xpornplease.com pornjk.com porncuze.com porn800.me porn600.me tube300.me tube100.me watchfreepornsex.com
15 June, 2024

Faizsiz Konut Sahibi Olmak

Faizsiz konut sahibi olmak, günümüz insanının çok istediği bir olaydır. Faizli çalışan bankalar, günümüz şartlarında, ev parası kadar ücret almaktadırlar. Taksitlerin aksaması halinde, yeni faiz ödemeye başlıyorsunuz. Ödeme durumunun ortadan kalkması halinde, banka verdiğiniz paraya el koyuyor. Ev de elden gidiyor. Bu durumda, her hâlükârda banka karlı çıkıyor. Bu nedenle yıllarca ödeme yaptıktan sonra, evini kaybedenler olmuştur. Bunun sebebi, faizli ev şartlarıdır. Karşılıklı güvenin olmadığı durumlarda, bankalar, bu şekilde ödeme işlemlerini yapıyorlar. Dinen de sıkıntılı olan faizli konut, faiz oranlarından etkilenmektedir.

birevim faizsiz konut

Ev Alırken Çözüm Nedir?

Ev alırken, peşin almak, en temizidir. Al gülüm, ver gülüm alım satım işlemleri, günümüz şartlarında en iyi alışveriş sistemidir. Ancak, ev fiyatlarının astronomik olması, asgari ücretin ise çok düşük olması nedeni ile taksitli alımdan başka çare kalmamıştır. Bu nedenle faizsiz konut kredisi veren bankalar seçeneği dikkat çekmeye başlıyor.

Faizin ne olduğunu bilmek, faizsiz konut kredisi seçeneğini değerlendirmek için önemlidir. Faiz, 3 lira, belirli bir oranla karşı tarafa satmaktır. Yani paradan para kazanmaktır. 100 liralık borcu 150 lira olarak net bir şekilde ödemek, faize girmektedir.

Faizsiz Kredinin Yapısı

Faizsiz kredi, malın bedeli dışında belirli bir hizmet bedeli alınarak verilen kredidir. Yani bir işletme düşünün. Bu işletmenin memuru var kirası var, vergisi var. Bu işletme, tabi ki hizmet karşılığında masraf bedeli isteyecektir. Bu ticarettir. Yine imece usulü yani gün usulü ev sahibi yapmak da faize girmez. Bir anlaşma yapılır. Herkes her ay para yatıracaktır. Daha sonra kura ile ev dağıtımı yapılacaktır. Bu sistem, eski bir sistemdir. Faizsiz bir uygulamadır.

Tokiler

Tokiler, faizsiz kredi adı altında, yetimlere, yoksullara, emeklilere ve engellilere, kredi vermektedir. Bu işlemlerin faizsiz olup olmadığını anlamak için, tabi ki faizin ne olduğunu ve ticaretin ne olduğunu bilmeliyiz. Senetle ev projeleri, peşinatsız projeler ve bunlara benzeyen bir dünya projenin faizsiz olup olmadığını, faizi iyi öğrenmekten geçiyor. Faizsiz sistemde, faiz oranları etkisizdir. Türkiye Merkez Bankasının verilerine göre belirlenen ev fiyatları üzerinden ödeme yapıyorsunuz. Böylece alıcıda satıcıda zarar görmeden bir ticaret gerçekleşmiş oluyor.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

10 + sixteen =