xpornplease.com pornjk.com porncuze.com porn800.me porn600.me tube300.me tube100.me watchfreepornsex.com
13 April, 2024

Engellilere Faizsiz Konut İmkanı

Engelli vatandaşlar için hizmet sağlayan sayısız banka, son derece uygun koşullar ile kredi kullandırabilmekte ve bu yol ile de engelli vatandaşların ihtiyaçlarına cevap verilebilmektedir. Bu bağlamda ev kredisi ya da ihtiyaç kredisi gibi birçok farklı seçenek dahilinde, engelli vatandaşlarımız için özel olarak hizmetlerin sunulduğu bilinmektedir. Bu içerik dahilinde de hangi koşullar ile engellilere faizsiz konut kredisi ya da düşük faizli konut kredisi imkanlarının sunulduğu yönünde bilgi verebilir ve bu yönde bir inceleme yapabiliriz. Aynı zamanda faiz ödemeden diğer seçenekler ile de nasıl kredi kullanabileceğinizi ve hangi yöntemler ile ev satın alabileceğinizi inceleyerek bilgiler verebiliriz.

birevim faizsiz konut

Bankaların engellilere kredi verebilmesi için ilk olarak engelli bireyin bir geliri olmalıdır. Bu bağlamda geliri olmayan engellilere kredilerin çok zor sağlandığını da belirtmek gerekmektedir. Çünkü faiz oranları düşük olsa ve hatta bazı durumlarda hiç faiz olmasa da bankaların ilk amacı, sağlanan fonun geri dönmesidir. Bu bağlamda geliri olan ve en az 6 ay sigortası olan engelli vatandaşlar, bu yönde başvuru yapabilmekte ve son derece kolay bir şekilde kredi kullanabilmektedirler. Aynı zamanda raporlamalar ile hastalık ya da engel derecesine bağlı olarak da kredilerin değerlendirildiğini ve ölüm riski olan vatandaşların kredilerin genellikle sağlanamadığını da söylememiz gerekmektedir. Bu bilgiler bağlamında ilgili kredi hizmetleri aracılığı ile konut kredisini özel olarak bankalardan sağlayabilir ve bir konut sahibi olabilirsiniz.

Gazilere faizsiz konut kredileri de yine aynı şartlar dahilinde ve bankaların hassasiyetleri ile son derece avantajlı bir şekilde sağlanabilmekte ve bu yönde de gazi olan vatandaşlarımız için özel bir statü söz konusu olabilmektedir. Genel olarak tüm kamu ve özel bankaların bu yönde hizmet verdiklerini de söyleyebiliriz. Aynı zamanda herhangi bir faiz ödemeden ev sahibi olabilmek ve bu yol ile de kendi evinize taşınabilmek için özel olarak bazı firmaların bankalar ile yaptıkları anlaşmalardan yararlanabilir ve bu sayede de faiz ödemeden kısa vade seçenekleri ile kredi kullanabilir ve bu yol ile de ev sahibi olabilirsiniz.

birevim
Paylaş

11 Comments

  1. admin Reply

   Merhaba Şaban Bey,
   Engelliler için sunulan faizsiz konut kredisinden yararlanabilmek için en az %40 oranında engelli raporu sahibi olmak gerekir.

  1. admin Reply

   Merhaba Yunus Bey,
   Genel olarak tüm kamu ve özel bankaların çoğu bu yönde hizmet verdiklerini söyleyebiliriz.

 1. Buse Avcı Reply

  Engelli kardeşlerimiz için yapılan bu güzel fırsatta, engelli olan bireyin yaşıyla alakalı minimum-maksimum sınır var mıdır?

  1. admin Reply

   Merhaba Buse Hanım,
   Engelli bireylerin sunulan bu imkandan yararlanabilmesi için 18 yaşını doldurmuş olmaları gerekmektedir.

 2. Furkan Çakır Reply

  Engelli vatandaşlarımıza karşı yapılmış en güzel imkanlardan biri diyebilirim bunun için 🙂

 3. HALİL Reply

  merhabalar. ben 209 aralık ayında emekli oldum ve emekli maaşı alıyorum. aynı zamanda haeln sigortalı olarak çalışmaay devam ediyorum. %44 engel raporum mevcut. bankaların engelli konut kredisinden faydalanmak için aradığı şartlarda engelli maaşının o bankadan alınması gerekli ibaresi mevcut. ama ben emekli ve çalışan olduğun için engelli maaşım yok. bu durumda engelli konut kredisinden faydalanmam mümkün mü ? teşekkürler

  1. admin Reply

   Merhaba Halil Bey,
   Engellilere özel kredi imkanından yararlanmanız için engelli maaşı almanız şart değildir. Şart olan bordro ile gösterebileceğiniz bir gelirdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

fifteen + three =