xpornplease.com pornjk.com porncuze.com porn800.me porn600.me tube300.me tube100.me watchfreepornsex.com
19 January, 2021

Ev Sahibi Olma Seçenekleri Lehimize Olmalı

Ev sahibi olurken, yapılan reklamlardan çok, ödeme şartlarının ve yaptırımlarının incelenmesi gerekir. Faizin doğruluğunun tartışıldığı günümüzde, faizli kredi çekimi genellikle ‘zaruri’ diyerek gerçekleşmektedir. Zaruri veya mecburi diyerek kendimizi avutacağımıza, daha iyi seçenekleri incelemeliyiz.

birevim-reklam

TOKİ ÇALIŞMALARININ MAHİYETİ

Tokinin, engellilere faizsiz konut projesi adı altında gerçekleştirdiği ev sahibi olma çalışmaları, engelliler için oldukça iyidir. Ayrıca şehit yakınlarına faizsiz konut kredisi çalışması da oldukça caziptir. Ancak, diğer dar gelirli kesim için projeler kura ile yapılmaktadır ve kısıtlıdır. Diğer dar gelirli kesim ise büyük çoğunluğu oluşturmaktadır. Bu boşluğu bankalar doldursa da, ev sahibi olmaktan çok, bankalar kasalarını doldurmuşlardır.

BANKA FAİZİ İLE EV ALMAK

Banka faizi ile ev almanın ne demek olduğunu, hemen hemen bütün insanımız bilmektedir. O derece yayıldı ki banka faizi, bir ömür taksit ödemeye mahkum edilmişiz. Bankalar ise, taksitlerin ödenmesinden yana değildir. Ödenmeyen taksitlerle birlikte, banka eve el koyuyor ve verdiğiniz paraları geri vermiyor. Bu nedenle, banka faizini iki kere düşünün. Üstelik inanç bakımından rahatsız iseniz, bu rahatsızlığı bir ömür boyu çekebilirsiniz. Bütün bunları göz ardı etmemelisiniz.

FAİZSİZ KREDİ ÇÖZÜMLERİ

Faizsiz kredi çözümleri, faizli kredilere göre yeni çözüm anlamına gelmektedir. Bu faizsiz konut kredisi veren özel kurumlar, faizsiz konut kredisi yönetmeliği şartlarına uymaktadır. Tabi, burada faizin ne olduğunu ilgili kaynaklardan öğrenmeliyiz. Faizin ne olduğunu bilmeyen birilerine, faizsiz krediyi nasıl anlatacaksınız? Bu nedenle önce faizi öğrenmeliyiz. Daha sonra, faizsiz çalışan özel kurumların çalışmalarını, yine faizsiz olup olmadığını test ederek, takip etmelisiniz. 3 lira verip 5 lira almak olan faizin, ev alımında büyük sorunlar oluşturduğu, hatta yuvaların yıkılmasına neden olduğu aşikardır.

FAİZSİZ KURUMLARI TERCİH ETMELİYİZ

Günümüz piyasasında faizlerin yükselmesi ile birlikte, faizsiz ev alma sistemleri popüler olmaya başladı. Aslında faizi kim ödemek ister? Diye bir soru sorsak, cevabı ‘hiç kimse’ olacaktır. Bu nedenle, faizsiz kredi ile çalışan özel kurumlar, gün usulü çalışan özel kurumlar ve kar payı ile çalışan kurumlar, incelenmelidir. Gün usulü çalışan özel kurumlarda, öncelikle evin taksitlerini ödüyorsunuz. Yılın belli bir zamanında çekilişle evinize girip, takside devam ediyorsunuz. Hizmet bedeli ise, emlakçı komisyonu gibidir. Kar payı ise, evi sizin yerinize alınıp, size satılması olayıdır.

birevim-sabit-reklam
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code