xpornplease.com pornjk.com porncuze.com porn800.me porn600.me tube300.me tube100.me watchfreepornsex.com
30 May, 2024

Faiz Ödemeden Taksitli Konut Almak Mümkün mü?

Kendi evine sahip olmak herkes için arzu edilen bir şeydir. Günümüzde ev sahibi olmak için birden fazla alternatif bulunmaktadır. Ev sahibi olmak isteyenleri en zorlamayan yollardan birisi de; faiz ödemeden taksitli konut sahibi olmaktır.

birevim faizsiz konut

Faizsiz Konut Sahibi Olma 

Bankalardan konut kredisi alarak ev sahibi olma fikri akıllara gelen ilk yöntemdir. Ancak konut kredilerinde belli oranda faiz miktarları bulunmaktadır. Faizsiz ev sahibi olmak için bir başka yol daha bulunmaktadır.

Son dönemlerde özellikle faizsiz, peşinatsız ev sahibi olma konusunda destek sağlayan firmalar yardımı ile ev sahibi olabilirsiniz. Bu firmalar sizlere birbirinden farklı ödeme seçenekleri sunmaktadır.

Faiz Ödemeden Konut Sahibi Olma Yöntemleri 

Günümüzde daha da artan faizsiz, peşinatsız ev sahibi olma fırsatları sunan firmalar ile hayallerinizdeki eve sahip olabilirsiniz. Faiz ödemeden ev alma konusunda her firma kendi bünyesinde farklı seçenekler sunmaktadır.

 • Sıra Tespitli Yöntemi : Bu sistem ile ilk önce ödeme ve taksit planınıza uygun bir gruba dahil olursunuz. Sonrasında Noter huzurunda belirlenen sıralama ile evinizi alacağınız tarih belirlenir.
 • Serbest Planlı Tasarruf Yöntemi : Bu sistem sayesinde evinizi almak istediğiniz tarihi siz belirleyebilirsiniz. Bu tarihin belirlenmesinde ödeme yöntemi ve peşinatlı ya da peşinatsız ödeme gibi durumlar etki etmektedir. Bu sistem ile ara ödemeli veya ara ödemesiz gibi fırsatlara da sahip olabilirsiniz.
 • Konut Değer Endeksli Yöntem : Bu yöntemin temel amacı evin değerinin korunmasıdır. Bu sistemde de Noter huzurunda sıra belirlenir. Belirlenen tarih ile eve sahip olunan tarih arasındaki geçen zamanda evinize artan konut değeri ile satın alabilirsiniz.

Faiz Ödemeden Ev Sahibi Olmanın Sağladığı Avantajlar 

Ev sahibi olurken çekilen kredi kadar, çekilen kredinin faiz oranı da büyük öneme sahiptir. Ancak faizsiz ev sahibi oluyorsanız bu sizler için başlı başına büyük bir avantajdır.

 • Aldığınız kredi oranı ile yapacağınız ödeme arasında büyük farklar ödemek zorunda kalmazsınız.
 • Az bir peşinat ya da hiç peşinat ödemeden ev sahibi olabilirsiniz.
 • Kira ödüyormuşçasına ev sahibi olabilirsiniz.
 • Ev sahibi olmak için kefil aramanıza gerek yoktur. Bu yöntem ile kefilsiz ev sahibi olma imkanına sahipsiniz.
 • Bütçenizi zorlamadan aylık gelirinize göre ödeme yöntemin seçerek ev sahibi olabilirsiniz.
 • Herhangi birikiminiz olmasa da araba ya da arsa gibi varlıklarınızı da peşinat olarak gösterebilirsiniz.

Faiz Ödemeden Ev Alma Sistemi İle Bankaların Kredileri Arasındaki Farklar

Faiz ödemeden ev sahibi olmanız konusunda yardımcı olan firmalar sizlerden; faiz, peşinat ya da kefil gibi yükümlülükler istememektedir. Bankalardan en büyük farklı bu 3 noktadır. Bunların yanında faizsiz konut kredisi veren katılım bankaları da bulunmaktadır. Bu bankalar 60 ay vade ile sıfır faiz prensibini benimsemektedir. Bunun tek dezavantajı 20 yıl gibi uzun bir vadeye sahip olmasıdır.

Faiz ödemeden de konut sahibi olabiliyorsunuz. Öncelikle yapmanız gereken Faizsiz Konut Projeleri araştırması yapmak. Ama bunu yaparken kendi başınıza hareket etmek yerine bu sistemi iyi bilen ve sizlere bu konuda yardımcı olabilecek bir bankadan yardım almanız gerekebilir. Bu aşamada bankalar, sizlere en uygun fırsatları sunuyor ve kolay bir şekilde konut sahibi olmanızda sizlere yardımcı oluyor. Kolay bir şekilde ev sahibi olabilmek için ev kriterleriniz arasında;

• Nerede yaşamak istediğiniz
• Konut tercihleriniz
• Ödeyebileceğiniz tutarları bilmeniz gerek.

Tüm bu bilgiler ışığında bankaların vermiş olduğu kredileri araştırabilir, her bir kredi için de doğru analizleri yapabilirsiniz.

Bankalardan Faizsiz Kredi Çekmek Mümkün mü?

Öncelikle her bankanın her ev için kredi vermediğini bilmeniz gerek. Bankalardan ev kredisi almak hiç de kolay bir durum değil. Üstelik yüksek faiz oranları da karşınıza çıkıyor. Ama bazı özel durumlarda bankalardan alacağınız faiz oranları düşüyor ve bu da kredileri çok daha uyguna almanıza yardımcı oluyor. Bu aşamada faizsiz konut kredisi veren bankalar araştırmasını yapmanız gerek. Üstelik konut kredisinin %75’ini ya da %100’ünü karşılayan bankaları bulmalısınız. İlk olarak eğer ki peşinat ödemek istemiyorsanız o zaman peşinat bölümünü ihtiyaç kredisi olarak sağlayan bankaların da olduğunu bilmeniz gerekiyor.

Gazilere Destek Kredileri

Öncelikle devletin gazilere sunmuş olduğu pek çok ayrıcalık var. Bu konuda bilgi sahibi olan kaliteli bir banka sayesinde gazilere faizsiz konut kredisi alırken hiçbir sorun yaşanmaz. Bu aşamada önemli olan kredi ödemelerinin gazi maaşından kesilmesidir. Eğer ki eşinizin ya da bir yakınınızın bordrolu maaşını göstermeyi başarırsanız o zaman daha yüksek bir kredi almanız da mümkün olacaktır. Bu şekilde hem uygun kredilerden yararlanabiliyor hem de faiz ödemek zorunda kalmıyorsunuz. Faiz demek bir kişi için 30-40 bin TL fazla ödemek demektir. Boşuna bu parayı vermek istemiyorsanız faiz oranları düşük olan ya da faizi sıfır tutan bankalardan yararlanmak sizler için de büyük bir önem teşkil edecektir.

birevim
Paylaş

3 Comments

  1. admin Post author Reply

   Merhaba Adem Bey,
   Birevim gibi faizsiz sistemlerle faiz ödemeden sadece bir kereye mahsus hizmet bedeli ödemesi ile ev almak mümkündür.

 1. Gamze Turan Reply

  Faiz ödemeden ev sahibi olabilmek banka aracılığıyla zor ama faizsiz kurumlarla çok rahat:)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

2 + nine =