xpornplease.com pornjk.com porncuze.com porn800.me porn600.me tube300.me tube100.me watchfreepornsex.com
30 May, 2024

Ev Almak İçin Ne Kadar Peşinat Gerekli?

Bir evdeki peşinat, kendi evinizi satın almak ve sahip olmak için ilk adımdır. Konut piyasasında yeniyseniz, tamamen kaybolabilir ve nereden başlayacağınızı bilmiyor olabilirsiniz.

birevim faizsiz konut

Bir ev satın almak korkutucu olmak zorunda değil. Ne kadar ön ödeme yapılması gerektiği gibi temel bilgilere sahip olduğunuz zaman gerisi adım adım gelecektir.

Ev Peşinatı Nedir?

Tanım olarak, bir ev için peşinat, bir ev alıcısının ev satın alma anlaşmasını kilitlemek için ev satıcısına verdiği paradır. Çoğu durumda, bir ev satın alımından kalan nakit, alıcı tarafından alınan ipotek kredisi ile ödenir. Bu bağlamda, borç veren peşinatı, ev satın alma işlemine yatırım yaptığınızın ve ev satın almaya ve tüm ipotek ödemelerinizi yapmaya kararlı olduğunuzu kanıt olarak görür.

Finansal olarak, bir peşinat ödemesi, toplam ev satın alma yüzdesi olarak hesaplanır. Peşinatınızın, evinizin toplam maliyeti üzerinde önemli bir etkisi vardır. Örneğin, evdeki faiz oranınız büyük oranda peşinat tutarınıza göre hesaplanır. Bir evde peşinatınız ne kadar büyük olursa, faiz oranınız o kadar düşük olur ve eviniz için daha az ödeme yaparsınız.

Minimum Peşinat ve% 20 Kuralı

Aşağı yukarı tüm dünyada geçerli olan bir kuraldır.  Geleneksel bilgelik genellikle anlaşmayı yapmak için peşinat olarak % 20’ye ihtiyacınız olduğunu söyler.  Ancak bankalar konut kredisinde %25 peşinat istemektedir.  Örneğin 300 bin türk lirası bir ev alacaksanız 75 bin türk lirası peşinatı hazır etmelisiniz.  Eksper hesaplaması sonucu olarak ev için değer biçilen fiyatın %75’ini ister.

Peşinat, ev sahibi olmanın önündeki en büyük engellerden biri olabilir. Çok mütevazı fiyatlı bir pazarda bile, geleneksel yüzde %20 peşinat kolayca on binlerce türk lirası tutarındadır. Çeşitli kapanış maliyetlerini ekleyin ve tipik bir ev müşterisi en iyi ihtimalle gerçekçi olmayan bir finansal hedefle karşı karşıya kalabilir.

Peşinat için sınırlı paranız varsa ancak ev sahipliğinin sorumluluklarını üstlenmeye hazır hissediyorsanız, hedefinizden vazgeçmek yerine sadece ihtiyaçlarınızı karşılayacak doğru programı bulmanız gerekebilir.

Ev kredisi için peşinatsınız yoksa elbette sizin içinde bankaların çözümleri mevcut.  Bir ev almak için esasen en doğru zamanlardan biri riskleri fırsata çevirmek elinizdedir.

Peşinatsız Ev Kredisi Nasıl Alabilirim?

Bankaların peşinatsız mortgage ürünlerine göz atalım. Peşinatsız bir mortgage kullanmak istiyorsanız sahip olduğunuz bir evi yâda satın alacağınız evi ipotek altına aldırmak zorunda kalırsınız.  Birçok bankada bu tarz sistemler mevcuttur. Peki, peşinatınız yok ve ev ipotek olsun istemiyorsanız ne yapmalısınız? Size önerimiz Akbank peşinatsız mortgage, Finansbank peşinatsız mortgage, Garanti %100 mortgage, Ziraat Bankası 0,98 Faizli konut Kredisi ev satın alma sistemlerinden birini seçmeniz yönündedir. .

Bankalar devlet güvencesinde olduğundan banka kredi sistemlerinden size en uygun olanı seçmenizi öneririz. Aşağıda bu sistemler ile ilgili örneklere yer veriyoruz.

Akbank peşinatsız mortgage; bu sitemde banka almak istediğiniz evin uzman incelemesi rakamlarına göre çıkan bedelini karşılamaktadır. Banka sabit ödeme sistemi ile faiz artışlarından etkilenmemenizi sağlar.

Finansbank peşinatsız mortgage; oturduğunuz evin yâda satın alacağınız evi ipotek altına alarak 180 ay vade ile peşinatsız ev sahibi olmanızı sağlıyor.

Garanti %100 mortgage; 240 ay sabit veya değişken faiz oranlı yeni alacağınız evi ipotek ederek ev kredisi veriyor.

Ziraat Bankası 0,98 Faizli konut Kredisi; inşaat şirketlerinden alınan mülkler ile 0,98’ekadar çekilebilen faiz oranları ile ev sahibi yapabilmektedir.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

seventeen − 12 =