xpornplease.com pornjk.com porncuze.com porn800.me porn600.me tube300.me tube100.me watchfreepornsex.com
15 June, 2024

Fuzulev Nedir? Fuzulev İçin Şikayet Var Mı?

BDDK TARAFINDAN 2 TEMMUZ 2021 TARİHİNDE YAPILAN AÇIKLAMAYA GÖRE FUZULEV FİRMASI TASFİYE EDİLEN FİRMALARIN ARASINDA BULUNMAMAKTADIR. FUZULEV FİRMASI FAALİYETLERİNE DEVAM ETMEKTEDİR.

Günümüzde gerek banka kredilerinin faiz oranları gerek diğer etkenler nedeni ile ev sahibi olmayı hayal edenlerin hayallerini gerçekleştirmeleri zorlaşmış olsa da fuzulev sistemi sayesinde ev sahibi olmak isteyenler hayallerine bir adım daha yakınlar.  Çünkü fuzulev sistemi, ev sahibi olmak isteyen kişilerin, banka faizine bulaşmadan ya da ödeme güçlüğü yaşamadan ev sahibi olabilmelerini amaçlamaktadır. Fuzulev, temelde yardımlaşmadan oluşan bir sistemdir ve ev sahibi olmak isteyen kişiler bir araya gelerek, birbirlerine destek olmasının yanı sıra vade farksız ve faizsiz olarak sistem işlemektedir.

birevim faizsiz konut

Fuzulev Ev Alma Yöntemleri

Fuzulev, ev sahibi olmak isteyen kişilere sağladığı tüm bu kolaylıkların yanı sıra dört farklı ödeme sistemi de sunmaktadır. Fuzulev’in ödeme sistemleri ise, peşinatlı erken teslim sistemi, çekiliş sistemi, ara ödemeli erken teslim sistemi ve vade ortası sistemi şeklindedir.

Fuzulev Çekiliş Sistemi

Ev alma isteyenlerin dahil olduğu Fuzulev sisteminde bulunan çekiliş sisteminde kişiler, ödeyebilecekleri vade miktarına göre kendilerine en uygun grubu seçerek o gruba dahil olurlar. Bu gruplar, kırk, altmış, seksen, yüz ve yüz yirmi kişiden oluşmakta ve gruba katılan kişi sayısı ile vade süresi ise aynıdır. Çekiliş sisteminde her ay yapılan çekiliş ile gruplara dahil olan bir kişi ev sahibi olduğu gibi çekiliş sonucunda en son ev sahibi olan grup üyesi ise son aya kadar beklememekte ve evini vadenin yarısında almış olmaktadır. Çekiliş ile ilk aylarda ev sahibi olan kişiler ise gruplarında bulunan diğer kişilere belirli bir oranda kira yardımı yapmaktadırlar. Henüz konutu çıkmayanlar ise bu kira yardımı sayesinde taksitlerini de azalarak ödedikleri gibi ödenen tüm taksitler de faizsizdir.

Fuzulev Vade Ortası Sistemi

Ev sahibi olmak isteyenlerin seçebilecekleri Fuzulev vade ortası sisteminde faizsiz, çekilişsiz ve vade farksız taksitlerin yarısında ev sahibi olmak mümkündür. Fuzulev sisteminde vade ortası sistemini seçen üyeler, çekilişe katılmadan vade ortasında ev sahibi olmakta ve vade ortası sisteminde gruplar 11 aydan 121 aya kadar devam edebilmektedir. Vade ortası sisteminde alınmak istenen eve ödenecek olan tutarı sistem eşit taksitlere bölerek, kişiyi ödeme yükünden kurtarmasının yanı sıra taksitlerin tamamı da sabittir.

Fuzulev Peşinatlı Erken Teslim Sistemi

Ev almak isteyenlerin hayallerini gerçekleştirmeye yardımcı olan Fuzulev ev alma yöntemlerinden biri olan peşinatlı erken teslim sisteminde bütün taksitler, faizsiz, vade farksız ve sabittir. Peşinatlı erken teslim sisteminde ödenecek olan peşinat ne kadar yüksek ise ev de bir o kadar erken teslim alınmakta ve ödenen peşinattan dolayı taksitlerde düşük olmaktadır.

