xpornplease.com pornjk.com porncuze.com porn800.me porn600.me tube300.me tube100.me watchfreepornsex.com
15 June, 2024

Al Baraka Faizsiz mi?

Al Baraka ülkemizde hizmet veren katılım bankalarından bir tanesidir. Bu bankaların ortak özelliği üye olanlara faizsiz bankacılık hizmeti sunuyor olmalıdır. Tabi her ne kadar faiz söz konusu olmadığı iddia edilse de mal karşılığın da kar payı kazancı elde ediyorlar. Ancak bankadan direkt olarak para alabilmenize imkan verilmiyor.

birevim faizsiz konut

Kredi, kredi kartı veya başka herhangi bir hizmeti alırken yapmanız gereken öncelikle buna karşılık bir mal varlığı göstermek olacaktır. Bu özelliğe dikkat ederek sanayi, hizmet ve ticaret sektörlerinde bulunan tüm müşterilerine gerekli yardımı sunduklarını sizlerde çok rahat bir şekilde göreceksiniz.

Al Baraka Çalışma Sistemi Nedir?

Al Baraka çalışma sistemi normal bir bankadan çok farklı değildir. Ancak direkt para satışı yapmadıkları için kredi kullanmak isteyenlere öncelikli olarak buna karşılık bir mal göstermesi gerekiyor. İhtiyaç kredisi çekseniz dahi karşılığını göstermeniz gerekiyor.

Sisteme dahil olarak hesap açtıranlarla ortaklık anlaşması imzalanıyor. Elde edilen tüm kar, bu müşterilere kar payı olarak dağıtılıyor. Yani mevduat hesabınızdan kazanç elde etmek yerine, bu şekilde kar payı elde edebiliyorsunuz. Tam olarak şeriat kurallarına göre hizmet verilmesi söz konusu olmamakla birlikte biraz yumuşatıldığı net bir şekilde görülüyor. Sizlerin yapmanız gereken onlar hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak ve tercihinizi ona göre yapmak olacaktır.

Al Baraka Katılım Bankası Özellikleri

Al Baraka Türk olarak bilinen banka müşterilerine katılım hesaplarına dahil olmaları karşılığında kar payı dağıtmaktadır. Karlı hesap adını verdikleri sistemlerinde TL, Döviz ve Altın hesabı açtırılabiliyor. Bunun için minimum limit 250 TL olarak belirlenmiştir. Bu hesaplarınızı 1 ay ile 1 yıl vadeli olarak açmanız mümkündür.

Esnek hesap açtırma sürelerini 1095 güne kadar uzatmanız mümkündür. Bu hesaplarınızda bulunan paranız 150 bin TL’ye kadar TMSF tarafından garanti altına alınmıştır. Bunun yanında banka müşterilerine farklı hesap türleri de sunmaktadır. Fix hesap, Bal kaymak hesabı, Karlı altın hesabı, Biriktiren Hac Umre Hesabı sistemleri de sunuluyor.

Al Bakara Kar Payı Nedir?

Al Baraka faizsiz bankacılık hizmeti sunduğunu ifade etmektedir. Bunun yerine onlarla çalışan müşterilerine kar payı dağıtımı yapmaktadır. Sizlerde bunu tercih etmek istiyorsanız öncelikle kar payı mantığını en iyi şekilde anlamanız gerekiyor.

Kar payı bir bankanın ya da şirketin yıl boyunca yaptığı faaliyetlerden ötürü elde ettiği karı, birlikte dahil olduğu sermaye sahiplerine dağıtmaktadır. Buna temettü veya kar payı demek doğru olacaktır. Bu dağıtım oranı yapılacak faaliyet içerisinde yer alan hisse payınıza göre belirlenmektedir.

Yani yıl sonunda tam olarak ne kadar kazanç sağlayacağınız belli olmayacaktır. Bu sebepten dolayı da faizsiz bankacılık vurgusu yapılmaktadır. Sizlerin en uygun işi yapması ve bu bankayı tercih etmesi bundan önemli olmaktadır.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

5 × two =