xpornplease.com pornjk.com porncuze.com porn800.me porn600.me tube300.me tube100.me watchfreepornsex.com
30 May, 2024

Devlet Memurlarına (Sıfır Faizli) Konut Kredisi

Devlet memurlarına ( sıfır faizli ) konut kredisi projesi gündemde olsa da henüz bu tür bir kesin plana imza atılmamıştır. 0 faiz tutarının çok makul olduğu ve kişilerin kredi olarak aldığı tutarı herhangi bir artış olmadan ödemeleri gerektiği dikkat çekmektedir. Bu en temel avantajdır. Faiz oranı yüksek olan dönemlerde bankadan aldığınız tutar ile bankaya ödeyeceğiniz toplam tutar arasında büyük bir farklılık kendini gösterecektir. TL kur değerinin yükseliş eğiliminde olduğu süreçleri tercih etmelisiniz.

birevim faizsiz konut

Kredi Çekerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Faizsiz ev alternatifleri kapsamında umduğunuzu bulamadıysanız kredi çekme alternatiflerine bir göz atabilirsiniz. Kredi çekme sürecinde kişilerin dikkate alması gereken temel değişkenler;

  • Kredinin vadesi ne kadar uzun olursa ödemeniz gereken faiz tutarı da o kadar yüksek olacaktır. Bazı firmalar vade sayısına alt ve üst sınırlar getirmiştir. Müşteri hizmetleri temsilciniz sizi bu konuda bilgilendirecektir.
  • Ödeme aralığını ne derece kısa tutarsanız bankaya ödeyeceğiniz toplam tutar o kadar düşecektir.
  • Kişilerin ödeme sürecinde özel düzenlemeler yaparak iki ya da üç ayda bir boşluk sunma hakları da olacaktır. Bu şekilde her ay ödeme yapmaktansa aralıklı ödeme modelini benimseme imkanınız da olacaktır.
  • Devlet memurları için özel olarak hazırlanan kredi seçeneklerinde kamu bankalarını tercih etmek daha verimli olacaktır. Kamu bankaları memurlar için daha avantajlı ödeme paketleri geliştirilmiştir.

Faizsiz ev satın almak kadar karlı olmasa da düşük faiz ile çekilen banka kredileri de konut sahibi olma imkanını daha kolay bir hale getirmektedir.

Ekspertiz Aşaması

Kredi ile ev satın almak isteyen kişilerin ekspertiz süreci hakkında da bilgi sahibi olması gerekiri. Ekspertiz süreci kredinin onaylanmasının hemen öncesinde tamamlanır. Sizin satın alacağınız evin değerinin ne olduğu ve kredilendirmeye uygun olup olmadığı en temel kıstaslar arasındadır. Ekspertiz adımının tamamlanmasının sonrasında uzmanlar tarafından belirlenen fiyat aralığının yaklaşık olarak yüzde yetmiş beşi oranında tutar hesabınıza kredi olarak tanımlanacaktır. Geri kalan tutarın ev sahibi olacak kişiler tarafından finanse edilmesi gerekir.

Finansman Kuruluşlarının Sunmuş Olduğu Fırsatlara Bir Göz Atın

Faizsiz ev satın almakta ısrarcı olan ve uzun vadede satın alım olsa da bunu göze alan kişiler için en uygun alternatiflerin başında finansman kuruluşları gelmektedir. Aylık olarak yapılan tasarruflarınız biriktirilerek bir fon kapsamında toplanır. Bu fonlara dahil olan kişilere aylık ya da iki aylık aralıklar ile ev satın alınması imkanı sunulur. Ev satın alınacak olan kişiye kura ile karar verilecektir. Kura çekim sürecinde sorun yaşanmaması içim noter huzurunda işlemler gerçekleştirilmektedir.

Evin anında satın alınması ve oturmaya hazır hale gelmesini isteyen kişiler için tasarruf finansman şirketleri mantıklı bir seçim olmayacaktır. Bu tasarruf fonları kapsamında hangi ay sıranın size geleceğine dair kesin bir bilgi vermek mümkün olmayacaktır.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

1 + thirteen =