Fuzulev  Ara Ödemeli Erken Teslim Sistemi

Ara ödemeli erken teslim sisteminde ev sahibi olmak isteyen kişiler peşinat ödemeden ve yalnızca ara ödeme yaparak evini daha erken teslim alabilmektedir. Peşinat ödenmeyen ara ödemeli sistemde yalnızca belirli dönemlerde ara ödemeler yaparak, ev sahibi olunması amaçlanmaktadır. Yapılan bu ara ödemeler aynı zamanda taksit rakamlarını düşürdüğü gibi evin de vade ortasından önce teslim alınmasını sağlamaktadır.

Fuzulev Şubeleri

Hayali ev almak olan kişilerin hayallerine kavuşmalarını sağlayan Fuzulev sisteminde yararlanmak isteyenler, Fuzulev şubelerine başvurabileceği gibi çağrı merkezi telefonunu arayarak da destek alabilir ve bilgi sahibi olabilirler.

Fuzulev Şikayet ve Yorumları

Ev sahibi olmak isteyenlerin dahil olduğu ve temeli yardımlaşmaya dayanan sistemin kullanıcıları tarafından Fuzulev yorumları ise olumlu olduğu gibi pek çok kişi de ödeme güçlüğü yaşamadan ve faizsiz bir şekilde ev sahibi olmayı başarmıştır.

birevim
Paylaş

10 Comments

 1. Sıla Çakır Reply

  Arkadaşım Fuzelev sayesinde kayıt olarak ev sahibi oldu valla ben inanmıyordum bu sisteme ama gerçekten oluyormuş.

  1. admin Reply

   Merhaba Sıla Hanım,
   Fuzulev faizsiz ev alma sistemlerinden biridir. Bu sistem aracılığı ile binlerce aile ev sahibi olmuştur.

 2. Süleyman Yalçın Reply

  Fuzulev’in bana göre tek olumsuz yanı katılım payını peşin alıyorlar, taksitle yapmıyorlar.

 3. Ramazan Yıldıray Reply

  Faizsiz olmaları çok güzel, katılım payına da yapacak bir şey yok bankadan kredi çeksek çok katını ödüyoruz faiz olarak.

 4. oktay Reply

  78490 numaralı fuzulev üyesiyim. 30 haziran 2019 tarihinde pazar günü fuzuleve üye oldum üye olmadan önce günün pazar gününe denk gelmesi sebebiyle peşinatın 1 temmuz pazartesi günü yatırılması halinde haziran kurasına katılabileceğimiz ve kurada ismimizin çıkmaması halinde teslimatın 2020 temmuz ayında yapılacağı söylendi bizde 1 temmuz günü organisazyon ücreti, peşinat ve haziran taksitini yatırdım. Telefonuma gelen mesajda haziran 2019 dönemi için çekilişe 25. sıradan katılacağım bildirildi. Bu süre zarfında kurada ismim çıkmadı ve taahhüt edilen temmuz 2020 tarihi geldi bana ilk taksitimin geç yatırıldığı bu nedenle ödemenin ağustos ile eylül ayları arasında yapılacağı söylendi. ben fuzulev olarak bana 1 temmuz pazartesi günü belirttiğiniz ücreti yatırdım bana bu tarihte yatırmam halinde bir sorun olmadığını söylediniz dedim durumu izah etmeme rağmen o gün çalışan kişinin hatası olduğu bu sebepten dolayı ödemeyi geç yapacaklarını söylediler bende burası kurumsal bir firma çalışanların sözlerinin tüm firmayı ilgilendirdiğini söyledim. Belirtilen gün geldi her defasında fuzulev olarak zorluk çıkarmak için ellerinden geleni yapmaya başladılar her gün farklı bir bahane üretmeye başladılar. Artık fuzulevden hiç umudum kalmadı ve yalanlarından bıktım gruptan çıkmayı düşünüyorum. Fuzulev benim nazarımda yalan söyleyen ve milleti kandıran bir kurumdur. Ben buraya üye olmadan bir daha düşünün derim.

 5. Mehmet Keskin Reply

  Fuzulev faizsiz ancak organizasyon ücretini baştan istemesi bana uymuyor, organizasyon ücretini de taksitlere bölen başka firma var mı önerebileceğiniz?

  1. admin Reply

   Merhaba Mehmet Bey,
   Faizsiz sistemlerde organizasyon ücreti olarak adlandırılan hizmet ödemesi peşin olarak alınmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

17 + 1 =