xpornplease.com pornjk.com porncuze.com porn800.me porn600.me tube300.me tube100.me watchfreepornsex.com
15 June, 2024

Tasarruf Finans ile Banka Taşıt Kredisi Hesaplama

Tasarruf finans ile banka taşıt kredisi hesaplama aşamasında hangisinin daha avantajlı olduğuna kendi istekleriniz ve beklentilerinize göre karar vereceksiniz. Hızlı bir şekilde ev sahibi olmak ve bir sıra beklemek istemeyen kişiler için banka kredileri daha verimli bir alternatif olacaktır. Kişilerin bankalardan kredi talep edebilmesi için kesinlikle bankaların kara listelerinde olmamaları gerekiyor. Ayrıca ödemeyi yapacaklarına dair gerekli gelir beyanının da eksiksiz olması gerekir. Bankaların gerekli görmesi durumunda kredi verilmesi için kefil de istenebilmektedir. Genellikle tek kefil yeterli bulunur. Çok yüksek tutarlarda ise iki kefil de talep edilebilmektedir.

birevim faizsiz konut

Konut Satın Almanın Faizsiz Yolu

Faizsiz konut satın almak için son senelerde giderek yaygınlaşan hususların başında kesinlikle finansman firmaları gelmektedir.

  • Konut satın alımı için bir tasarruf havuzuna dahil olacaksınız. Bu tasarruf havuzunda yer alan kişi sayısı sizin ödeyeceğiniz tutarı belirleyecek ana unsurdur.
  • Kalabalık olan havuzlarda aylık ödenecek tutar düşüş gösterecektir. Fakat kalabalık havuzlarda kısa sürede ev sahibi olmanın çok da mümkün olmadığı belirtilmelidir.
  • Yapılan son düzenlemeler ile bu sisteme katılım aşamasında tasarruf ücretinin yanı sıra bir de organizasyon ücreti talep edilecektir. Organizasyon ücreti sisteme dahil olmak için katılım payı olarak da yorumlanabilir. Bu projelere dahil olmanızın akabinde 14 gün içerisinde vazgeçmeniz durumunda hem katılım ödemesinin hem de tasarruf tutarının size iade edileceğine karar verilmiştir.

Faizsiz konut satın alırken sorun yaşamamanız için özel bir sistem geliştirilmiştir. Bu sistemde sorun yaşamadan erişim aşamasının tamamlanması için daha öncesine birçok kişiye ev sahibi olma fırsatını sunan siteleri tercih etmelisiniz.

Devlet Destek Sistemi

İlk defa konut sahibi olacak olan kişilere devlet destek sistemi de geliştirilmiştir. Bu sistem kapsamında sorun yaşanmaması için özel bir alt yapı oluşturulmuştur. Kişilerin aylık olarak en az 250 lira ödemeleri talep edilecektir. En yüksek ödenecek olan tutar ise 2500 liradır. Bu noktada 3 yıl boyunca kesintisiz ödeme yapan kişilerin 15 bin lira değerinde ek bakiye kazanmasına fırsat sunulacaktır. Bu ek bakiye ile evinizin peşinat ödemesini karşılama imkanını elde edeceksiniz. Faizsiz konut almak isteyen kişiler için verimli bir alternatiftir.

Finansman Firmaları için Yeni Kanun Düzenlemeleri

Faizsiz konut satın almak için sıklıkla başvurulan finansman firmaları için yeni kanuni düzenlemeler getirilmiştir. Bu düzenlemelere göre firmaların en az 100 milyon lira değerinde bir bakiyeye sahip olmaları gerekir. Bu finansmanı sağlamayan firmaların sistemde hizmet vermesine imkan tanınmayacaktır.

Yapılan kanun düzenlemeleri katılımcıların haklarının korunmasını temel amaç olarak belirlemiştir. Bu sistemde kişilerin sorun yaşamadan erişim sürecini tamamlayabilmesi için ödeme planına dair tüm hukuki gereksinimlerin sağlanması istenir. BDDK bu gereksinimlere dair denetimleri tamamlayacaktır. BDDK’nın gerekli gördüğü durumlarda ek tedbirler talep etmesine de imkan verilmektedir.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

7 − two =