xpornplease.com pornjk.com porncuze.com porn800.me porn600.me tube300.me tube100.me watchfreepornsex.com
13 July, 2024

Tasarruf Finans ile Banka Konut Kredisi Hesaplama

Tasarruf finans ile banka konut kredisi hesaplama adımlarında vadesiz ve faizsiz bir ödeme planı hazırlamak isteyen kişilerin finansman kuruluşlarını tercih etmeleri daha verimli olacaktır. Finansman kuruluşlarında peşinat olmadan ve faiz olmadan ödeme adımlarını tamamlama fırsatını elde edebiliriniz. Bu süreç içerisinde iş birliği kuracağınız firmayı detaylı biçimde incelemeniz gerekmektedir. Seçmiş olduğunuz firmanın genel güvenliği ve daha öncesinde kaç kişiye konut sahibi olma imkanı sunduğunu detaylı biçimde incelemelisiniz.

birevim faizsiz konut

Finansman Kuruluşları Hangi Mantık ile Hizmet Verir?

Faizsiz ev almak isteyen kişiler için en temel seçeneklerin başında gelen finansman kuruluşları hakkında dikkate alınması gereken detaylar şu biçimde sıralanmaktadır;

  • Bir tasarruf havuzuna dahil olarak uzun vadede ev sahibi olma imkanını elde edebilirsiniz.
  • Tasarruf havuzunuzda yer alan kişi sayısı artış gösterdikçe ödemeniz gereken aylık tutar azalır.
  • Tasarruf havuzunuzda yer alan kişi sayısı azalırsa ödemeniz gereken tutar artacaktır. Düşük kişi sayılı havuzlarda ev sahibi olma sırasının size çok daha çabuk şekilde geleceği de ayrıca bildirilmelidir.
  • Tasarruf havuzlarında aylık ya da iki aylık süreçlerde bir çekiliş yapılmaktadır. Bu çekilişler noter huzurunda yapılır. Tasarruf fonunda o ay kimin ev sahibi olacağına bu şekilde karar verilecektir. Bu firmalar hangi ay size sıra geleceği ile alakalı bir garanti vermemektedir. İlk ay da sıra gelebilir aylarca beklemenizin sonrasında da sıra gelebilir.

Faizsiz ev alırken bu aşamada kanuni denetlemelerin yapılması da memnun etmektedir.

Finansman Kuruluşları Hakkında Yapılan Kanuni Düzenlemeler

Finansman kuruluşlarının çalışma prensiplerinin sorunsuz şekilde muhafaza edilmesi için kanuni düzenlemeler yapılmıştır. Bu aşamada en dikkat çeken hususların başında cayma hakkı gelmektedir. Kişilerin finansman kuruluşlarının tasarruf fonuna dahil olmalarının hemen sonrasında 14 gün içerisinde cayma hakları vardır. Hem tasarruf için yatırılan tutarın hem de katılım payının herhangi bir koşul olmadan kişilere iade edilmesi mümkün kılınır. Kanuni düzenlemeler kişilerin haklarını korumak için geliştirilmiştir.

Kredi ile Ev Alma

Faizsiz ev sahibi olmak sizin için uygun değilse, daha kısa sürede faizi göze alarak konut sahibi olmak isterseniz kredi ile ev alma seçenekleri sizin için daha makul ve verimli olacaktır. Kredili ev satın alma süreci içerisinde kişilerin vade tutarını kısa tutmaları gerekmektedir. Ödemenin yapılacağı taksit sayısı artış gösterdikçe ödemenizi gereken faiz tutarı da büyük artış gösterecektir. Ne kadar az sayıda taksit olursa ödemeniz gereken tutar da o kadar düşük olur.

Kişilerin kredi başvurusunun onaylaması için bankaların kara listesinde olmamaları gerekiri. Daha öncesinde alınan kredilerin ödenmesinde sorun çıkarılması, kredi kartlarının ödemelerinin düzgün yapılmaması kredi puanının düşük olmasına neden olabilmektedir. Kredi ile ev almak için başvurular yapılırken emeklilere ve memurlara özel olarak hazırlanan sistemlerden de istifade etme hakkınız bulunuyor.

 

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

20 − 2 =