xpornplease.com pornjk.com porncuze.com porn800.me porn600.me tube300.me tube100.me watchfreepornsex.com
30 May, 2024

Faiz Ödemeden Evinizi Alın

Ev sahibi olmak için mortgage mantıklı bir yöntem olsa da, bazen banka faiz oranlarının artması büyük sıkıntı oluşturmaktadır. Çekilen miktara ve ödeme zamanına göre faiz oranları da artmaktadır. Bu duruma dikkat etmeli ve bütçeye göre işlem yapılmalıdır.

birevim faizsiz konut

Faizsiz konut kredileri konusunda katılım bankalarına rastlayabilirsiniz. Birçok proje bu bankalar ile anlaşmalı çalışmaktadır. Böyle olunca faiz ödemek istemeyen kişiler katılım bankalarını tercih etmektedir. Siz de faiz ödemeden ev sahibi olmak istiyorsanız, bu yöntemin dışında faiz ödemesi almayan projeleri de tercih edebilirsiniz. Nadir olan bu projeler içinden seçim yapma şansınız olacaktır.

Ev Nasıl Seçilir?

Ev seçmek konusunda çok basit püf noktaları vardır. Bu konuda İstanbul’u ele alarak açıklama yapabiliriz. Son zamanlarda daha çok yeni evlerin seçildiğini düşünerek verebileceğimiz ayrıntılar şöyle:

• Evlerin kesinlikle deprem yönetmeliklerine uygun olması gerekir.
• Bölge emsaline göre katların çıkılacak olması elzemdir.
• Sözleşmeyi iyi okuyun ve teslim tarihi içinde teknik şartnameyi de ayrıntılı olarak inceleyin.
Faizsiz konut kredisi için özel projeler ve katılım bankaları ile çalışan firmaları tercih edebilirsiniz.
• Bütçeniz ile doğru orantılı seçim yapmalısınız. Bütçeniz Bahçeşehir’e yetmiyorsa, Ispartakule ve Esenyurt bölgelerini de yatırım için değerlendirebilirsiniz. Bunlar Bahçeşehir’e yakın yerlerdir.
• Ödeme planınızı kendi harcamalarınız ve gelirinize göre yapmalısınız. kredi kullanacaksanız miktarın en fazla yüzde yetmiş olabileceğini ve bir peşinat ödemeniz gerektiğini unutmayın.
• Yatırım ve oturum için ayrı özelliklere sahip evler alabileceğiniz için bu konuya açıklık getirerek araştırmalarınızı yapmalısınız.
• Güvenilir firmaları incelemeli ve firmanın bir önceki projelerine de bakmalısınız.

Özel Durumlar İçin Kampanyalar

Gazilere faizsiz konut kredisi imkanı vardır. Bunu yapan şirketler arasında TOKİ bulunmaktadır. TOKİ evlerinden almak isteyen gaziler ve engelliler faiz ödemeden alım işlemlerini gerçekleştirebilir. Bunun dışında engelliler için evler özel olarak hazırlanır. Bu da tercih edilirlik konusunda ciddi bir avantaj olarak kabul edilir.

Özel şirketler ise faiz uygulamasından ziyade bazı özel kampanyalar yapmaktadır. Bu kampanyaları indirim olanakları olarak görebilirsiniz. Kontenjanlı satışların olma ihtimalini göz önünde bulundurarak lansman zamanları değerlendirilebilir.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

three × four =