xpornplease.com pornjk.com porncuze.com porn800.me porn600.me tube300.me tube100.me watchfreepornsex.com
15 June, 2024

Ek Ödeme Yapmadan Konut Satın Almak Mümkün mü?

Faizi ek bir ödeme olarak kabul edebilirsiniz çünkü bu faizlerin kesinlikle evin fiyatı ile bir ilgisi yoktur. Bu nedenle de öncelikle faizsiz konut kredisi nasıl alınır diye sormanız gerekiyor. Kurumların her biri kendine özel ödeme planları ile sizlere hizmet sunuyor. Ama bu hizmetler birden fazla olunca nasıl karar vereceğinizi şaşırıyorsunuz. Bu aşamada bilen birinin sizlere yol göstermesi, gelecek planı yaparak hangi seçeneğin daha karlı olduğunu söylemesi gerek. Bu konuda tecrübeli bir bankadan ya da işini iyi yapan bir inşaat firmasından yardım almanız mümkündür. Bu sayede tüm özel prosedürleri bilir, ona göre işlem yaparsınız.

birevim faizsiz konut

Gaziler İçin Konut Kredileri

Gazi olanlar ya da şehit yakınları her zaman devlet desteği ile ev sahibi olabiliyor. Fakat gazilere faizsiz konut kredisi sadece konut alımlarında geçerli olan bir durumdur. Bu konuda başvurular SGK üzerinden yapılmaktadır. Kredi ödemeleri de gazi ya da şehitlik maaşları üzerinden kesintiler ile yapılıyor olması da önemli bir ayrıntıdır. Bu aşamada tüm bu prosedürleri doğru bir şekilde uygulamak krediyi alma şansınızı da arttırıyor. Bu nedenle öncelikle bir banka yetkilisi ile gazi kredileri için görüşme yapmak mantıklı bir durum olacaktır.

Engelliler İçin Konut Kredileri

Engelli vatandaşlar için de uygun konut kredileri vardır. Engellilere faizsiz konut projeleri daha çok inşaat firmaları tarafından sağlanmaktadır. Ama bu aşamada:

  • Hangi şehirde ya da ilçede yaşamak istediğiniz,
  • Ne kadar ödeme yapabileceğiniz,
  • Nasıl bir konut içerisinde yaşamak istediğiniz önemli konulardır.

Bankalar için de inşaat firmaları için de ödeme planı çok önemlidir. Kredi alırken elbette ki geri ödemesini de düşünmelisiniz. Geri ödeme döneminde başınıza gelebilecek her türlü detayı incelemeli, ona göre bir geri ödeme planı yapmalısınız. Bankalardan kredi alırken düzenli bir gelir göstermeniz gerekiyor. Bunun yanında bu gelirin yetersiz kalması durumunda eşinizin de maaşını göstermek zorunda kalabilirsiniz. Aynı zamanda ipotek işlemleri sayesinde de faiz oranlarını düşürme ihtimaliniz karşınıza çıkacaktır.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

eighteen − eight =