiren devlet memurun maaşının bir kısmına belli dönemler kesinti uygular ve memur emekli olana kadar bir ev alabilecek kadar kendine birikim yapmış olur ya da devletten aldığı krediyi maaşının belli bir miktarına getirilen kesinti ile aldığı krediyi ödeme imkânı vardır. Devlet yalnızca memurlara değil aynı zamanda şehit ailelerine ve engellilere de bir takım özel koşullarda kredi desteği sunmaktadır.

Faizsiz Kredi İle Ev Alın

Faizsiz konut kredisi ile ev sahibi olmak oldukça kolay. Son yıllarda faizle ev almak isteyen insanların hesapları oldukça yüksek çıkmaktadır. Çektikleri yüksek miktardaki kredi ile ev sahibi olmak oldukça masraflı bir durum olmaktadır. Çünkü kredinin faizi neredeyse çekilen kredinin yarısı kadar bir tutar olmaktadır. İnsanlar da bunu ödemekte zorlandıkları için faizsiz bir kredi alma yoluna başvurmayı deniyorlar. Devlet memuruna bir defaya mahsus olmak üzere konut kredisi veren devlet geri ödemeyi de memurun maaşından yaptığı kesinti ile ödemesine imkân vermektedir. Devlet memurluğundan ayrılan ya da atılan kişilerin ödemeleri aynen devam ettirilmekte ve kredi çekilen bankaya elden ödeme yapması sağlanmaktadır.

Faizsiz Konut Projeleri

Bankalardan kredi almak istemeyen insanlar faizsiz konut projeleri kapsamında yer alan fırsatları değerlendiriyorlar. Faizsiz kredi alarak ev sahibi olmak konusunda bilinmesi gereken ufak detaylar bulunmaktadır. Bunlardan biri de bankalar faizsiz kredi verseler de mutlaka başlangıç ödemesi ve dosya masrafları gibi konularda yine kendilerine bir kazanç sağlamaktadırlar. Yani bankalardan alacağınız kredilerde bankaların kazanç sağlamadığını düşünmemelisiniz. Toplu konut kooperatifleri de faizsiz kredi imkânları sağlamaktadır. Toplu konutların yaptığı evlerden satın aldığınızda belli bir peşinat yatırıp aylık kira öder gibi ev sahibi olmanız da mümkündür.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

13 + eight =