xpornplease.com pornjk.com porncuze.com porn800.me porn600.me tube300.me tube100.me watchfreepornsex.com
15 June, 2024

En Uygun Kredi Veren Bankalar (Düşük Faiz)

En uygun kredi veren bankalar ( düşük faiz ) seçenekleri ile konut sahibi olmak mümkün olacaktır. Düşük faizli kredi seçenekleri ile konut ya da taşıt satın alma imkanını elde edebilirsiniz. Özellikle emekliler, memurlar, engelliler için farklı özel programlar bulunmaktadır. Kişilerin kredi çekme aşamasında bazı temel koşullara sahip olması gerekiyor;

birevim faizsiz konut

  • Kredi çekmek için kişilerin reşit olmaları gerekir.
  • Bankaların kara listesinde bulunmamanız gerekir.
  • Kişilerin ödeme yapacaklarını garanti altına alan bir gelir beyanında bulunmaları istenir.
  • Bankalar gerekli gördükleri durumlarda kefil talep etme hakkını da saklı tutmaktadır.

Faizsiz ev satın almak için yola çıkan kişilerin kredi çekmeye karar vermesi durumunda bu koşulların yerine getirilmesi gerekecektir. Koşullarda bir aksaklık olduğu fark edildiği zaman bankalar ret yanıtı verme hakkına sahiptir.

Konut Kredisi Satın Alımında Vade Düzenlemeleri

Faizsiz ev satın almak isteyen kişilerin uygun bir program bulamaması durumunda konut kredisi alma imkanı da bulunmaktadır. Konut kredisi almak isteyen kişilerin vade sayısı olabildiğince düşük tutması gerekiyor. Vade sayısı ne derece düşük olursa kişilerin ödemeleri gereken faiz tutarı da o kadar düşük olacaktır. Daha uzun vadeye yayılan bir ödeme sistemi elde etmek için belirli bir seviyenin üzerinde faizi göze almanız gerekmektedir.

Faizsiz ev almak isteyen kişiler için özel olarak geliştirilen düşük faizli seçeneklerin bir diğer boyutu da ödeme erteleme fırsatıdır. Ödeme erteleme fırsatı sayesinde senenin birkaç ayını ödeme yapmadan tamamlama imkanını da elde edebilirisiniz. Faizsiz ev satın almak kadar karlı olmasa da en azından ayın birkaç günü bütçenizi kontrol altına alma imkanını yakalamak mümkün olacaktır!

Finansman Kuruluşlarını Tercih Edin

Faizsiz ev almak isteyen kişiler için en temel alternatif finansman kuruluşlarıdır. Finansman kuruluşları sayesinde ev satın almak amacı ile tasarruf etme ve güvenli şekilde konut sahibi olma imkanını elde edebilisiniz. Ev satın almak isteyen kişilerin haklarının koruma altına alınması için kişilerin özellikle daha öncesinde birçok farklı kişiyi ev sahibi yapan kurumları tercih etmesi daha verimli olacaktır. Bu alanda kanuni çalışmalar da yapılmıştır. Kişilerin haklarını ve sorumluluklarını bildiren biri kanun tasarısı geçirilmiştir. Bir firmanın finansman alanında hizmet vermesi için toplamda en az 100 milyon değerinde birikim tutarının yer alması gerekmektedir.

Kuruluşların denetimleri BDDK tarafından yapılacaktır. Bu aşamada kanun ile beraber BDDK tarafından yapılan denetimlerin sonrasında ek tedbirler talep edilmesi de mümkün kılınmıştır. Bu ek tedbirleri yerine getirmeyen ve müşteriler için verimli bir finansman ağı sunmayan firmaların kapatılmasına da karar verilebilmektedir. Kanun ile beraber kişilere cayma hakkı da sunulmuştur. Tasarruf fonuna katılımın hemen sonrasında 14 gün içerisinde cayma hakkınızı kullanma imkanınız da olacaktır. Bu cayma hakkı sonrasında yatırılan tüm tutar kişilere ödenir.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

nineteen − 10 =