xpornplease.com pornjk.com porncuze.com porn800.me porn600.me tube300.me tube100.me watchfreepornsex.com
13 July, 2024

Bir Ev Almanın Kriterleri Ne Olmalıdır?

Herkes kendi evine sahip olmak, dilediği gibi evinde dekorasyon işlemi gerçekleştirmek ister. Artık kendi evinize sahip olmak o kadar da zor değil. Birikimi olmayan kişiler de artık ev sahibi olabilmektedir. Ev sahibi olmak için birçok yol bulunmaktadır. İstediğiniz eve sahip olmak yanında bütçenize göre peşinatsız ev sahibi olma, faizsiz ev sahibi olma gibi detaylar da büyük öneme sahiptir.

birevim faizsiz konut

Ev almak isteyen için belirli kriterler yoktur. 18 yaşından büyük ve düzenli bir geliri olan herkes ev sahibi olabilmektedir. Ancak ev almak için birtakım kriterler bulunmaktadır.

Bütçenizi İyi Belirlemelisiniz

Ev alırken istediğiniz ev kadar bütçeniz de çok önemlidir. Bütçenizin çok üzerinde ev almanız sizin hayat standartlarınızı büyük oranda olumsuz olarak etkileyebilir. Yeterli birikiminiz varsa ev sahibi olmak kolay. Ancak birikim yapmadan da sizlere faizsiz ev sahibi olma imkanı sağlayan firmalardan yardım alabilirsiniz.

Evin Fiyatı İle Piyasa Değerini Karşılaştırmayı Unutmayın

Maalesef ki bazı kötü niyetli satıcılar evin değerini piyasa değerinden çok yukarda gösterip o şekilde satmaya çalışmaktadırlar. Bu gibi durumlar için yaşadığınız şehirdeki evlerin ortalama fiyatlarını göz önünde bulundurmalısınız. Evin konumu, evin fonksiyonları gibi detayları birlikte düşünerek bir fiyat belirlemek sizin yaranınıza olacaktır.

İpotekli veya Hacizli Ev Almamaya Özen Gösterin 

Ev alırken o eve dair tapuda ipotek ve haciz olup olmamasına dikkat etmekte fayda vardır. Siz satın aldıktan sonra böyle bir durumla ile karşılaştığınızda ipotek ve hacizden siz sorumlu olabilirsiniz. Bu durumdan mahkemeye başvurarak kurtulabilirsiniz ama hiç mahkemeye gitmeden de tapudan yapacağınız kontrolle evinizi sorunsuz şekilde alabilirsiniz.

Kredi, Faiz Oranlarını Dikkatli Şekilde İncelemelisiniz

Ev almak için yeterli birikimi olmayan kişiler kredi ile ev satın alma yöntemine başvuracaklardır. Kredi çekerken de faiz oranlarını göz önünde bulundurmalısınız. Size çıkan kredi kadar değil ödeyebileceğiniz kadar kredi çekmeniz sizin için en doğrusu olacaktır. Kredi ile ev alırken hem bankalardan hem de yardımlaşmalı temalardan kredi sahibi olabilirsiniz. Bankalardan alacağınız kredilerde faiz oranlarına dikkat etmekte fayda var. Diğer firmalarda ana konu herkesin ev sahibi olması olduğu için faizsiz, peşinatsız, kefilsiz ev sahibi olma imkanı bulunmaktadır.

Almak İstediğiniz Evin Krediye Uygun Olup Olmadığını Araştırın

Ev alırken birçok kişi kredi ile ev sahibi olma yolunu seçmektedir. Evin krediye uygun olup olmadığı ekspertsiz raporu ile belirlenmektedir. Krediye başvurmadan önce ekspertiz raporu almak sizi hem maddi hem de zamandan israf etmemenizi sağlar. Evin uygunluğu kontrol etmeden krediye başvurduğunuzda ve ev krediye uygun olmadığında ekspertize ayrı masraf yapmış olursunuz. Bunun yanında başka evlere baktığınızda aldığınız kredi ile yeni evin fiyatı arasında uyumsuzluk meydana gelerek sizi maddi konuda zorluğa sokabilir.

 

Bir insanı yaşam alanını oluşturan evlerimiz, satın alma ya da kiralama faaliyetlerinde oldukça önemli bir husus olmaktadır. İyi bir beklentinin alınabilmesi noktasında bir ev araştırması yapmanın günümüzde birden çok farklı yolu vardır. Bir konutun, yaşam kalitesi önemlidir. Bu yaşam kalitesinin içeriği, konforlu bir ev olması, günümüz isteklerini karşılayabilmesi, toplu taşıma olanaklarına yakın olması, merkezi bulunması, okul alanlarının yer alması ve rahat edilebilecek bir parkın ya da sahilin olmasına kadar etkili bir unsur içerir. Bundan dolayı da bir ev alma hususunda sahibinden satılık daire araştırırken, bu gibi birçok detay, akıllarımızda yer edinebiliyor.

Doğru bir arama alanı istiyor, her ile ve semt ile caddesine kadar bir piyasa araştırması yapmak istiyorsanız, Emlak Sergisi adlı siteye girerek araştırmalarınızı yapabilirsiniz. Burada önemli olan size en uygun bir şekilde rahat edebileceğiniz ve taleplerinizi karşılayan bir ev bulma olanağıdır. Eğer dilerseniz sahibinden kiralık daire araştırmalarınızı da yine site üzerinden etkin bir şekilde yaparak, pek çok konuda fikir sahibi olabilirsiniz. Böylece daha hızlı bir süreç içerisinde ev araştırma işleminizi de sonuçlandırabilirsiniz.

Online Olanaklarla Ev Sahibi Olabilirsiniz?

Bugün birçok ev sahibi, emlakçı ya da müteahhitler, satış işlemlerini internet üzerinden uygular ve bunu birçok kişiye ulaştırır. İhtiyacı olan kişiler ise yine internetin bu alanda etkin olduğunu bilerek, araştırmalarını yapmaktadırlar. Emlak Sergisi sitesinde, sahibinden satılık daireler bulunuyor. Fakat bu basit bir arama fonksiyonu ya da az ilan ile göstermelik bir çalışma olarak sergilenmektedir.

Site üzerinde, sahibinden kiralık daire ya da arsalardan, satılık konuta, projeler ile iş yerlerine göre belirli başlıklar yer alır. Siz ana sayfada yer alan başlıklar içerisinde ihtiyacınızı belirlerseniz. Eğer konut almak istiyorsanız, Konut alanına girmeniz ve sonrasında Satılık / Günlük Kiralık / Kiralık seçeneklerinden birine tıklamanız yeterli olacaktır.

Ardından ilgili sayfaya yönlendirilecek ve sol panelde, arama için uygun kriterleri belirleyebileceğiniz çeşitli detaylar çıkacaktır. Burada konum alanında aradığınız il ve ilçeyi seçerek, fiyat aralıklarını belirleyerek, oda sayısını girerek ya da metre kare gibi birçok bilgiyi girerek, kendinize uygun bir konutu Emlak Sergisi üzerinden sorunsuzca çekebilirsiniz.

birevim
Paylaş

2 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

five × two =