xpornplease.com pornjk.com porncuze.com porn800.me porn600.me tube300.me tube100.me watchfreepornsex.com
15 June, 2024

Projeden Konut Alımında Ödeme Esneklikleri

Daire sahibi olmak için, her zaman peşin ödeme yapma şansınız olmyabilir. Şu anda İstanbul’da çok çeşitli konseptlere sahip olan projeler vardır. Artık insanların çoğu bu tür projelerde, çocukları için daha korunaklı sitelerde oturmak istemektedir. Bu sitelerin sayısının fazla olması, ödemeler konusunda esnekliklerin ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Genel prosedür içerisinde peşinat + banka kredisi sistemi vardır. Ne kadar az kredi kullanırsanız, aylık ödemeleriniz o kadar bölünür ve o kadar faiz ödersiniz. 36 aylık bir ödeme planının faiz oranı ile 120 aylık bir ödeme planının faiz oranı aynı değildir.

birevim faizsiz konut

Faizsiz konut kredisi veren bankalar da bulunmaktadır. Her projenin bu tür bankalar ile anlaşması yoktur. Katılım bankaları dediğimiz bu bankalarda siz kendiniz de başvuru yapabilirsiniz.

Faizsiz Konut Olanakları ve Özel Durumlar

Faizsiz konut projeleri sayıca az olduğu için bu projeler arasından seçim yapmak konusunda zorlanmazsınız. Burada önemli olan bu tür projelerin dairelerinin aynı zamanda size hitap etmedir. Bir yaşam alanının satın alınma durumu söz konusu olduğunda proje konseptleri de önem teşkil eder.

• Engelli ya da gazi iseniz TOKİ’nin engelli ve gazilere faizsiz konut kredisi olanağından yararlanabilirsiniz. Bu olanak için başvurunuzu buna göre yapmanız kafidir. Özel şirketlerin bu konuda kesin bir uygulaması olmamakla birlikte bazı esneklikler vardır elbette. Bu esneklikler doğrultusunda taleplerinizi oluşturabilir ve size en cazip olanağı sunan projelerden birini seçebilirsiniz.

Projeden Daire Satın Almak

Projeden daire satın almak konusunda bazı ayrıntıları sizinle paylaşabiliriz:

• Satın alacağınız dairelerin ne kadar dayanıklı olduğuna bakmanız gerekir. Teknik şartnamede bazı bilgileri görseniz de, aklınıza takılan her detay konusunda yetkililerden yardım alabilirsiniz
• İstediğiniz bölgede ev alamıyorsanız alternatifleri değerlendirebilirsiniz. Mesela bahçeşehir bölgesnde evler daha pahalı iken, buraya yakın olan Ispartakule’de daha uygun olanakları görebilirsiniz. Dolayısıyla bu olanakları değerlendirebilirsiniz.
• Faiz ödememek için sayısı kısıtlı olan bu firmaları takip etmeniz gerekir. Katılım bankaları da bu konuda cazip imkanlar sunmaktadır.
• Satın almak istediğiniz dairenin yeri önemlidir. Gelişim gösterebilecek alanlara yatırım yapmanızı tavsiye ederiz.
• Ödemelerinizi peşin yapabilir ya da peşinat artı banka kredisi olanağından yararlanabilirsiniz.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

16 − six =