xpornplease.com pornjk.com porncuze.com porn800.me porn600.me tube300.me tube100.me watchfreepornsex.com
15 June, 2024

Dünyanın En Güzel 10 Prefabrik Evi

Prefabrik ev, fabrikada imal edilen parçaların, evin inşa edileceği alanda önceden belirlenen plana göre montajla birleştirilerek ortaya çıkan ev modelidir. Prefabrik evlerde; kapı, pencere, duvar, çatı, tavan ve diğer tüm parçalar fabrikada üretilir ve sonradan evin yapılacağı beton platformun üzerine monte edilir. Hazır yapılar olarak da bilinen prefabrik evler tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de son yıllarda oldukça yaygın görülmektedir. Farklı coğrafi yapılara göre farklı malzeme ve isteğe göre değişik şekillerde imal edilen prefabrik evler, ekonomik olmaları sebebi ile de sıklıkla tercih ediliyor. Betonarme evlere göre çok daha kısa süre içinde tamamlanması da prefabrik evlerin tercih edilmesinin bir başka sebebi. Daha ucuz, daha güvenli ve daha kısa süre içinde tamamlanmasının yanı sıra prefabrik evler istenildiğinde bulunduğu yerden sökülerek başka bir yere taşınabilmektedir.

birevim faizsiz konut

Birevim Kredisiz Ev Alma Fırsatı Sunuyor Detaylar İçin Tıklayınız…

Prefabrik Ev Seçenekleri

Betonarme görünümlü; dış cephesinde taş, tuğla, plastik boya, ahşap, alüminyum ve farklı mantolama sistemleri kullanılan prefabrik evleri betonarme evlerden ayırmak neredeyse imkansız. Geniş bir araziniz varsa, bu tarz bir prefabrik evi güzel bir bahçe veya havuzla bir araya getirerek muhteşem bir villaya dönüştürebilirsiniz.

Çatısı sağlam; iklimi sert bir bölgede inşa edilecekse prefabrik yapının çatısının betonarme çatı çözümleri ile yapılması tavsiye edilmektedir. Kaliteli bir çatı ile prefabrik evinizi ömür boyu rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Ekolojik; doğayla iç içe ahşap bir prefabrik ev, en estetik prefabrik seçenekler arasında. Ağaçlık bir bölgede araziniz varsa doğaya uygun bir prefabrik yapı ile harika bir mimari ortaya çıkarabilirsiniz.

Çelik yapı; sağlam yapısı ile en şiddetli deprem ve sarsıntılara dayanıklı prefabrik yapılar aynı zamanda da oldukça şık görünüyor. Modern mimarinin temel taşlarından çelik, prefabrik yapıların kullanımına da estetik katıyor. Çelik yapılar prefabrik evlere sade ama şık bir hava katıyor.

Boydan boya cam; gizlilik kaygısının bulunmadığı bir arazide, ya da etrafı çevrili size özel bir bölgede camlarla çevrili bir prefabrik yapı sahibi olabilirsiniz. Boydan camlar, hem betonarme yapılara hem de prefabrik evlere çok yakışıyor.

Dünyanın en güzel 10 prefabrik evi

  • Modern mimarinin doğayla iç içe geçtiği Granite Falls, Washington’daki ev

  • Kelebek çatı modeli ile Tokyo’daki prefabrik ev

  • İtalya’da inşa edilen yazlık temalı beyaz prefabrik ev

  • Huron Gölü’nde yer alan ahşap görünümlü prefabrik ev

  • Maryland Adası’ndaki bu mimari harikası prefabrik ev, kazıklar üzerine inşa edilerek iklim etkilerinden korunmuş.

  • Kaliforniya’da yer alan ahşap tasarımlı geniş prefabrik ev

  • Çevre dostu enerjilerle donatılan çelik tasarımlı prefabrik harikası

  • Beton ve ahşabın uyumu ile en beğenilen prefabrik yapılardan biri

  • Avrupa modern mimari örneklerinden modern prefabrik yapı

  • İsviçre’deki bu lüks ve çevre dostu prefabrik villa

birevim
Paylaş

7 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

four × 4 =