xpornplease.com pornjk.com porncuze.com porn800.me porn600.me tube300.me tube100.me watchfreepornsex.com
16 June, 2024

Faiz Oranlarını Önemsemeden Konut Kredisi Alınır mı?

Ev sahibi olmak herkesin dilediği bir şey olsa da maalesef herkes bu fırsata sahip değildir. Özellikle kişinin ekonomik durumu göz önünde bulundurulduğunda kirada yaşama fikri daha elverişli gelmektedir. Ancak kim kendi evinde yaşamak istemez ki.

birevim faizsiz konut

Ev sahibi olmak için sıklıkla başvurulan yöntemlerden birisi kredi çekmektir. Bu kredilerdeki en büyük sorun ise faiz oranlarıdır. Her ne kadar en düşük orandan alınmaya çalışılsa da çoğu kişi ağır bir ödeme yöntemi olabilir. Faiz oranları önemsenmeden yani faizsiz bir şekilde de ev sahibi olabilirsiniz. Hem kamu bankalarının size sağladığı imkanlar hem de imece usulü çalışma prensibini benimsemiş firmalar sayesinde sizler de faizsiz ev kredisi çekebilirsiniz.

Bankalardan Kredi Yolu İle Ev Sahibi Olma 

Bankalar ev sahibi olmak isteyenlere kişinin maaşına ve almak istediği eve göre belli bir oranda kredi imkanı sağlamaktadır. Ancak bankalar kredi verirken faiz gibi bir detaya da sahiptir. Her bankanın konut kredisi için farklı faiz oranları bulunmaktadır. Bunların yanında bazı bankalar sizden kefil bulmanızı da talep etmektedir. Bunun sebebi yüklü bir miktara sahip olan konut kredilerinin ödenmesinin güvence altına alınmak istenmesidir.

Faiz oranları ile birlikte çekilen konut kredisi belli bir oranda da artış göstermektedir. Bu artışla birlikte krediyi ödeyebileceğini düşünen kişiler faiz oranlarını düşünmeden konut kredisi alabilir.

Faizsiz Konut Kredisi Veren Katılım Bankaları

Kamuya ait olan Vakıf Katılım, Albaraka ve Ziraat Katılım faizsiz ev sahibi olma imkanını sizlere sunmaktadır. Bu bankalar Emlak GYO proje kapsamında ev sahip olmak isteyenlere faizsiz ev 60 ay vadeli kredi imkanını sağlamaktadır. Daha geçtiğimiz yıllarda başlanan bu proje ile %25 peşinat ödemesi bulunmaktadır. Ödenen peşinata göre kredi seçenekleriniz bu bankalar tarafından sizlere uygun olarak belirlenmektedir.

Emlak GYO projesi ile ev satın alırken kura sistemi uygulanmaktadır. Bu sistem ile imece usulü ev sahibi yapan firmalar ile benzer çalışma prensibine  sahiptir.

Faizsiz Peşinatsız Ev Almak 

Bankalardan alacağınız krediler yardımı ile ev sahibi olabileceğiniz gibi faizsiz, peşinatsız ev sahibi olma imkanına da sahipsiniz. İmece usulü prensibi ile çalışan ve son yıllarda sayıları gittikçe artan firmalar sayesinde faiz ve peşinat ödemen ev sahibi olabilirsiniz. Bu firmaların her biri kendi bünyesinde farklı çalışma prensiplerine sahiptir. İmece usulü ile herkesi ev sahibi olmasına öncülük ederken, kefilsiz ev sahibi olma imkanını da sizlere sağlıyor.

Faizsiz Ev Sistemi ile Bankalar Arasındaki Benzerlik ve Farklar

  • Bankalardan çekeceğiniz kredilerde faiz ve peşinat ödemeli ve kefil göstermeniz gerekmektedir. Bazı kamu bankarı faizsiz seçeneği sunsa da nerdeyse hepsinde peşinat ve kefil seçenekleri bulunmaktadır.
  • Her iki yöntemde kura ile ev sahibi olma prensibine sahiptir. Noter huzurunda belirlenen sıraya göre size çıkan tarihte evinize kavuşabilirsiniz.

 

Bir anda toplu para bulabileceğiniz tek adres kredilerdir. Bu nedenle de ilk başta faizler çok da önemsenmez. Ama gün geçtikçe, çok daha fazla geri ödeme yaptığınız zaman faizlerin ne kadar önemli olduğunu anlarsınız. Bu nedenle faizsiz konut projeleri her zaman insanların dikkatini çekmelidir. Faizsiz bir yatırım yaptığınız zaman geri ödemesinin de daha rahat olduğunu görebiliyorsunuz. Faiz ödemeden konut almak için bankalar, inşaat firmaları ve devlet desteği her zaman arkanızda olabilir ama öncelikle hangi kurumların sizlere faizsiz kredi verdiğini net bir şekilde araştırmanız gerekmektedir.

Banka Seçimi Konut Kredisinde Çok Önemlidir

İlk olarak kredi alacağınız bankanın tüm detaylarına bakmanız gerek. Bu banka sizlere kredi veriyor ama bunu hangi şartlar altında yapıyor? Öncelikle faizsiz konut kredisi veren bankalar bunun karşılığında sizlerden beklenti içerisine girebiliyor. İlk olarak kar payı uygulaması faiz uygulamasının yerini alan bir durumdur. Eğer ki faiz ödemek istemiyorsanız o zaman yapmanız gereken bankaya sizlere kredi verdiği için bir işletme bedeli ödemektir. Bunun yanında bankanın kredi masraflarını karşılayarak da işlem yapabilirsiniz. Bankalar hakkında her şeye hakim olmalısınız. Yani bir bankanın:
• Ne kadar faiz uyguladığını, uygulamayacaksa bunun karşılığında ne istediğini,
• Ödeme planlarını hangi durumlar için yaptığını,
• Vadelerin ne kadar uzatılabileceğini net bir şekilde bilmelisiniz.

Bankalardan Kredi Almak

Öncelikle bankalardan kredi alarak konut satın almak günümüzde en sık karşınıza çıkan durumdur. Ama bu kredilerin geri ödeme planları ne yazık ki alıcıları zorlar ve bu durum bütçelerde çatlaklar oluşmasına neden olur. Bu nedenle de insanlar faizsiz konut kredisi nasıl alınır sorusunu sormaktadır. Bu faizsiz kredileri almak için ille de bir özel durumunuz olmasına gerek yok. Bankalardan kolay bir şekilde faizsiz kredi alabilirsiniz. Ama ödeme planını tamamen değişecektir. Bunun yanında inşaat firmaları da her zaman sizlere bu faizsiz kredileri sunmaktadır. Kira öder gibi konut sahibi olabilir, üstelik 0 faiz seçeneklerinden de yararlanabilirsiniz. Vadelerin kısalacağından korkmanıza da gerek olmaz.

birevim
Paylaş

2 Comments

  1. Muhammet Güneş Reply

    Faiz oranları önemsenmeyecek derece de değil ki, eskiden 0.3-0.7 arasındaymış şimdi 2-2.5 faiz oranı var

  2. Cemre Kaya Reply

    Faiz oranları eskiden biraz önemsenmeyecek derecedeydi ancak şu sıralar hiç öyle değil 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

11 + 14 =