xpornplease.com pornjk.com porncuze.com porn800.me porn600.me tube300.me tube100.me watchfreepornsex.com
13 April, 2024

Konutları Faizsiz Bir Şekilde Almak Mümkün Mü?

Günümüz şartlarında birçok insan kirada oturmaktadır. Herkes kendi evi olsun, kalbinden geçtiği gibi evini dekore etsin ister. Ancak ev sahibi olmak için belli bir birikim ve yatırım gerekmektedir. Kredi çekme ve faiz ödeme fikri sizleri korkutabilir ama artık korkutmasın. Artık ev sahibi olmak için illaki belli birikiminiz olmasına gerek yok. Faizsiz ev sahibi olma fikri size çok uzak gelmesin. Çünkü faizsiz ve peşinatsız ev sahibi olma şansınız var.

birevim faizsiz konut

Faizsiz Konut Sahibi Olma

Birçok kişi ev sahibi olmak için kendisine uygun yöntemler aramaktadır. Yaşam koşulları içerisinde bazen birikim yapmak kolay olmuyor. Ancak kıyı köşede yeterli birikiminiz olmadan da ev sahibi olabilirsiniz.

Ev sahibi olmak için akıllara gelen ilk yöntem kredi çekmektedir. Alınan kredi miktarı ve bankaya göre krediler farklılık göstermektedir. En ucuz orandan bile alınsa kredi ile faizleri ödemek bazen zorlayıcı olabilmektedir. Ancak bu tek çözüm yolu değil. Birlik ve dayanışma temalı firmalar yardımı ile faizsiz ev sahibi olma şansına sahipsiniz.

Nasıl Faizsiz Konut Sahibi Olunur

Faizsiz ev sahibi olma fikri imkansız değil artık. Önceleri sadece bankalardan çekilen kredi ile ev sahibi olunmakta idi. Bankalardan alınan kredilerde ise ne kadar az oranda olsa belirli bir miktarda faiz oranları olmaktaydı. Ama ev sahibi olmak hatta faizsiz ev sahibi olmak için tek seçenek bankalar değil.

Faizsiz konut sahibi olmak için yapmanız gereken faizsiz kredi imkanı sunan bir firmaya başvurmaktadır. Onlar sizin gelirinize ve almak istediğiniz konuta uygun kredi miktarını oluşturacaktır. Ödeme imkanınıza ve maddi gelirinize uygun olarak da taksit seçeneklerine sahipsiniz. Bu imkanının yanında sizlere peşinatlı ve peşinatsız ev sahibi olma seçenekleri de sunulmaktadır. Belli bir birikiminiz olmasa da peşinat ödemeden ev sahibi olabilirsiniz.

Faizsiz Konut Alırken Ev Şartı Sunuluyor Mu

Konut alırken hayallarinizdeki evi alabilirsiniz. Sizlere sunulan faizsiz kredi seçeneklerinde herhangi bir kısıtlama bulunmamaktadır. Dilediğiniz yerden ve istediğiniz büyüklükte ev sahibi olabilirsiniz. Kendiniz açısından dikkat etmeniz gereken tek nokta, ödeme imkanınızın dahilinde olan evlere bakmanızdır.

Firmalar sizlere faizsiz kredi ile ev sahibi olmanızı sağlarken, sizleri belirli kısıtlamalara sokmamaktadır. Sadece sahip olduğunuz gelir göz önünde bulundurulmaktadır.

Faizsiz Konut Alırken Kefil Şartı Bulunuyor Mu

Bankalardan yüksek oranda özellikle kredi çekerken sizden kefil talebinde bulunmaktadır. Kefil bulmak ve kefil olmak her iki taraf için de düşündürücü bir durumdur. Her ne kadar karşılıklı güven olsa da maddi konular insanlar arasında gerginlik yaratabilir. Ancak bu firmalar sizlere yardımlaşma ve dayanışma teması ile yaklaştıkları için kefil şartı da sunmamaktadırlar. Yani faizsiz konut sahibi olurken aynı zamanda kefilsiz ev sahibi olma şansına da erişebiliyorsunuz.

Öncelikle ev sahibi olmak ve kiradan kurtulmak istiyor olabilirsiniz ya da kira öder gibi ev sahibi olmak da mantıklı bir seçenektir. Ama bu aşamada nasıl bir ev almak istediğinizi, hangi eve bütçenizin yettiğini net bir şekilde anlamanız gerekiyor. Bunun için de bizimle irtibata geçmek yapacağınız en doğru hamle olacaktır. Öncelikle Faizsiz konut projeleri sayesinde her zaman istediğiniz eve kolay bir şekilde sahip olabiliyorsunuz. Sadece bankalar üzerinden değil, inşaat firmaları üzerinden de hizmet alabilirsiniz. Bu nedenle de tüm konut projelerini ve ödeme planlarını incelemelisiniz.

Faiz Uygulamasından Kaçmak

Faizler nedeni ile kredi alırken evin değerinden daha fazla bir yükün altına giriyorsunuz. Geri ödeme işlemleri sırasında da bu sizlere sorun yaratan bir durum oluyor. Bu nedenle sorun yaşamamak için yapmanız gereken en önemli şey faizlerden kaçmak. İlle de banka kredisi almak zorunda değilsiniz. Bir kere banka kredisi almak istiyorsanız o zaman faizsiz konut kredisi veren bankalar araştırması yapmalısınız. Faiz bir bakıma kar payı uygulamasına yerini bırakmış durumdadır. Yani kar payı ödeyerek yüksek faiz oranlarından kurtulabilirsiniz. Kar payı demek bankaya sizlere kredi çıkardığı için hizmet bedeli ödemek demektir. Bunun yanında bazı bankaların kredi masrafları karşılığında direkt olarak faizsiz kredi sunduğunu da belirtmekte yarar vardır.

Konut Alırken Bilirkişilere Danışın

Bilirkişilerin bu konudaki tecrübeleri malum. Bu nedenle bu kişilere başvuru yaptığınız zaman çok daha etkili konut projelerinden haberdar olacak, faizsiz konut alma konusunda bilgi sahibi olmuş olacaksınız. Bu aşamada öncelikle tüm bu konut projeleri arasından hayalinize uygun olanı seçmeniz gerekiyor. Bu seçimi yaparken çok hassas davranın. Geleceği de düşünerek hareket etmenizin işi kolaylaştıracağından emin olabilirsiniz. Bunun yanında konut için ödeme planını doğru ve geleceğe yönelik yapmak gerekecek. Eğer ki devlet desteği alabileceğiniz özel bir durumunuz var ise o durumu da doğru bir şekilde değerlendirmeli, bunun için özel uygulamalardan yararlanmaya çalışmalısınız. Her zaman kazanmak için öncelikle doğru bilirkişi ile işbirliği yapmanız gerekiyor.

birevim
Paylaş

2 Comments

  1. Sezen Korkmaz Reply

    Faizsiz ev sahibi olabilmek gerçekten herkesin hayal edemeyeceği bir şey ancak günümüzde mümkün 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

1 × 1 =