xpornplease.com pornjk.com porncuze.com porn800.me porn600.me tube300.me tube100.me watchfreepornsex.com
13 April, 2024

Konut Projelerinde Engelli İndirimleri

Türkiye’de engelli olmak, beraberinde ciddi problemleri getirir. Bir engellinin özellikle iş olanaklarının kısıtlı olduğunu düşünürsek, bu kişiler için hayatın kolaylaştırılmasının yanı sıra, devlet tarafından bazı desteklerin de olması gerektiğini görmekteyiz. Bir engellini ev alabilmesi ülkemiz şartlarında zor olduğu için devletin bu konuda bazı olanakları bulunmaktadır. Engellilere faizsiz konut kredileri vardır. Bu olanaklardan yararlanmak için ek bir şey yapmanıza gerek kalmaz. Direkt başvuruda bulunmanız kafidir. Faizsiz uygulamalar konusunda TOKİ özel bir çalışma yapmıştır. Bunun dışında özel projelerde standart uygulamalar vardır. Sadece insiyatif ve kontenjan dahilinde özel firmaların da engelliler için özel indirimleri yaptığını görebilirsiniz.

birevim faizsiz konut

Konutlarda Ödemeler Nasıl Olur?

Son yıllarda artan projeler konusunda ödemeler en önemli ayrıntılar arasında yer alır. Ödemeler konusunda ise, genelde yüzde otuz peşinat ve yüzde yetmiş banka kredisi uygulaması vardır. Bu sistemin sağlıklı ilerleyebilmesi için proje ve bankalar koordine bir şekilde çalışmaktadır. Bu nedenle işlemler sorunsuz olarak ilerlemektedir. Ödemelerinizi aynı zamanda faizsiz konut kredisi kullanarak da yapabilirsiniz. Bu durumda yapmanız gereken gayet basit. Katılım bankalarından destek alabilirsiniz. Bazı projeler bu tür bankalar ile çalışmaktadır. Eğer seçtiğiniz proje bu bankalardan biri ile çalışmıyorsa kendiniz de başvurunuzu bireysel bir şekilde yapabilirsiniz.

Konut projelerinde;

• Bankalar ile çalışılması, projelerin güvenilir olması anlamına gelir.
• Ödeme olanaklarının esnek olması tercih edilirliği arttırır.
• Engelli indirimi varsa, bu tür projeler daha çok talep görür.

Faizsiz Ödemeler ve Konut Seçimi

Faizsiz konut kredisi nasıl alınır bunu incelerken bu konuda özel olanaklar sağlayan bazı firmalar olduğunu da görebilirsiniz. Bu durumda ana parayı öder ve ekstra bir ödeme yapmazsınız; ancak bu tür projeler ülkemizde kısıtlıdır. Istediğiniz projede böyle bir olanak yok ise, sizin için en doğru adres katılım bankaları olacaktır. Konut seçimi konusunda;

• Konutun size hitap etmesi ve ihtiyaçlarınızı karşılaması önemlidir.
• Konutun kesinlikle deprem yönetmeliklerine uygun olarak uygun zeminlerde yapılmış olması gerekir.
• Konut sözleşmesinde teknik şartnamenin olması ve burada detayların belirtilmiş olması gerekir.
• Yatırım yapacaksanız, kira çarpanının düşündüğünüz oranlara sahip olması gerekir.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

8 − one =